×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. janvāris, 2015
Drukāt

Komisārs Timmermanss Grieķijas likstu dēļ neredz apdraudējumu eiro stabilitātei

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma un Eiropas Komisijas priekšsēdētāja pirmais vietnieks un komisārs labāka regulējuma, iestāžu attiecību, tiesiskuma un Pamattiesību hartas jautājumos Franss Timmermanss Latvijas valdības un Eiropas Komisijas komisāru kopīgās fotografēšanās laikā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja pirmais vietnieks ar atbildību par labāku regulējumu, iestāžu attiecībām, tiesiskumu un Pamatattiecību hartu Franss Timmermanss neredz apdraudējumu eiro stabilitātei saistībā ar ekonomiskajām problēmām Grieķijā.

Komisārs šodien diskusijā “Dialogi ar iedzīvotājiem” Grieķijas ceļu uz ekonomikas atlabšanu salīdzināja ar velobraucienu kalnā, kad brauciens teju jau ir pašā kalna galā, un tad ir sajūta, ka tālāk vairs nav spēka. Tomēr Grieķijas valdībai gudrs solis būtu turpināt jau iesākto ceļu.

Runājot par eiro stabilitāti šo likstu dēļ, Timmermanss uzsvēra, ka eiro nav apdraudēts, jo starptautiskie tirgi uz šīm problēmām neizrādīja nekādu reakciju. “Mēs nesakām, ka nav nekādu problēmu, bet mēs redzējām, ka neviens nesarosījās,” pauda eirokomisārs.

Grieķija patlaban ir pagrieziena punktā, un ir atsākusies tās ekonomikas izaugsme, teica EK priekšsēdētāja vietnieks ar atbildību par eiro un sociālo dialogu Valdis Dombrovskis (V). Viņš pauda atzinību, ka Grieķija ir atjaunojusi savu finansiālo stabilitāti, un svarīgi, lai valsts šīs pozitīvās tendences noturētu.

Jau ziņots, ka sākušās diskusijas par Grieķijas palikšanu eirozonā, ja tā neturpinās taupības pasākumus. Bažas par taupības pasākumu turpināšanu radušās saistībā ar 25.janvārī gaidāmajām Grieķijas parlamenta vēlēšanām, kurās saskaņā ar sabiedriskās aptaujas rezultātiem varētu uzvarēt ekstrēmistu partija “Syriza”. Šī partija paudusi vēlmi pārskatīt vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem un atteikties no taupības politikas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+