×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2012
Drukāt

Komisārs: Eiro saglabāsies par spīti krīzei

Foto - AFPFoto - AFP

Eiro saglabāsies kā globāla valūta un eirozona spēs izkļūt no parādsaistību krīzes, sacīja Eiropas Savienības iekšējā tirgus un pakalpojumu komisārs Mišels Barnjē.

Barnjē atkārtoti izteica pārsteigumu par starptautiskās reitingu aģentūras “Standard and Poor’s” pagājušajā nedēļā pieņemto lēmumu samazināt deviņu eirozonas valstu kredītreitingus, uzverot, ka Eiropas vienotās valūtas savienības valstis ir veikušas “milzīgus soļus” tuvāk uzticības atjaunošanai. “Lai nebūtu kļūdas – šī nav eiro kā valūtas krīze,” Honkongā notiekošajā Āzijas Finanšu forumā norādīja Barnjē. “Eiro saglabāsies. Pēdējo desmit gadu laikā eiro ir sevi pierādījis kā patiesu pasaules valūtu. Un, neskatoties uz sarežģījumiem, tā saglabājas spēcīga.”

“Patiesā krīze, kas patlaban apdraud eirozonu, ir uzticības krīze. Tiek pārbaudīta mūsu politiskā vienotība, mūsu apņēmība un mūsu spēja labot to, kas ir nepareizi,” sacīja komisārs.

Kā ziņots, “Standard and Poor’s” piektdien samazināja deviņu eirozonas dalībvalstu, tostarp Francijas un Austrijas, kredītreitingus saistībā ar bažām par valdību augstajiem parādsaistību līmeņiem un finansēšanas izmaksām. Aģentūra skaidroja, ka Eiropas politiķu reakcija uz krīzi, tostarp pagājušajā mēnesī notikušā samita iznākums, “varētu būt nepietiekama, lai pilnībā atrisinātu sistēmiskos saspīlējumus eirozonā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+