×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
29. maijs, 2017
Drukāt

Komisijas locekle: Nevaru pieļaut vēlēšanu nozagšanu Ventspilī (10)

Ventspilslogo

Sandra Orinska, Ventspils pašvaldību vēlēšanu komisijas locekle

Vēlos dalīties ar valsts augstākajām amatpersonām, drošības iestāžu vadītājiem, plašsaziņas līdzekļiem un visu sabiedrību par satraucošo situāciju Ventspilī, kur pastāv reāli draudi, ka vēlēšanas var tikt “nozagtas”. Tā kā Ventspils ir mana pilsēta un esmu uzņēmusies atbildību par gaidāmo pašvaldību vēlēšanu likumību un taisnīgumu kā Ventspils pilsētas vēlēšanu komisijas locekle, nevaru klusēt par notikušo sensitīvas informācijas noplūdi no vēlēšanu komisijas, kas ir ētikas, likuma un noteikumu pārkāpums un nav pieļaujams vēlēšanu komisijas darbā.

25.aprīlī laikrakstā Ventas Balss parādījās raksts ar atsauci uz sociālajiem tīkliem, kuros it kā kāds ventspilnieks detalizēti izklāsta, kā notika apvienotā saraksta Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!“ – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, partija “Vienotība”, Latvijas Reģionu Apvienība saistībā ar vēlēšanu saraksta iesniegšanas process. Turklāt šajā rakstā arī pausta attieksme pret šo politisko spēku un izsmējīgi novērtēts vēlēšanu saraksta iesniegšanas process.

Vienīgie, kas varēja izpaust šo informāciju, ir paši saraksta iesniedzēji, kas nav ieinteresēti par sevi paust negatīvu informāciju priekšvēlēšanu laikā, kā arī vēlēšanu komisijas dalībnieki. Visticamāk, ka tas bijis kāds no maniem kolēģiem – vēlēšanu komisijas loceklis, kurš atļāvies pārkāpt ētikas, neitralitātes un informācijas neizpaušanas noteikumus.

Man tas nav pieņemami!

Tādēļ esmu vērsusies Centrālajā vēlēšanu komisijā ar aicinājumu atsaukt visu vēlēšanu komisiju, jo neviens no tās dalībniekiem nav uzņēmies atbildību par ierobežotas piekļuves informācijas nopludināšanu savtīgos nolūkos. Esmu vērsusies arī Drošības policijā ar aicinājumu izmeklēt šo gadījumu un saukt pie atbildības vainīgo, jo šis ir jautājums par valsts suverenitātes drošību un vēlēšanu neatkarību. Ja mēs nevaram būt droši par to, ka vēlēšanu komisija savā darbībā ievēro visus noteikumus un nepieļauj nelikumības, kā mēs varam būt droši par to, ka netiks sagrozīti vai ietekmēti vēlēšanu rezultāti.

Tādēļ es aicinu šo incidentu organizējušo personu to atklāti atzīt un pamest vēlēšanu komisiju līdz vēlēšanām, kā arī brīdinu visu sabiedrību, ka vēlēšanas Ventspils pilsētā ir briesmās un neviens nevar būt drošs, ka kārdinājums pārkāpt likumu un noteikumus kādam vēlēšanu komisijas loceklim neradīsies vēlēšanu dienā vai, skaitot vēlētāju balsis.

Tieši tas ir iemesls man celt trauksmi, ka vēlēšanas Ventspilī var tikt “nozagtas”, to rezultāti sagrozīti. Ļaudis! Esiet modri un dariet visu iespējamo, lai to nepieļautu! Es nevēlos pieļaut vēlēšanu “nozagšanu”!

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Galvenais nav, kā vēlē, bet kas skaita (citāts aptuvens). Iepriekšējās vēlēšanas Liepājā bija tik spalvainas.

 2. Labdien!

  Gribu dažus savos novērojumos atklāto sacīt par visu Vēlēšanu likumu. Tas man parādīja lielu neizpratni. Sākšu ar pašu sākumu. Vēlēšanas Latvijā 2017. gadā ir noteiktas pirmā sestdienā – 3.jūnijā, no pulksten 7.00 līdz 22.00. Trīs dienas pirms vēlēšanām dažas stundas dienā var nobalsot iepriekš:
  31.maijā: no plkst.17.00 līdz 20.00
  1.jūnijā: no plkst. 9.00 līdz 12.00
  2.jūnijā: no plkst. 10.00 līdz 16.00
  Kā es saprotu vēlēšanas? Es balsoju, iemetot urnā izvēlēto sarakstu. Es atkārtoju : Es balsoju, tātad piedalos vēlēšanās. Balsojot 31. datumā, es piedalos vēlēšanās Latvijā. Un ja balsojot 1. datumā, es arī piedalos vēlēšanās , tāpat 2. datumā, ja balsoju, es piedalos vēlēšanās. Un tas pats notiek arī 3. datumā, ja šajā dienā balsoju, es piedalos vēlēšanās.
  Tagad lūdzu sakiet man, godātā vēlēšanu komisija, kā var būt noteikta viena VĒLĒŠANU DIENA, ja tās praktiski IR ČERTAS !!! Ikvienam cilvēkam ir acīm redzams, ka pastāv ČETRAS VĒLĒŠANU DIENAS, vienas vietā.
  Vēlētājs, iemetot attiecīgajā datumā, teiksim, 31. maijā, skaitās novēlējis par 3. jūnijā Latvijā rīkotajām vēlēšanām? Kaut kāds absurds !!!
  Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā ir noteikts, ka vēlēšanu dienā un dienu pirms vēlēšanām Latvijā ir spēkā pilnīgs aģitācijas materiālu izvietošanas aizliegums. Izejot no augstāk minētā sacītā, vēlētājs ir piedalījies vēlēšanās 31. maijā, tādejādi izpildot savu Latvijas pilsoņa pienākumu. Un tālāk…. no priekšvēlēšanu aģitācijas likumā par dienu pirms vēlēšanu dienas ir pilnīgs aizliegums aģitāciju materiālu izvietošana. Tātad, tam bija jāsākās ar 30. maiju. Taču reāli aizliegums sākas ar 2. jūniju. Kā rezultātā 2 ( divas) dienas tiek pagarināts aģitācijas materiālu izvietošanas laiks.
  Vēlēšanu likums nav pilnvērtīgi izstrādāts un darbojas nepilnīgi. Vēlēšanu diena ir noteikta sestdienā, kas ir daudzu cilvēku, ebreju Svētā diena pēc Toras. Vai netiek diskriminēta Satversme, kurā ir noteiktas reliģiskās brīvību cilvēku tiesības? Kāpēc netiek noteikta pirmā svētdiena kā vēlēšanu diena?
  Svētības vēlot.

  • pats savā meistaribā sapinies. ja ebrejam problema balsot sestdien tad viš to var izdarit 3 dienas iepriekš.bet galvenais jau bija pariet vai ne?

 3. Vai Cimdars nav aizsēdējies savā amatā?

 4. Panorāma noskaidroja CVK viedokli – paskatieties arhīvā! CVK sekretārs skaidroja, ka CVK ir izvērtējusi situāciju un NAV konstatējusi pārkāpumus Ventspils vēlēšanu komisijas darbā.
  Visiem, kam šaubas – piesakieties par novērotājiem! Tad nebūs nekādas spekulācijas – pēc tam par negodīgumu utt.
  Novērotāju prakse ir visā pasaulē un arī Latvijā tas strādā.

 5. Saprotu Ventspils vēlēšanu komisijas pārstāvi Atbildēt

  Vēlēšanu “nozagšana” notiek ne tikai Ventspilī.
  Liecina arī ārkārtīgi zemā vēlētāju aktivitāte- ir vietas, kur knapi atnākuši pat 30% vēlētāju…Stāstīja iekš Latvijas Radio… Cilvēki netic(!!!) vēlēšanu godīgumam… Tāda realitāte ir “kaut pastalās, bet brīvā LV” 27 gadu laikā… Pat rūdītākie komunisti ir šokā par šodienas vareno visatļautību, kas komunistu laikos draudējusi pat ar reālu cietumsodu …
  Ne velti ir kalambūrs – vari iet uz vēlēšanām balsot, bet tikai neuztraucies tavā vietā saskaitīs KĀ vajag …
  Vēlēšanu komisijā ir lemberga cilvēki un 1 godīga komisijas locekļa klauvēšana pie namdurvīm izļurkātajiem LV orgāniem un locekļiem … paliks vienmēr bez atbildes!
  Uzpirktās mamzeles Ventspils avīzē nu nemaz neizbrīna, drukā savus mēslus PRET visiem, kas maisās – uzdrošinās maisīties – lembergam pa kājām …

  • Latvijas Avīze jau varēja noskaidrot kompetentu (CVK) viedokli, ne? Un arī to publicēt kopā ar “locekles” savārstījumu?

  • PANORĀMA vakar pacentās noskaidrot CVK viedokli un CVK sekretārs ziņo, ka situācija ir izvērtēta un CVK nav konstatējusi nekādus pārkāpumus Ventspils vēlēšanu komisijas darbā.
   CVK aicina pieteikties par novērotājiem – tā būs visreālākā iespēja, lai izskaustu visas spekulācijas.

 6. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS

 7. komisijā zoss tikusi Atbildēt

  bet cik saprotams tad par pašu procesu ļoti maz ko zin. bez tā ka balsu skaitišanā piedalās visi, un atiecigi ari visi butu jāuzpērk lai “nozagtu velešanas” ir vel ari noverotāji no partijām, kurus taču nepierunāsi kluset par pārkapumiem kuru dēļ partijas zaudē. protams nepatīkami kad publiski tiek izpausti “nepatikami fakti” iz dzīves, bet nu ari ilenu maisā nenoslēpsi un ja tādas šmuces bija, tad nu nekādi noteikumi nenoturēs to noslēpumā (mums jau gan par noslēpunu cenšas pasniegt visu pēc kārtas nešķirojot vai vajag vai nevajag) cik saprotams tad fakti atstāstiti presē pareizi, par to precizitāti jau neprotestē.
  vel viens aspekts. nu nav jau tani ventspilī pat jēgas velešanas zagt. kamer lembis kandidēs, tikmēr tur velešanu cīņas kā tādas nebūs, jo ieveles ar absalutu balsu vairākumu

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+