×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
21. septembris, 2015
Drukāt

Komisija par atbildīgiem Zolitūdes traģēdijā atzīst arī Repši, Vilku, Reiru un citus (4)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Saeimas Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija pirmdien atbalstīja opozīcijā esošās partijas “No sirds Latvijai” deputātes Ingunas Sudrabas priekšlikumu par atbildīgiem Zolitūdes traģēdijā minēt arī bijušos finanšu ministrus Einaru Repši, Andri Vilku un arī bijušo parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītāju, pašreizējo finanšu ministru Jāni Reiru (“Vienotība”) un citus.

Par šādu atbildīgo amatpersonu pieminēšanu gala ziņojumā balsoja septiņi deputāti, divi bija pret, savukārt četri balsojumā atturējās.

Sudrabas rosinājums, ko komisijas vairākums atbalstīja, paredz, ka “komisijas vērtējumā atbildīgas par situāciju, ka vairāk nekā piecu gadu periodā – no 2009.gada līdz 2014.gadam – valstī faktiski vairs netika īstenota valsts kontrole pār būvniecības procesu, ir gan tās amatpersonas, kuras pieņēma lēmumu likvidēt Valsts būvinspekciju, gan tās, kuras pēc Valsts kontroles revīzijas ziņojuma neatjaunoja valsts kontroli pār būvniecības procesu”.

Bez amatpersonām, ko komisija jau iekļāvusi gala ziņojumā, tika pieņemts lēmums minēt arī Repši, Vilku, bijušos Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājus Gunti Bērziņu un Reiru, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītājus Gunti Blumbergu, Ventu Armandu Kraukli, Andri Bērziņu, Vjačeslavu Dombrovski, Jāni Ozoliņu.

Jau ziņots, ka komisija pirmdien vienojās gala ziņojumā polisku un morālu atbildību par Zolitūdes traģēdiju norādīt arī Rīgas mēram Nilam Ušakovam (“Saskaņa”) un Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājam Ingusam Vircavam.

Iepriekš atbalstīts priekšlikums gala ziņojumā norādīt, ka par Valsts būvinspekcijas likvidēšanu un līdz ar to arī Zolitūdes traģēdiju politiska un morāla atbildība jāuzņemas ekspremjeram, pašreizējam Eiropas Komisijas viceprezidentam Valdim Dombrovskim (“Vienotība”), bijušajiem ekonomikas ministriem, tagadējam “Vienotības” ģenerālsekretāram Artim Kamparam (“Vienotība”) un Danielam Pavļutam, kā arī bijušajiem Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāriem, pašreizējam satiksmes ministram Anrijam Matīsam un Jurim Pūcem.

Par gala ziņojuma apstiprināšanu komisija plāno balsot 12.oktobrī.

Jau ziņots, ka komisijas deputāti 50 lappusēs apkopojuši secinājumus par Zolitūdes traģēdiju. Parlamentāriešu viedoklis par traģēdijas izmeklēšanas ilgumu ir piesardzīgi nogaidošs, tomēr tā norāda, ka nav pamata pārmest policijai krimināllietu pārāk ilgu izmeklēšanu.

Rīgā, Zolitūdē, veikalā “Maxima” 2013.gada 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, bet ievainoti tika vēl vairāki desmiti cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Loģiski būtu arī Sudrabu pieminēt, kā valsts kontrolfunkciju nepildītāju. Respektīvi, jo vairāk politisku personu tiks nosaukts, jo tālāk no atbildības un patiesības.

  2. Viens no kompānija izpaliek. Tas ir V. Dombrovskis, bijušais premjers, šodien par nopelniem Eiropas komisijas prieksēža Junkera vietnieks. Amats par teicamu darbu tanī laikā un sodien kad kopā ar Junkeru iznicina nacionālas valstis ar laimes mekletājiem.

  3. … Kadas bus tiesiskas konsekvences katram atbildigam … jo nekadi nevar pat iedomaties, ka sis inteligentas, bet mant- un varkarigas butnes, pec NI attistitaju lobiju spiedieniem, nevareja vai nespeja iedomaties ka un kamdel del tas ta notiek – un secinat konsekvences … rikoties attiecigi, lai noverstu iespejamas konsekvences ?!

  4. tas ir godīgi-visi taisīja politiku,izdeva likumus,bet kā likumi iespaidos cilvēku dzīvi,viņi neaizdomājās.
    Un ne tikai šo traģēdijas nelaimīgo dzīves aprāvās,bet,ja paskatās,Latvijas lauki tukši(drīz vilki gaudos),viss nolikvidēts pēc saeimas likumiem un ministru kabineta noteikumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+