×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
24. novembris, 2014
Drukāt

Sola nacionālas vēsmas premjera birojā. Saruna ar Rihardu Kolu (15)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Šajā valdībā atkal atjaunots  premjera parlamentārā sekretāra amats. Kopš 10. novembra to ieņem Nacionālās apvienības (NA) pārstāvis RIHARDS KOLS, kurš iepriekš veica nosaukumā līdzīga amata pienākumus Kultūras ministrijā. Vestminsteras universitātē maģistra grādu diplomātijā ieguvušais Kols šoruden kļuvis arī par Saeimas deputātu, kur darbosies Ārlietu un Eiropas lietu komisijās. Jūtams, ka partijas vadība jaunajam deputātam uzticas, atvēlot viņam labu vietu kandidātu sarakstā un uzticot pārstāvēt NA pozīciju valdības deklarācijas gatavošanā. Ko NA pārstāvis darīs Ministru prezidentes birojā? Par to R. Kolu iztaujāja žurnālisti Voldemārs Krustiņš un Ģirts Zvirbulis.

V. Krustiņš: – Kādēļ premjerei Laimdotai Straujumai ievajadzējies parlamentāro sekretāru, bez kura līdz šim varēja iztikt?

– Tas būtu pirmkārt jājautā pašai Ministru prezidentei. Bet no mana skatpunkta ir vairāki apstākļi, kas pamato šā amata atjaunošanu. Pirmkārt, tas saistīts ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē. Es šajā pozīcijā atbildēšu tieši par ārlietām un starptautiskajām attiecībām, kā arī par gatavošanos Latvijas simtgades programmai. Tas daļēji kompensēs to, ka netika izveidots Eiropas lietu ministra postenis.

– Tad jau esmu greizi un nepareizi domājis par jūsu amatu un premjeres nodomiem. Es savā vientiesībā biju iedomājies, ka šis amats vispirms nepieciešams, lai stiprinātu valdības vadītājas saskarsmi ar Saeimu.

– Jā, tieši to es turpinājumā vēlējos pateikt. Galvenais uzdevums, protams, būs saiknes uzturēšana starp Ministru kabinetu un Saeimu un valdības viedokļa pārstāvēšana Saeimā. Tas būs nopietns izaicinājums arī man pašam personīgi, jo paralēli esmu saglabājis savu deputāta mandātu un turpināšu strādāt Saeimā, kur esmu Ārlietu komisijas priekšsēdētāja vietnieks un darbojos Eiropas lietu komisijā. Algu, protams, es saņemšu tikai par darbu Saeimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Nacionālas vēsmas? VL rosinātās samazinātas PVN likmes vietā pārtikai,kārtējais sociālais pabalsts Vienotības gaumē?

 2. Kapēc gan lai sabiedrība atbalstītu,piemēram, Daugavas racēju un PVN palielinātāju pārtikai? Skat.”LZA viedoklis par kuģojamā Daugavas ūdensceļa izveidi”,Zinātnes Vēstnesis,2010.gada 10.maijs un “Gerhards:jādomā par PVN likmes pārtikai palielināšanu,nevis samazināšanu”,LETA,13.februāris 2008.

 3. visā Latvijā vienādus milzīgus nemākslinieciskus karogus sakraut? Gaumes neklātbūtne, karjerisms vai jaunības neprāts?

 4. Tas ir apsveicami, ka varas struktūrās arvien lielāku ietekmi iegūst labi izglītotā jaunā paaudze. Krieviski vervelējošajiem padomiešiem ir laiks noiet pie malas. Pēdējiem tomēr būs jāiedod labs grūdiens, jo kā redzam no Āboltiņas, tie rāpus līdīs atpakaļ pie siles.

 5. Pilnīgi prātu izkukouši. “Premjera birojā” esot gaidāmas “nacionālas vēsmas”. Kādas “vēsmas” vispār ir iespējamas kravājot papīrus? Straujumai tiekot iestāstīt “nacionālāk” skatīties telekamerā? Kaut kādi idioti, it kā viņa klausītos. Viņa kā agrāk sniedza intervijas krievu valodā, tāpat tās sniegs arī uz priekšu. Viņa kā tviteroja krievu valodā, tāpat to pašu darīs arī turpmāk. Jo, redz, ASV vēstniecības padomniekiem ir lielāks svars, un starp citu, pamatoti, sakašķējušies esat ar krieviem uz līdzenas vietas, tagad KF agresijas gadījumā smagi pūst nāksies amerikāņiem gan pret KF armiju, gan pret vietējiem “Latgales partizāņiem”. Ja Krievijai nebūtu Latvijas krievos tik liela atbalsta latviešu kašķīguma un piekasīguma dēļ, amerikāņiem nenāktos galvu lauzt par pilnīgi idiotiskajām problēmām. Tviterot premjerei krievu valodā, tas esot smags grēks. Uzpūst kaut kādas virtuālas “nacionālas vēsmas” birojā, tas esot baigi forši. Šī daļa elites vai varbūt arī visa it pilnīgi nolemta bojāejai, tukrlāt draudot aizvilkt sev līdzi arī visu tautu.

  • Tieši tā – nacionālo vēsmu nebūs, jo bijušo komunisti, veco un flegmatisko Straujumu vairs nevar pāraudzināt.

  • … @ Ms – ‘ … Si dala (nacionalas vesmas nesejas!) elites vai varbut ari visa it pilnigi ir nolemta bojaejai, turklat draudot aizvilkt sev lidzi ari visu tautu.’

   … Nu bracin, seit vel viens Kremla zombetais, ar SLEPTU NAIDU PRET LATVIESIEM UN NOTUSETIEM DRAUDIEM LATVIESIEM un NACIONALAI VALSTIJ, LATVIJAI, vai vel nesasniegtas stulbibas limeni vai logikas iztrukuma del, kads pretvalstisks iedzivotajs megina pateikt nacionalas politikas un patriotisma piederigiem politikiem par kaut ko VALSTIJ graujosu un navejosu TUVAKA NAKOTNE … izpildot kadu paveli …. bet paliek smiekligs pat neapzinoties pretejo situaciju, ka NATO aizsega un nacionalas pasapzinas atmoda ‘nacionala vesma’ pieaug auleksiem visas partijas, ko pieradija visa 18.nov atceres programmmas lielakais atbalsts tauta, KA ARI , jau 14 000 NA lapu neseju, 18.nov. LAPU GAJIENA!

   … Vispirms, tikai Kremla pakalpini ka Lindermani, Urbanovici un Usikovi ir piedraudejusi lidziga veida izrekinaties ar latviesiem pirms Ukrainas krizes savos nepardomatos izteicienos …. un tagad seit vel viens lidzigs 5. kolonnnas lidzskrejejs, Kremla aferists atkal piedraud. ka ta nacionala elite no ZZS,V un NA esot ‘ … VISA IT PILNIGI NOLEMTABvisa it pilnigi nolemta bojaejai …’ un ta sevi nodod par pretvalstisku un draudigu agentu…!!!

   … TATAD DARBS DP !!!

 6. Tikai neaizmirstat, ka bez Nacionāliem lozungiem ir arī vēl cilvēkvērtības, kas savā izglītībā ir sasniegušas pasaules līmeni… NA programmās un domāšanā ir lielas problemātiskas kļūdas, kuras labot var tikai pasi kultūras cilvēki. Tūdaļiņ un tāgadiņ kultūrai nepiemīt garīguma virsotnes, tāpat kā intelektuālie egoismu izgudrojumi, ko cilvēki nekad nepiemērotu. Kultūra ir Dieva ceļš , kas cilvēkus emocionāli ceļ, nevis pazemo un konfrontē!

 7. Iespējams, ka viņš ir patriots, bet ne nacionālists. Nekad neesmu manījis, ka viņš publiski atbalstītu deokupāciju, dekolonizāciju un deboļševizāciju. Tāpat pilnīgo neko par nacionālismu un nacionālo vēsmu neatradu šajā intervijā – tikai virsrakstā. Ja nebūtu rakstīts, ka Kols pārstāv NA, tad ar pārliecību teiktu, ka viņš ir “Vienotības” deputāts vai kāds no ZZS, jo gan Āboltiņa, gan Brigmanis reizēm ir daudz nacionālāki savos izteikumos kā Kols.
  Un par Kola augsto vietu vēlēšanu sarakstā un pēkšņo ietekmi partijā. Tā jau stāsta, ka viņa tēvs ir miljonārs un tieši tāpēc Kolam partijā tik strauja karjera un negaidīta ietekme. Ja Kols būtu ar vidējiem latvieša naudas ienākumiem, tad manuprāt NA vadoņi Dzintars un Parādnieks viņam nepievērstu uzmanību un neļautu kandidēt no savas partijas. Bet laikam Latvijā ar naudu var daudz ko nopirkt. Arī ietekmi partijā.

 8. Ja nacionālas stājas pamatā ir okupācijas režīma aktīvistu lobēšana,tad fui uz tādu stāju,uz tādu nacionalismu un tādiem jaunajiem nacionālpolitiķiem.

 9. VAi šis nav bijušā LEC šefa dēls????

  • Varbūt viņš ir bijušā Vācijas kanclera Kola mazdēls? Ja tā tad jāsargās, lai dienās augumā nekļūtu tikpat korpulents.

 10. Vai cik mēs jūtīgi, Krustiņa kungs! Jūsu pamācošais un draudošais tonis vien liecina, ka esat pieradis būt priekšnieks, nevis partneris dialogā. Tomēr totalitārās sistēmas laiki ir pagājuši un prese nav nekāda svētā
  govs, ko nedrīkst kritizēt. Tā ir tikai norma. Tāpat, kā jūs kritizējat citus!

  • Diezgan precīzi ko gribēju rakstīt. Tikko kā kaut ar vienu vārdiņu aziskara medijus tā tūlīt uzreiz ir draudi…
   Ne vara ir slikta, bet mediji to tādu ir padarījusi cilvēku acīs. Cilvēkiem vajadzētu atvērt acis kamēr nav par vēlu. Nevaru saprast vai tas ir naudas trūkums vai kas, ka žurnālisti ir kļuvuši tik zvērīgi. Droši vien, ja maza aldziņa, jo reklāmas neviens neliek, tad nākas vai nu pārdoties ārējiem naudīgiem spēkiem vai arī mēģināt ar pašradītām intrigām, ažiotāžu celt sev reitingus..nožēlojami

Draugiem Facebook Twitter Google+