×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
24. marts, 2017
Drukāt

Rita Našeniece: Teika par neuzvaramo Nilu (76)

Foto - Aigars JansonsFoto - Aigars Jansons

Rita Našeniece

Mītu par neuzvaramo Nilu uztur divas puses – pats Ušakovs un viņa oponenti. Pēdējie, lai attaisnotu savu nevarību. Ja runājam par viņa publisko tēlu un reputāciju, kā arī par priekšvēlēšanu kampaņu, atbilde ir nauda. Kā privātā sarunā atzīmēja kāds politisks oponents: Ušakova sociālā tīkla konta apsaimniekošanai tiek izdots vairāk naudas, nekā oponenta partija gatavojas tērēt visai Rīgas kampaņai.

Ušakova politiskā eksistence sākās ar dažādu veiksmīgu faktoru sakritībām un to saprātīgu izmantošanu, bet tagad turas uz naudas spilvena. 2009. gadā, nākot pie varas Rīgā, tas tā nebija. Tēla uzpumpēšanas kampaņa bija ekskluzīva, un tajā bija apvienojušies visi, un nebūt ne naudas pēc. Latviešu liberālie un sabiedriskie mediji pumpēja viņa reputācijas balonu kā “labo krievu”, bet krievu impēriskie mediji kā “mūsējo”, tas ir, viņējo. Fakti par Ušakova sadarbību ar Krievijas vēstniecības spiegu un 13. janvāra logu dauzītājiem (kā intervijā portālam “Apollo” stāsta viens no 13. janvāra pasākuma dalībniekiem: “Mazajā pils ielā es personīgi redzēju, kā “Saskaņas centra” līderis Nils Ušakovs sarunājās ar vīru, kurš bija ieradies uz sapulci padomju armijas ķiverē, ar gāzmaskas somu, nopakojies tā, lai viņu neskartu gumijas lodes. Abi netālu no Trīs brāļiem kaut ko intensīvi apsprieda. Pēc kāda brīža šis cilvēks atradās jau pie Saeimas nama un bija viens no pirmajiem, kurš sāka mest akmeņus…”) bija plašai publikai nezināmi vai šķita mazsvarīgi.

Ja arī viedoklis par Ušakovu bija pagājušo vēlēšanu laikā mainījies, inerce, pensionāru biļetes un tradicionālo vēlētāju uzticība impēriskajai nostalģijai palīdzēja. Lieliski noderēja oponentu piedāvājums. NA kandidāte Baiba Broka pēc būtības piedalījās ne tikai savā, bet arī Ušakova kampaņā, maigi atbalsodama viņa tēzes. Sarmīte Ēlerte, atjaunotās Latvijas iespaidīgākā mediju imperatore (bez ironijas!), mainīdama ampluā uz politiku, zaudēja elka mirdzumu un izrādījās neinteresanta plašām tautas masām. Rīgas domes reklāmas naudas bija sākušas plūst pa latviešu mediju vēnām, neatkarīgie producenti bija neatkarīgi pievesti pie neatkarīgajām RD silēm, bet pētnieciskie žurnālisti drosmīgi pētīja mapītes, ko par politiskajiem pretiniekiem izlika Rīgas politmafiju apkalpojošie privātie specdienesti. Šobrīd situācija ir mainījusies. Mīlas inerce pret Ušakovu lielākoties ir saglabājusies kategorijā, kura intravenozi, neatkarīgi no tautības, pieslēgta krievu medijiem. Kategorija ir iespaidīga, bet nepietiekama. “Saskaņa”/GKR to lieliski saprot, bet situācijas labošanai lieto nervozas taktikas. Viņu maniakālās reklāmas latviešu medijos radījušas alerģisku reakciju pat politiski neitrāliem cilvēkiem.

Taču bieži nauda strādā labi, un liela nauda pat teicami. Par to pārliecinājos savā beznaudas Lielo kapu aizstāvības kampaņā. Piemērs no dzīves: katru reizi, kad zināmā izdevumā parādījās Ušakova, Amerika vai daudzpartiju politiķa Jakrina intervijas, kurās viņi pauž versijas par Skanstes, sauktu “kapu tramvaju”, rakstīju cieņpilnu vēstuli galvenajai redakcijas personai. Rakstīju, ka labprāt paustu viedokli, kas balstīts uz reālajiem projekta pieteikuma dokumentiem, kuri apliecina ielas paplašināšanu uz kapu rēķina. Atbildi nesaņēmu. Vēlāk dzirdēju jau zināmo sakramentālo frāzi: reklāmas nauda. Mūsu viedokļa klātbūtne, lai cik lielā mērā uz dokumentiem balstīta, bija nevēlama.

Redzu, ka tas pats mehānisms attiecas uz vēlēšanām. “Saskaņa” ir sasniegusi savu vēlētāju maksimumu. Tālākais ir tehnoloģiju ziņā. Svarīgi ir demotivēt pretējo pusi. Panākt, lai cilvēki, kuri nevēl par “Saskaņu”/GKR, vēlēt neietu. Būtiskas ir kompromitējošo materiālu kampaņas. Vai viedokļi par “tizlajiem” opozīcijas kandidātiem. Viņi patiesi nav politiskās domas giganti, bet brīdī, kad Ušakovs nāca pie varas, viņš bija tieši tāds pats. Atšķirība: viņam joprojām ir ekskluzīvi trekna kampaņa.

“Saskaņas” politisko eksistenci balsta divi vaļi: savu vēlētāju masas apvienošana un oponentu saskaldīšana un demoralizācija. Mediju komunikācija reklāmas naudu ietekmē, savukārt ir veidota pēc principa: mēs neliekam rakstīt par mums labi, bet nerakstiet neko sliktu.

Lielisks pienesums “Saskaņas” kampaņai bija oponentu nespēja veidot vienu sarakstu, koalīcijas valdības ārprātīgie lēmumi un likumi. Nekustamā īpašuma nodoklis Rīgas pašvaldības izpildījumā kļuvis par sociālās tehnoloģijas instrumentu, ar kura palīdzību izspiest no mājokļiem Rīgas pamatiedzīvotājus. Nekustamā īpašuma nodokļa uzskrūvēšanu, ko veic RD vadoņi, Rīgā pirmsvēlēšanu gaisotnē var ļoti labi padarīt par instrumentu, ko vērst pret varas partiju sarakstiem Rīgā. Tauta ir neapmierināta, bet vainīgais ir jāatrod. Tikai nav garantijas, kuru atradīs. Šo vēlēšanu rezultāts nav akmenī iecirsts. Tās kļūst interesantas.

Pievienot komentāru

Komentāri (76)

 1. Jautājums LA vadībai Atbildēt

  Cik ilgi jūs ņirgāsieties par Latviešu kultūru, valodu? Cik jūsu tīmekļa vietnē svešā valodā rakstītais (viedokļos) netiks tulkots? Svešas valodas lēna uzspiešana acīmredzot ir LA vadības jaunā politika. Tikai, – kāpēc sevi(t.i. LA) ir jāsauc par latviešu kultūras aizstāvi?’

  • Atbillde. Выход очень простой: не нравится – не читай! Тебя же никто не заставляет. И ещё. Интернет это свободная территория, свои порядки тебе здесь не установить. А если я стану писать по английски тебе станет легче?!

  • Uz miliciju viņus!
   Nekāvējoties!
   Un pēc tam – uz Sibiriju! Gadiem uz 70!

   Toties pēc tam būs iemesls padarīt redakciju par svētiem. Un apvainot KF par vardarbīgu noturēšanu. Protams, pēc tam sekos sankcijas pret KF.

 2. niknie Rīgas penži Atbildēt

  Labāk Ņils rokā nekā tie pārējie kokā. Pasaule, kā sacīt jāsaka, nesaprastu …

 3. Vai esat izlasījuši komentāru “ciniķis 26. marts, 2017 10:40”?

 4. No NRA intervijas Atbildēt

  J.Urbanovičs: Būtu muļķīgi noliegt, ka bailēm nav iemesla, ka Ukrainas, Krimas notikumi nav notikuši. Pat es, kuru tā lamā par «Kremļa aģentu», labi saprotu, ka ir iemesls satraukumam, jo tāda rīcība, lai kā arī to paskaidrotu, ir ārpus rāmjiem.

 5. Šis ir raksts pa personu, kura politiskā eksistence balstās uz naudu, nopirktiem medijiem, nopirktiem reitingiem un soctīklu troļļu brigādēm (koments 26. marts, 2017 01:18).
  Kā mums atbrīvoties no pašreizējās astoņu gadu Saskaņas/GKR politiskās eksistences Rīgā? N.Ušakova visatļautība sasniegusi vēl neredzētus augstumus. Kā izraut rīdziniekus no letarģiskā miega? Pēdējais brīdis ideju bankai, lai pamodinātu galvaspilsētas iedzīvotājus. Nāciet ar priekšlikumiem.

  • Mediji šobrīd strādā SCGKR interesēs. Latvijas avīze un varbūt Ir ir neliels izņēmums. Medijiem jāpārtrauc publicēt šī nopirktās intervijas, apmaksāto komentētāju komentārus un rīdīšanas kampaņu pret SCGKR pretiniekiem. Lai būtu vismaz mazliet cerību izpausties arī tiem, kas domā citādi. Un beigt malt, cik visi pārējie tizli. Tizli ir paši mediji, jo nespēj paškritiski novērtēt savu prostitūciju.

  • Maiņas priekšlikums #1 Atbildēt

   Sarunājam un parakstam vienošanas ar pretinieku. Mainam atbildības sfēras:
   a) Saskaņa pārņem saeimas pārvaldi ar 51 vietu;
   b) Savukārt Nils “pēkšņi” pārstāj pretendēt uz mēra vietu.

   • Piebilde "Maiņas priekšlik #1" Atbildēt

    Parakstam uz 1 termiņu.

    • Ja vienīgais vieds, kā šie nejēdzīgie politiķāni nodrošina savu pārsvaru Saiemā ir vienošanās par Rīgas un Latgales atdošanu kremliniem, tad tos patiesi ir jāpadzen ar attiecīgajā substancē mērcētu koku. Vienošanās varbūt pastāv viņu tukšajās galvās, bet kremliniem tā ir pie pakaļas.

 6. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 7. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 8. Šeit minēta itkā Ušakova līdzdarbošanās,lai noorganizētu uzbrukumu Saimas ēkai,bet vai lietas izmeklētājiem,šī epizode tika pasniegta? Ja nē,tad kapēc?

 9. Bet autorei jau tā arī nav nekādu priekšlikumu ko un kā RD vajadzētu darīt savādāk. Ir tikai aicinājums nepieļaut Saskaņas uzvaru, kas ir tas pats vecais sauklis “Krievi nāk”. Un tad nevajag brīnīties, ka pašvaldību vēlēšanās ar to nepietiek.

  • Šī raksta mēŗkis manuprāt nav sniegt priekšlikumus pašvaldībām. Un tur nekas nav par krievi nāk. Šis ir raksts pa personu, kura politiskā eksistence balstās uz naudu, nopirktiem medijiem, nopirktiem reitingiem un soctīklu troļļu brigādēm. Nu bet tu jau to labi zini.

 10. Ko var pļāpāt?!! Skaidrs ir viens- naša Riga!. Paši , latviskā inteliģence RĪGĀ klanās SROSA DOLĀRIEM, krievu netīrai naudai!

  • Да успокойся, дедуля. Рига наша общая, так было с самого начала. Не мешайте жить другим, тогда и вам никто мешать жить не будет. Всё просто.

 11. tā jau domāju.... Atbildēt

  Tiklīdz parādās raksts par Ušakovu,tā grafists klāt kā mazais nazītis.Laikam abi ir tautasbrāļi.,kuri cits citu aizstāv,vienalga ko savējais būtu sastrādājis,bet vajag aizstāvēt.Tā reiz publiski izteicās par vienu afēristu Jaša Pliners.

  • А вы не думайте, вам это не идёт. Свободу слова ещё не отменили. А к Ушакову я отношусь без иллюзий, но и без ненужных придирок.

 12. Нет уж, ты гавно мерзкое, хорёк вонючий, вор! Прекрати воровать чужие ники, сука!

 13. Par pašorganizēšanos Atbildēt

  rīdziniekiem nopietni jādomā, ja politiskās partijas ir tik sadrumstalojušās un vienaldzīgas par galvaspilsētas likteni. Kā to veikt? Galvenais panākt piedalīšanos vēlēšanās, jo sevišķi, lai jaunieši būtu aktīvi.

 14. Mūsu ministri valdošajā koalīcijā dod zaļo gaismu N.Ušakova un Saskaņas/GKR izdarībām. Arī premjers un prezidents izliekas neko neredzam. Vai tā ir atbildīga politika? Totāls diskomforts, lūkojoties ciniskajā N.Ušakova visatļautībā gan valodas politikas jautājumos, gan Konkurences padomes lēmumu izpildes gaitā par Rīgas Satiksmes pārkāpumiem. Kas notiek? Vai Rīgas pašvaldībai vairs nav jāiekļaujas valsts likumdošanā?

  • Vējonis un VARAM blēdis Gerhards – abi ir vislielākais balsts Ušakam

   • Vislielākais atbals Ušakovam ir pie varas esošās partijas ar to,ka uz nebēdu apzog tautu kā vien māk! Tā rezultātā iedzīvotājiem ir zudusi uzticība latviešu partijām un lielākā daļa balsos par krievu,daļa iedzīvotāju neredzot par ko balsot,vispār neies uz vēlēšanām,ignorējot tās!

    • Tiesi merki!

     • Salīdzinājumā ar bandītiem misteru 20 % un naudas kāro plastisko operāciju klientu ausaini, latviešu partijas ir bailīgi pirmklasnieki, kuri var nospert tikai cepumus no galda

 15. Piekrītu Jurčikam Atbildēt

  Ar tiem darbiem Ņiluškam tā štruntīgi, gandrīz visas ielas brūk kopā un izskatās kā muhosranskā. Viss uz kā Ņils var izbraukt – krievu valoda un bezmaksas biļetes penžiem, bet viņa elektorātam arī neko citu nevajag.

 16. Vakarnakt nosapņoju kā Ušarikovam šūpoju riekstus. Feina sajūta. Pamodos iesvīdis.

  • Kādi mežonīgi un pravietiski sapņi 😀

  • Ах ты блядь поганая, хорёк вонючий! Прекрати воровать чужие ники, сука!

   • Kad tu kverpli iemācīsies rakstīt ar normāliem burtiem un beigsi ķēmoties ar tiem bulgāru ķeburiem, tad es atteikšos no grafista !

    • ohoho, šeit džentelmeņu kautiņš ….grafists ar bulgāru burtiem pret grafisku, kurš cilā riekstus 😀 pucī pucī. Lieku uz riekstu cilātāju, tas ar bulgāru burtiem tāds visai nestabils.

    • Lūk, šim es piekrītu, grafistam, kurš cilā olas ir senāka valoda, kā viegli uzbudināmajam grafistam. Bet nu turpiniet, turpiniet, kungi, man jau patīk.

    • Я не заключаю сделок с уголовниками, а ты вор. Прекрати воровать чужие ники, сука!
     Повторно, специально для модераторов.

   • Фи, гавно мерзкое, хорёк вонючий, вор! Сам то одну хуйню пишешь! Прекрати воровать чужие ники, сука!

 17. Par Ziemeļblāzmas pili kļūdāties. jo tad, kad Ušakovs iekļuva domē., viss jau bija sagatavots (renovācijas projekti izstrādāti), tā ka pils atjaunošana bija tika iesāktā darba turpinājums.
  Bet par Spīķeriem gan kauns Saskaņai, viņiem tur birojs ar izkārtni ziliem burtiem, kas “ēdas” ar vēsturisko celtni, un kauns par to, kas notiek burtiski viņu acu priekšā Centrāltirgū. Viens pēc otra krimināl-apsūdzēti vadītāji ( Ušakovs pat uzdeva apsūdzētajam pabeigt iesākto?! – kur vēl tālāk), un tas, kas notiek tagad – kaut kas tāds nav piedzīvots – ar sētām un bandu cīņām. Bet spirtikus un cigaretikus turpina tirgot visam pa vidu joprojām!

  • Kas tiesa,tas tiesa.Galvenais “darbs” Ziemeļblāzmas atjaunošanā bija Ušakova un Amerika ierašanās uz atklāšanas ceremoniju un abu runas.Vispār šo biedru galvenā nodarbe ir zīmēšanās kā tādiem narcisiem.Bet lētticīgajiem tas imponē.Lētticīgie domā,ka abi raujas melnām mutēm dienu un nakti un par visu maksā no savām kabatām.To vajag mācēt.

 18. Būtiskais ir citāts par oponentu elektorāta demoralizēšanu. Tā ir SC/GKR un viņus apkalpojošās industrijas taktika

 19. Pašvaldību vēlēšanas nevajag jaukt ar Saeimas vēlēšanām Atbildēt

  Rita Našeniece:
  “Mītu par neuzvaramo Nilu uztur divas puses – pats Ušakovs un viņa oponenti. Pēdējie, lai attaisnotu savu nevarību. Ja runājam par viņa publisko tēlu un reputāciju, kā arī par priekšvēlēšanu kampaņu, atbilde ir nauda. Kā privātā sarunā atzīmēja kāds politisks oponents: Ušakova sociālā tīkla konta apsaimniekošanai tiek izdots vairāk naudas, nekā oponenta partija gatavojas tērēt visai Rīgas kampaņai.”
  =============================
  Vai patiešām uzskati, ka pastalnieki ir tik …TRULI?
  Oponenti- no pa-impoetentās vienotības un tml. nu nebija politiskie arēji …Uz augšu bišķi passitā Ēlerte diskusijās ar Ušakovu nezināja pat cik 1 l piena maksā …
  Arī LATVIEŠI balso par …Nilu Ušakovu!
  Nevajag jaukt pašvaldību vēlēšanas ar saeimas vēlēšanām …
  Rīdzinieki deputātus vērtē pēc DARBIEM, nevis pēc TUKŠAS muldēšanas …
  Ušakovam var teikt PALDIES par atjaunoto Ziemeļblāzmas kultūras pili, par labiekārtotiem pilsētas parkiem, par promenādes un Spīkeru atjaunošanu pie C.tirgus…

  • Ir jau ir tādi nanoūdenī pārmirkuši “latvieši”, štrunts par niluškas sadarbību ar krievelijas spiegu hacpiloffu,galvenais tā okupanta dēlēna taukaino roķeli pabučot ..

  • Ar tiem darbiem Ņiluškam tā štruntīgi, gandrīz visas ielas brūk kopā un izskatās kā muhosranskā. Viss uz kā Ņils var izbraukt – krievu valoda un bezmaksas biļetes penžiem, bet viņa elektorātam arī neko citu nevajag.

  • Ušakovam par tukšo muldēšanu un čivināšanu tviterī,kā arī par karikatūru publicēšanu un Gogoļa kunga redzējuma īstenošanu dzīvē,kurā mošeņņik na mošeņņike sidjit i moššeņņikom pogonjajet.Paldies un boļšoje russkoje merci.

 20. Kamēr bērziņi, kalniņi un lapiņas būs ar mietu paŗdoties par tramvaja biļeti, tikmēr Rīgā valdīs brandavi, komari, ušakovi, ameriki…

  • biļetes penšiem Atbildēt

   Visi pārējie jau saka, ka biļetes neaiztiks, bet strīķēni pat braukšanu par brīvu grib kā Tallinā

 21. Gudra un simpātiska sieviete tā Rita, bet tas Strautiņas vīrs 9. maijā varētu tenterēt kaut SS šturmbanfīrera formā tērpies , tik un tā viņu treniņbikšainais elektorāts un latvju kangari-mankurti būs tam ķēmam mūžam lojāli !

 22. Augulis bija gatavs ķerties klāt pensionāru naudai, bet pret Skanstes tramvaju viņam nekādu iebildumu.

 23. mājas lapā nomainiet to Ušakova bildi pie šī paša raksta.

 24. vajadzētu pamācīties no R.E.Našenieces kā degt par savu lietu. Vilšanās un dusmas uz partijām, kas pieļauj to, kas notiek Rīgā. Vēl lielāka vilšanās un dusmas uz ministriem – VARAM K.Gerhards izskatās, ka nav pamanījis sabiedrības šūmēšanos par 113 miljonu likteni Skanstes (Kapu) tramvaja projekta tapšanas gaitā. It kā Rīgai tas nebūtu svarīgi, uz kurieni un kā interesēs tiks tas būvēts. Finanšu ministre neatvēl naudu zemes atpirkšanai Lielo Kapu teritorijā, kaut ZZS mēra kandidāts vēstīja, ka nepiekritīs Kapu tramvajm. Kā tas iet kopā – vārdi ar darbiem?

 25. Latviesi ir uzdavinajusi Rigu kremliniem . Demokratiska cela vini Rigu nekad neatdos .

  • Ušakam uzdāvināja Šlesers,jo pats bija iecerējis kļūt par premjeru.

   • Pareizi, uzvēle bija tāda: vai nu pajauns bet saimnieks, vai nu visiem pazīstams pieredzējis oligarhs.

    • Šlesers pats atteicās no mēra amata,tāpēc tas tika Nilam.Nekāds saimnieks no tā putinmīļa nekad nav bijis un nebūs.Pat tādā gadījumā,ja tiktu nodibināta Rīgas tautas republika jaunajā novorossijā.

     • Nu gan ne!!!
      Šlesers nebija tāds kurš tāpat vien atteiksies no tāda kārdinājuma ka Pašvaldības priekšnieks!
      Jūs laikam neredzējāt viņa pusagresīvas reklāmas visos medijos. Gandrīz nebija vietas kur var palikt bez viņa tēla.
      …Bet noteicošo lomu, ka var saprast, nospēlēja citi momenti.

 26. Ir dzirdēts, ka pastāv slēpta vienošanās starp Saskaņu un koalīciju. Saskaņai – Rīga, koalīcijai – Latvija. Tāpēc koalīcija nemaz tā nopietni ieņemt Rīgas mēra krēslu necenšas. Par to liecina arī koalīcijas partiju neapvienošanās RD vēlēšanām un nenopietno kandidātu izvirzīšana. Vēlēšanas šajā gadījumā ir tikai teātris.
  Balsot vajag, tas ir mūsu pienākums, bet uz rezultātu cerēt ir bezjēdzīgi. Vnk – tā būs piedalīšanās izrādē, kuras finišs zināms visiem – gan aktieriem, gan režisoriem. 🙂
  Ņemot vērā šo aspektu, kļūst saprotamas arī Nila saimniekošanas metodes, t.sk., Lielo kapu jautājums. Nils nolēmis tos izpostīt, un neviens viņam ceļā nestāsies. Viņam Rīgā atļauts rīkoties, kā vien viņš to vēlas.

  • Viennozīmīgi. Opozīcija nemaz nevēlas cīnīties pret Nilu, citādi sen jau būtu apvienojusies.
   nevajag būt lielam politiķim , lai to saprastu. Viņi paši sevi ( nevis Nils) padara sevi smieklīgus ar neskaitāmu daudzumu savstarpēji karojošu partiju.
   Nepiekrītu, ka Lielos kapus tas tramvajs iznīcinās. Visus šos daudzos gadus tie vispār netika kopti. Tagad tos sāks apkopt un pateicoties skaļajam uztraukumam varbūt beigu beigās izveidos civilizētu vēsturisku parku, kur vedīs tūristus.

 27. Češīras kaķis Atbildēt

  Ir viens arguments – cik daudz derīgo un cilvēkiem vērsto pasākumu viņš ir paspējis izdarīt pašvaldības vadītāja pārvaldības ietvaros.
  Bet ko un cik paspēja iepriekšējie mēri (pašvaldības vadītāja pārvaldības ietvaros)?
  Jā, objektīvi uztvert grūti, jo “tablete ne vienmēr ir salda, bet ja jāarstē, tad jāarstē”. Kaut kā taču jāuztver ka iepriekšējie nebija orientēti uz iedzīvotājiem, bet šis gan ir orientēts. Pat var sadarboties ar tiem, kuri ir potenciāli konkurenti (GKR), ļaujot parādīt arī viņu potenciālu. Kaut gan Ušakovam iespēju individuāli valdīt ir daudz un GKR individuāli piekļūt pašvaldībai ārkārtīgi maz, jo ir acimredzami stipri konkurenti no pretējās puses.

  • Neko labu priekš rīdziniekiem tas tavs Nils nav izdarījis, vienīgi Rīgas Namu pārvaldnieka un Rīgas Satiksmes tarifus pacēlis astronomiskos apmēros. Tāpēc es balsošu pret!

  • Kur ir to labo darbu saraksts? Nopietni?
   Sabiedriskais transports 2 reizes dārgāks (pirms vēlēšanām solīja bezmaksas), Kr.Barona iela, nanoūdeņi, slavenais SAKTAS puķu tirdziņš – bez tualetēm, Rīgas brīvostā krietns apgrozījuma kritums (arī pačakarēta ES nauda ostas attīstībai, bija jābūt gatavam 2012.g.) bērnudārzi (lai nebūtu rindas -iepriekšējo vēlēšanu solījums), pilsētā joprojām nav stadiona, koncertzāles.
   Solīja Ziepniekkalnā 2 km soliņu pa 2 milj. u.t.t.
   Varbūt sakārtota biznesa vide? Kā ar daudzdzīvokļu māju siltināšanu? Kur ir tie labie darbi?
   Sāka ar kasi +115 milj., tagad -50 milj. (plānoti)!
   Kas plānots pēc četriem gadiem -300 milj.?
   Kā, lai cilvēks par to balso?
   Tiešām?

   • Češīras kaķis Atbildēt

    (www.riga.lv/lv/news/riga-2016-atskaite-par-padarito-darbu?10138)

    Google: IKSD_pretkorupcijas_pasakumu_aktualizetais_plans_2016_2017_gala
    (kolonnā: “Izpilde”), diemžel pilnu e-adresi komentāros nemieņem.

 28. nil turies sitie fasisti ir jaiznicina

 29. Kas būs ar kaķiem, kad mēri izmetīs no RD?
  Jāpadomā.

 30. Kamēr Vienotības čekas kājslauķi sēž Saeimā, Gņilam nekas nedraud.

 31. Kad beidzot ES un NATO Valsts Latvija klus par Tiesisku Valsti,kura tiek ieveroti un izpilditi LR Krimininallikumi un Starptautiskie likumi ? Cik ilgi vel Latvija nesoditi darbosies kremla cekistu politiska apvieniba SC / Vienota launuma Imperija & GKR & Bela Russ ,kura ar svu SIA palidzibu regulari izlaupa Valsts budzetu,izplata kremla dezinformaciju,spiego “tuvejo arzemju”,organize teroristu apmaciba ar merki likvidet Latvijas Valsts Neatkaribu ? Atbildigo valsts instituciju un atsevisku personu likumu nepildisana i nozieguma atbalstisana.Valsts nodeviba ! Ja pietrukst zinasanu lai pieraditu teroristiskas darbibas,tad ir jaizpilda Starptautiskie likumi,kuros pie Valsts nodevibas skaitas ari finansiala darbiba,ja ta appdraud Valsts ieksejo vai arejo drosibu.

 32. salidzinot ar tūdaliņiem kas saimniekoja pirms viņa, viš ir galvastiesu pārāks. tur jau problēma ka letiņi nespēj ne vienoties savā starpā, ne normālu kandidātu izvirzt. tad nu bezspēcibā savā rej cik balss saites atļauj

 33. … un visjocīgākais ir arī šī paša ļoti labā raksta sakarā! Tā vietā, lai redakcija ievietotu autores fotogrāfiju, nez kāpēc pašā centrā atkal uzradies zilais uzvalciņš.
  Lūgums redakcijai, ielieciet taču autores Ritas Našenieces bildi. Našenieces raksti veido sabiedrisko domu. Kaut kā jocīgi sanāk tagad.

 34. Naturalizētais okupants nekļūs par Rīgas mēru. Tuvāko 10 gadu laikā viņš tiks deportēts atpakaļ uz valsti kara noziedznieci krieviju.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kurš te varens?

ASV prezidents Donalds Tramps saņēmis daudz kritikas par pirmdienas tikšanos ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu. Trampam tiek pārmests par izteikumiem, ka Krievija ASV prezidenta vēlēšanās nav iejaukusies, – par spīti tam, ka ASV slepenie dienesti izmeklējumos pierāda pretējo. Tāpat ASV prezidents nav aizstāvējis Ukrainu un nav nosodījis Krievijas agresiju tajā, īpaši tādēļ, ka šodien ir ceturtā gadadiena kopš Malaizijas lidmašīnas MH17 notriekšanas virs Austrumukrainas. Tiek apspriestas arī Trampa ārpolitikas īpatnības, jo pēdējā laikā viņam lielāku sapratni izdodas atrast ar dažādiem diktatoriem, kamēr attiecības ar partneriem NATO pārsvarā raksturo strīdi un apvainojumi.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+