×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. aprīlis, 2012
Drukāt

Komisārs apmeklēs Latviju

volebeks2_esco_4

Vasarā Latviju paredzējis apmeklēt Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) augstais komisārs nacionālo minoritāšu jautājumos Knuts Vollebeks, kurš iepriekšējo vizīšu laikā aicinājis piešķirt balsstiesības nepilsoņiem pašvaldību vēlēšanās.

 

Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Sīlis informē, ka vizīte varētu notikt šā gada jūlija sākumā un K. Vollebeks esot izteicis vēlmi apmeklēt Latviju. Komisāra asistents Larss Hansens apstiprināja, ka K. Vollebeks plāno apmeklēt Latviju un “diskutēt par visiem jautājumiem, kas attiecas uz komisāra pilnvarām (mandātu)”. Komisāra funkcija ir atklāt un meklēt agrīnas etniskās spriedzes situācijas, kas var apdraudēt mieru, stabilitāti un attiecības starp EDSO dalībvalstīm. Attiecībā uz nacionālajām minoritātēm komisāra mērķis ir attīstīt sadarbību starp dažādām pusēm, lai mazinātu spriedzi un atrisinātu pamatjautājumus. Jāatgādina, ka pēc referenduma K. Vollebekam vēstuli nosūtījušas krievu sabiedriskās organizācijas, aicinot viņu ierasties Rīgā un kļūt par starpnieku krievu kopienas sarunās ar valsts varas iestādēm.

Pēdējoreiz Latvijā komisārs viesojās pagājušā gada februārī, atzīstot, ka Latvija būtiski uzlabojusi mazākumtautību integrāciju. Tomēr kā būtiskāko jautājumu, kas Latvijai būtu jāatrisina, viņš toreiz minēja tiesības nepilsoņiem balsot pašvaldību vēlēšanās. “Tas dotu nepilsoņiem vairāk iespēju piedalīties vietējā dzīvē un justies kā sabiedrības daļai. Turklāt tas varētu dot zināmu grūdienu iegūt pilsonību,” toreiz preses konferencē sacījis K. Vollebeks. Jāatgādina, ka nepilsoņu vēlēšanu tiesības kā būtisku jautājumu viņš akcentējis arī 2008. gada vizītes laikā Latvijā, atsaucoties uz savu priekšteču Rolfa Ekeusa un Maksa van der Stūla aicinājumiem.

K. Vollebeks ir dzimis Norvēģijā un ir karjeras diplomāts. Norvēģijas ārlietu dienestā viņš ir kopš 1973. gada un strādājis dažādos amatos savas valsts pārstāvniecībās Indijā, Spānijā un Zimbabvē. Bijis arī Norvēģijas vēstnieks Centrālamerikas valstīs, bet pirms kļūšanas par komisāru strādājis kā Norvēģijas vēstnieks ASV.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+