Basketbols

Komanda bez kopbildes 0

Foto: pzkosz.pl

Latvijas vīriešu basketbola izlase turnīrā Sopotā otrajā spēlē ar 74:99 zaudēja mājiniekiem Polijai, piedzīvojot sesto neveiksmi pēc kārtas.

Šī bija viena no retajām iespējām, kad Latvijas izlasi gatavošanās posma finiša fāzē bija iespēja redzēt arī satelīta TV ekrānos. Diemžēl, desmit dienas pirms Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra skats ir visai bēdīgs. Bija pa kādai atsevišķai labai epizodei vai spēles nogrieznim, taču komandas kopbilde nav. Jo īpaši aizsardzībā, kur pēdējās sešās spēlēs mūsējo “labākais” sasniegums ir zaudēti 87 punkti. Skatoties spēļi pret poļiem bija sajūta, ka Latvijas izlase kopā sanākusi iepriekšējā vakarā (patiesībā aiz muguras mēneša darbs!) un spēlētāji viens otru redz pirmo reizi. Nebija saskaņa, nepārdomātas palīdzēšanas vai tādas nebija vispār, neprasme nosargāt savu soda laukumu, novēlot atgriešanās aizsardzībā. Kopumā tas raksturojams īsi – pilnīgs spēles aizsardzībā organizācijas trūkums. Sajūta, ka spēlētāji iemesti laivā, kurā viņiem nebūtu jābūt. Starp citu, arī Polijas izlasē netrūka jauno talantu (Dāvja Bertāna un Vecvagara vienaudži Poņitka un Karnovskis), tikai viņiem laukumā, treniņos un sadzīvē blakus ir pieredzējuši veči un tādai arī jābūt pārdomātai paaudžu maiņai. Taču tas jau ir cits stāsts…

Polijas izlase iznāca laukumā un divās minūtēs parādīja, kas šajā vakarā būs saimnieks – 10:2. Ar basketbolistu leksikā dēvētu par metienu sejā trejaci, ar bumbas triecienu grozā no augšas ātrajā uzbrukumā, ar trīspunktu gājienu zem groza. Vēl gan izdevās panākt 12:12, taču tūdaļ bija 14:23. Kā kaķis ar peli – līdz pat spēles beigām. Pie pelēkajām debesīm kā saules stariņš bija Dāvja Bertāna sniegums šajā vakarā. Arī ne bez kļūdām, tomēr talantu un meistarību varēja pamanīt. Ne velti poļu komentētāji viņa sakarā ik pa brīdim atgādināja trīs maģisko burtu salikumu – NBA potenciāls.

“Pēc samērā labi aizvadītās spēles ar Itālijas izlasi bija sajūta, ka esam uz pareizā ceļa, bet šodien tikām atmesti tālu atpakaļ. Varbūt bijām pārāk sapriecājušies, kaut gan pēc zaudējuma ar divu punktu starpību nekādam priekam nevajadzēja būt. Varbūt mēs, treneri, neatradām pareizos vārdus,” basket.lv neveiksmes iemeslus centies skaidrot Latvijas izlases galvenais treneris Ainārs Bagatskis. Un turpina: “Pirmajā puslaikā pie sava groza pretiniekiem ļāvām iegūt tikpat daudz bumbas, cik izcīnījām paši. Ļoti slikti atgriezāmies aizsardzībā pēc neveiksmīgiem uzbrukumiem, ļaujot poļiem daudz punktu gūt ātrajos triecienos. Tie bija galvenie iemesli, kāpēc nokļuvām zaudētājos ar 20 punktu starpību. Pēc tam mājinieki turpināja spēlēt ar lielu pārliecību un iedvesmu, bet mēs nebijām komanda, kas sevi ciena. Pietrūkst aukstasinības un pacietības, pietrūkst līdera, kurš laukumā spētu savākt komandu, nomierināt partnerus. Meklēsim iemeslus un kalsim spēles plānu nākamajam mačam, taču izpildes kvalitāte būs atkarīga no spēlētājiem. Par jaunību un pieredzes trūkumu vairs negribu runāt, jo mūsu pretiniekus tādas lietas neinteresē. Jāiet un jācīnās.”

Sopotas kausa pēdējā spēļu dienā Latvijas izlase spēlēs pret Melnkalni. Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā pirmo spēļi mūsējie aizvadīs 15. augustā Sarajevā pret Bosnijas izlasi, vēl būs darīšana ar Gruzijas, Nīderlandes un Rumānijas izlasēm.

 

PĀRBAUDES TURNĪRS SOPOTĀ

Latvija – Polija 74:99 (17:27, 33:54, 54:80). Dāvis Bertāns 17, K. Bērziņš 11, Dairis Bertāns, Meiers pa 9, Mejeris 8, A. Bērziņš 6. Kuksiks 5, Vecvagars 4, Strēlnieks 3, Freimanis 2, Jeromanovs; Gortats 24+15AB, Beriša 15, Poņitka 14, Skibņevskis, Vojcehovskis pa 10, Košareks 8, Zamojskis 7, Igņerskis 5, Kuligs, Pamula, Karnovskis pa 2.

LA.lv