Mobilā versija
+2.7°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
3. augusts, 2016
Drukāt

Komisija sieviešu diakonu lomas izpētei

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Romas pāvests Francisks izveidojis īpašu komisiju, kurai jāizpēta sieviešu diakonu loma baznīcā,  iespējams, paverot nākotnē iespēju sievietēm kļūt par garīdzniecēm.

Komisijā ir septiņi vīrieši un sešas sievietes. Vatikāna izplatītajā paziņojumā norādīts, ka komisija īpašu vērību pievērsīs vēsturiskajai sieviešu lomai kristīgās baznīcas pirmsākumos. Francisks atzinis, ka viņam ir nepietiekamas zināšanas par Baznīcas vēsturi un “Baznīcai nāktu par labu, ja šajā jautājumā tiktu viesta skaidrība”. Sieviešu diakonu atbalstītāji norāda, ka daiļā dzimuma pārstāvju ir neproporcionāli maz Baznīcas hierarhijā. Atļaujot sievietēm kļūt par klēra locekļiem, kalpojot amatos, kas ir tikai pakāpi zemāki par priestera amatu, tiktu sperts pirmais solis, lai novērstu šo nesamērību, norāda idejas aizstāvji. Tomēr pāvests Francisks ļāvis noprast, ka neredz iespēju ļaut sievietēm kļūt arī par priesteriem, ko jau pēc 1994. gadā veiktās izpētes kategoriski noraidīja viens no viņa priekštečiem pāvesta krēslā – Jānis Pāvils II. Vatikāns nav noteicis nekādus laika termiņus jaunizveidotās komisijas darba sākšanai un beigšanai.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (8)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+