×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
6. decembris, 2017
Drukāt

Komentārs: Krievija un karma (22)

Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

Bezprecedenta blēdība un samērīgs sods – Krievija par gadiem ilgi valsts paspārnē attīstīto dopinga sistēmu pelnīti diskvalificēta no Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Pasaules sporta sabiedrībai drosmīgais Starptautiskās olimpiskās komitejas (IOC) lēmums ir kā malks svaiga gaisa, kas dod cerību, ka godīgums cīņā par uzvarām, slavu un naudu vēl nav zudusi vērtība. Labi, ka IOC nav ANO, kur kāds sev netīkamā jautājumā var uzlikt veto. Jācer, ka arī citām lielvalstīm šis notikums būs laba mācība, jo tikpat skaidrs ir arī tas, ka šajā stāstā nav tikai viens ļaundaris. Jā, krievi latiņu pacēla rekordaugstu, bet šī doma citiem nevar kalpot kā mierinājums vai attaisnojums.

Krievija izsenis spļāvusi virsū starptautiskajām tiesībām. Ja 1940. gadu mūsu paaudze nepieredzēja, tad 2014. ir svaigā atmiņā. IOC prezidents Tomass Bahs tikko bija skandinājis šampanieti ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, nenojaušot, cik ciniski namatēvs ar kalpiem visiem bija uzčurājis no piektā stāva, kā Krimā parādījās zaļie cilvēciņi bez atpazīšanas zīmēm. Tagad krievi bez sava karoga varēs slāt pa Phjončhanas olimpisko ciematu. Kaut tie, kas tiks pielaisti spēlēm, būs palikti zem vissmalkākās lupas un domājams – tīri gan pēc gara, gan burta.

Vairāk nekā simts gadus ilgajā moderno olimpisko spēļu vēsturē ir bijusi virkne gadījumu, kad valstis netiek pielaistas olimpiskajām spēlēm. Piemēram, Dienvidāfrikas Republika bija diskvalificēta no 1964. līdz 1992. gadam aparteīda (rasisma) režīma dēļ. 2000. gadā Afganistāna tika diskvalificēta par Talibu režīma sieviešu tiesību diskrimināciju un sporta vispārēju aizliegumu. Kuveitas olimpiskā komiteja diskvalificēta kopš 2015. gada par valdības iejaukšanos tās darbā. Bet neviena lielvalsts no olimpiskajām spēlēm nav bijusi diskvalificēta kopš 1948. gada, kad Vācija un Japāna bija atstādinātas par Otrā Pasaules kara noziegumiem.

Šodien Putins paziņoja, ka atkārtoti kandidēs uz prezidenta amatu. Paradoksāli, bet nez vai olimpiskais skandāls ietekmēs viņa pozīcijas, drīzāk iekšpolitiski pat tiks uzaudzēts kapitāls, sak, tie rietumi atkal ir pret mums, bet mēs esam un būsim vareni! Nesen lasīju interesantu atziņu – desmit gadu laikā, cītīgi strādājot ar propagandas aparātu, vesela valsts var sajukt prātā. Nevaru un negribu izdarīt diagnozi, bet Putina “17 pavasara mirkļi” nekādas cerības neraisa.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Par izlietām asiņu jūrām krieviem būs jāsamaksā. Viss tiek dzīves grāmatā ierakstīts.

 2. Neatradu pat raksta autoru. Laikam saimnieki e-pastu sūtījuši uz redakcijas adresi. Par saturu- neglābjami izlīda laukā tas, ka diskvalifikācijas iemesls bija zaļie cilvēciņi. Tātad Krimas notikumam pasaules vēsturē ir vēl nenovērtēta loma.

  • Uzliec brilles un paskaties vēlreiz, idiot.

   • Apbrīnoju latviešu mietpilsoni, kuram nav citu vērtību kā meklēt Krievijas karmu. Nu paskaties uz Latvijas karmu. Tava Latvija un visa tās tauta aizies bojā daudz ātrāk nekā tava nīstā Krievija.

 3. Nu tak vismaz citronu apēdiet, pirms rakstīt šādus rakstus – pa visām vīlēm
  ārā lien ļauns prieks par Krievijas izstumšanu no Olimpiskajām spēlēm
  (ja zaudējam Sīrijā, varbūt Korejā uzvarēsim?) un tik atklāti runāt par galveno mērķi –
  izgāzt Putina izredzes vēlēšanās tāds nesavaldīgu bērndārznieku līmenis.

  • Tu kļūsti smieklīgs. Vai tās ir vēlēšanas? Kur tikai viens kandidāts un kur visi mēdiji ir kontrolēti? Staļinam arī bija tādas “vēlēšanas”.

   • Kampaņas pieprasījums Atbildēt

    Liberasti Putinu apvaino par iejaukšanos Trampa vēlēšanu kampaņā. Patiesībā Klintone nespēj stāties mierā.
    Bet te paši liberasti pat neslēpj ar kādu prieku viņi izgāztu Putinu, ja tikai varētu. Nožēlojamie liberasti.

 4. ….. IOC prezidents Tomass Bahs tikko bija skandinājis šampanieti ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, nenojaušot, cik ciniski namatēvs ar kalpiem visiem bija uzčurājis no piektā stāva, kā Krimā parādījās zaļie cilvēciņi bez atpazīšanas zīmēm. ……
  ————————–
  Labāk nepateiksi.Skaidrs ka visādām kremļa prostitūtām “ilzei” u.c. tas nepatīk!

 5. cik tomēr latvieši un pretīgi.

 6. vajag to valsti izolēt no visa un tad varbūt viņi kaut ko sapratīs un izmainīs savā attieksmē..

 7. Cilvēciņs kārtīgi iemācijies un pacietīgi atkārto liberālos murgus.Labi iemācijies,vari paņemt Nulandes cepumiņu.

  • Precīzi. Viņam, protams, labāk patiktu, ja Jeļcina uzsākto Krievijas izsaimniekošanas kursu turpinātu kāds no tiem liberāļiem, kuri sapņos to vien redz, kā Krieviju sadalīt.

 8. Izcila karikatūra, kā kulaks uz diktatoraacs!

 9. Kads pamulkis raksta so rakstu !!!!!!! Pieradijumu nau — skaidrs ???

 10. Piekrītu. .. Tāda leksika, it kā rakstītājs nupat no kādas atkritumu izgāztuves atrāpojis, normālu literāro valodu nav dzirdējis, nemaz nerunājot par raksta saturu.

 11. putja čmo ipodonok . baidās palikt bez varas viņš labi saprot ka viņam tad ir kabzdec .

Draugiem Facebook Twitter Google+