×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
6. septembris, 2014
Drukāt

Komandieris: NATO jau tagad ir gatava palīdzēt Latvijai (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube (no kreisās) un Apvienoto spēku pavēlniecības štāba Brunsumā komandieris ģenerālis Hanss Lotārs Domroze sarokojas preses konferencē pēc tikšanās, kurā pārrunāja mācību "Steadfast Javelin II" ieguvumus un izaicinājumus.

NATO jau tagad ir gatava Latvijai palīdzēt krīzes situācijās, tā pēc tikšanās ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Raimondu Graubi preses konferencē Ārlietu ministrijā žurnālistiem sacīja NATO Apvienoto spēku pavēlniecības štāba Brunsumā komandieris ģenerālis Hanss Lotārs Domrozi.

Domrozi norādīja, ka mācību “Steadfast Javelin II”, kuras norisinās Lielvārdes Gaisa spēku aviācijas bāzē un Ādažu poligonā, galvenais mērķis ir uzlabot NATO spējas darboties kopā.

“Mēs sūtām skaidru norādījumu visiem, kuri vēlas draudēt NATO – to jums nevajadzētu darīt. NATO vienmēr aizsargās un aizstāvēs savus cilvēkus. Šīs mācības bija arī apliecinājums NATO samitā pieņemtajam lēmumam par rīcības plānu, kas uzlaboto NATO spējas. Mums jau ir brigāde, bet mums ir jāuzlabo tās spējas – mums tā ir jāpadara stiprāka, mums tā ir jāpadara arī ātrāka un izlēmīgāka. Ātrās reaģēšanas vienība nozīmē gaisa spēkus, jūras spēkus, kā arī ievērojamus sauszemes spēkus. Mēs esam spējīgi formēties katrai nepieciešamībai,” uzsvēra Domrozi.

Runājot par ātrās reaģēšanas spēkiem, Domrozi norādīja, ka pašlaik ir dots uzdevums izstrādāt priekšlikumus vienības izveidei.

“Mēs esam sākuši par to domāt, mums jau ir idejas, bet par to mēs detalizēti varēsim runāt novembrī. Līdz tam laikam mums kopā ar Alianses dalībvalstīm un sabiedrotajiem vēl ir jādomā par labu priekšlikumu. Mēs jau tagad esam labi, taču mēs vēlamies būt vēl labāki,” sacīja ģenerālis.

Savukārt Graube norādīja, ka “Steadfast Javelin II” mācības nebija tikai politisks demonstrējums. “Tā ir praktiska lieta, kuras laikā karavīri skatās kā novērtēt vingrinājumu, un izdarītu secinājumus. Šīs mācības bija apliecinājums NATO spējai realizēt noteiktos uzdevumus, par kuriem Velsas samitā lēma dalībvalstu vadītāji. Vingrinājums ir pierādījums tam, ka NATO militārā daļa ļoti strauji domā veidu, kā ienākt šajā reģionā, gadījumā, ja būs jāsniedz palīdzība,” skaidroja ģenerālleitnants.

LETA jau ziņoja, ka no 1. līdz 10.septembrim Lielvārdes Gaisa spēku aviācijas bāzē un Ādažu poligonā norisinās mācības “Steadfast Javelin II”, un tajās piedalās ap 600 karavīru no Latvijas, ASV, Itālijas, Kanādas, Bulgārijas, Vācijas.

Tās ir NATO organizētas mācības, kuras vienlaikus notiek Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā un Vācijā un kurās piedalās 2000 karavīru no deviņām valstīm. Mācību mērķis ir palielināt savietojamību sarežģītu operāciju veikšanā, īpaši Sauszemes un Gaisa spēku sadarbību gaisa desanta operāciju veikšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. var tikai vairak uzridit Krievijai un pardot veco tehniku no koservacijas.Par to ari esam loti pateicigi un riesim vel skalak.

  2. 700 gadi tas genos

  3. … Un cerams, ka soreiz Latvijas, latviesu, generalis nepielaidis kludu, un nepalaidis garam izdevibu izlietoto visu iespejamo palidzibu paaugstinat drosibas potencialu savai valstij … .

    … Nedrikst atkartot bijuso valsts uzmeteju arpolitiku un neieverot ieksejas drosibas nostiprinasanas iespeju … ka kadreiz 1990 gadu sakuma kad bijusais atbildigais pulkvedis vientiesigi izturoties zaudeja iespeju sanemt milzigu materialu un tehnisku atbalstu no Kanadas valdibas piedavajuma …!

    … Laikam, domajot vairak par savu militaro pensiju to savejiem …

  4. … Tie, lai stav pie saviem ratiem un gaida izmestaqs DP apciemojumu pec paris menesiem … !

  5. Kaa uz so pazinojumu reagees profesionalais revolucionaars un piektaas kolonas idejiskais ievesmotaajs lindermans ar komisaari zdanoku.Ko teis elksnini,zarini,petersi,rozentale ,aldermane u.t.t.

Draugiem Facebook Twitter Google+