×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. februāris, 2013
Drukāt

Kolorētas fotogrāfijas Sv. Pētera baznīcā

foto - publicitātesfoto - publicitātes

22. februārī Sv. Pētera baznīcā atklās kolorētu fotogrāfiju izstādi “Tēvzeme Latvija vai nē”. Projekta nolūks meklēt un atrast latviskās saknes Zviedrijā dzīvojošajos trimdas latviešos.

Fotogrāfe Līna Ikše un māksliniece Emelija Malmkviste, intervējot un fotografējot latviešus, viņu bērnus un mazbērnus Gēteborgā, sniedz ieskatu par latvisko mantojumu Zviedrijas sabiedrībā. Projekts uzdod jautājumu par dubulto identitāti. Fotogrāfe Līna Ikše fotografējusi cilvēkus mājās, uzņēmumiem izmantojot seno, analogo fotoaparātu “Hasselblad”. Ekspozīciju veido 23 kolorētās reprodukcijas. Lai akcentētu vēsturisko vēstījumu, māksliniece Emelija Malmkviste melnbalto portretu fonu gleznošanai izmantojusi akrila krāsas toņos, kas izvēlēti atbilstoši Latvijas karoga sarkanbaltsarkanajai krāsai. Tipogrāfijā fotogrāfijas reproducētas un palielinātas uz PVC audekla.
Līna Ikše ieguvusi izglītību Mākslas akadēmijā Gēteborgā, fotogrāfes  darbības sfēra ir portretu uzņēmumi, teātra fotogrāfija un laikrakstu redakciju pasūtījumi. Foto māksliniece strādājusi Londonā un Zviedrijā veidojusi fotogrāfijas grāmatu izdevniecībai „ Leopard ”.
Emelija Malmkviste pēc Mākslas un amatniecības augstskolas beigšanas Notudenā/ Norvēģija saņēmusi stipendiju studijām Gerlesborgas skolā, Buhūslēnī.  2010. gadā Gēteborgā galerijā ” Red Hill” sarīkota mākslinieces izstāde
„ Manī pietrūkst Gēteborgas ”.

Izstāde Rīgas  Sv. Pētera baznīcā skatāma līdz 24. martam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+