×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. aprīlis, 2014
Drukāt

Komisija nolemj uzturēšanās atļauju tirgošanu ierobežot no 1.janvāra (3)

ipasums1-rasa

Imigrācijas likuma grozījumi, kas paredz ierobežot termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu ārvalstniekiem, stāsies spēkā 2015.gada 1.janvārī. Tā otrdien, strādājot pie likuma grozījumu otrreizējās caurlūkošanas, lēma Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti, informē Saeimas Sabiedrisko attiecību birojā.

Atbildīgās Saeimas komisijas priekšsēdētājs Jānis Ozoliņš (RP) gan uzskata, ka likuma grozījumiem būtu jāstājas spēkā agrāk, un paredz, ka Saeimā par likuma spēkā stāšanās termiņu gaidāmas karstas debates. “Iespējams, tas [grozījumu spēkā stāšanās termiņš] varētu būt, piemēram, uzreiz pēc likuma izsludināšanas šī gada maijā vai arī divu līdz trīs mēnešu laikā pēc grozījumu pieņemšanas,” pieļauj Ozoliņš.

Tautsaimniecības komisija iepriekš lēma mainīt darījumu slieksni, no kura trešo valstu pilsonim var piešķirt uzturēšanās atļauju. To uz laiku līdz pieciem gadiem varēs saņemt, ja ārvalstnieks iegādājies un tam pieder viens apbūvēts nekustamais īpašums, kura vērtība ir ne mazāka kā 250 000 eiro. Iepriekš likuma grozījumos noteikts, ka īpašuma vērtībai jābūt 150 0000 eiro. Tāpat paredzēts no 50 000 līdz 80 000 eiro palielināt nekustamā īpašuma minimālo kadastrālo vērtību.

Likuma grozījumi paredz iemaksu valsts budžetā 5% apmērā no iegādājamā nekustamā īpašuma vērtības, ārzemniekam pieprasot pirmreizējo termiņuzturēšanās atļauju.

Tāpat paredzēts atteikties no termiņuzturēšanās atļauju kvotām, kā arī no ieceres piešķirt uzturēšanās atļaujas, ja valsts budžetā iemaksāti 50 000 eiro.

Saeima pagājušā gada 31.oktobrī kā steidzamus galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Imigrācijas likumā, nosakot kvotas uzturēšanās atļauju izsniegšanai pret nekustamā īpašuma iegādi. Savukārt Valsts prezidents pērn novembrī likuma grozījumus atgrieza Saeimai otrreizējai caurlūkošanai, akcentējot atsevišķu likumā veikto grozījumu pretrunīgumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. 1/5 zemes jau izpārdota Atbildēt

    Uzturēšanās atļauju tirgošanu jāpārtauc nekavējoties! Sekosim Lietuvas piemēram!

  2. Tātad vēl deviņus mēnešus tirgos uz velna paraušanu. Vai tikai būs vairs kaut kāda jēga nākošgad “ierobežot ” šīs atļaujas ?

  3. Per jau labus dzīvokļus,ne sagruvušas mājas.Jāierobežo.

Draugiem Facebook Twitter Google+