Moduļu kāpnes ir telpai viegli pielāgojama konstrukcija, ļaujot ekonomēt telpas platību un pakāpienu skaitu. Publicitātes foto

Elegantas kāpnes var iebūvēt gatavā mājā arī nelielā laukumā 0

Kāpnes ir telpas rota un atspoguļo to īpašnieka gaumi, attieksmi un dzīvesveidu. Lai kāpnes organiski iekļautos dzīvojamā telpā, daudz kas jāieplāno. Bet ko darīt, ja kāpnēm atvēlēts neliels laukums? Te noder īpašas kāpnes. Tās projektējot, svarīgi pievērst uzmanību drošībai un ergonomikai, jo pakāpiena augstumam un virsmai jābūt noteiktu izmēru robežās, ko nosaka pakāpiena formula: 2h + b = 60 – 65 cm, kur h – pakāpiena augstums un b – redzamā virsma. Šī proporcija izveidota, balstoties uz cilvēka gaitas biomehānikas pētījumiem. Privātmājās pakāpiena redzamās virsmas dziļums visbiežāk ir 270 mm un augstums – 180 mm (sabiedriskajās ēkās bieži tikai 160 mm). Vītņu kāpņu pakāpiena augstumu nosaka šo kāpņu konstrukcijas īpatnības, parasti robežās 200 – 230 mm. Visi pakāpieni jāveido vienādā formā, lai, kāpjot lejā pa kāpņu taisno posmu, pagriezienā, izmainoties kāpiena solim, pēda nenoslīdētu. Liektas formas kāpnēm pakāpienus veido ar plūstoši mainīgu liekuma rādiusu. Kāpnes, kuru pirmā vai pēdējā pakāpiena augstums atšķiras, ir bīstamas.

Reklāma
Reklāma

“Peldošās” kāpnes

RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Lasīt citas ziņas

Pēdējos gados ievērojamu popularitātes kāpumu piedzīvo konsoles tipa kāpnes, kuras izmanto augstas klases dizaineru un arhitektu projektētās ēkās. Lai arī to uzstādīšanas tehnoloģija vēl joprojām tiek uzskatīta par īpaši progresīvu, tomēr cilvēku uzmanību piesaista galvenokārt kāpņu vizuālais izskats. Konsoles tipa kāpņu izveidošanai izmanto pakāpienu konsoles, kuras stiprina pie nesošās ēkas sienas tikai vienā pakāpiena galā. Pakāpiena otrs gals šķietami ir bez atbalsta – tas it kā karājas gaisā. Tādēļ otrs šī tipa kāpņu nosaukums ir “peldošās” kāpnes. Kāpnes ir ļoti vieglas un gaisīgas, tās nepieblīvē telpu un palīdz to ekonomēt. Šo kāpņu futūristiskais dizains šķietami balansē uz fizikas likumu robežas, skatītāju šokē un liek viņam pārvērtēt savus priekšstatus par kāpņu drošību. Ja telpas drošības standarti atļauj, kāpņu margas vislabāk ierīkot tikai sienas pusē. Ja norobežojums nepieciešams arī otrā – telpas – pusē, lai nezaudētu kāpņu gaisīgo iespaidu, margas dažkārt izgatavo no stikla un stiprina pakāpienu sānos. Tā kā kāpnes ir atvērtas un pie tā ir jāpierod, pakāpienus ieteicams izgatavot ar pretslīdes sloksnēm, katru soli padarot drošāku.

Ātrās moduļu kāpnes

Moduļu kāpnes veido no gataviem moduļiem, tām nav nepieciešama speciāla projektēšana un izgatavošana. Lai iegūtu kāpņu konstrukciju, atsevišķus moduļus saskrūvē savā starpā. Universālā telpai viegli pielāgojamā konstrukcija ļauj ekonomēt telpas platību, pakāpienu skaitu un arī kopējās kāpņu izmaksas. Kamēr taisnu kāpņu pagriešanai ir vajadzīgs kāpņu laukums, moduļu kāpņu pakāpieni arī pagriezienā virzās augšup.

CITI ŠOBRĪD LASA
Katram pakāpienam iespējams regulēt augstumu 180 – 210 mm robežās un pagriezienu līdz 30° uz katru pusi, iegūstot vēlamo kāpņu konfigurāciju. Moduļi ļauj viegli izveidot kāpnes dažādās konfigurācijās atbilstoši uzstādīšanas vietai. Ja ir vajadzīgie instrumenti, moduļu kāpnes var uzstādīt pats, ietaupot līdzekļus citādi plānojamajiem profesionālas montāžas izdevumiem. Tiesa, divi montāžas speciālisti kāpnes uzstāda dienas laikā, kamēr, pašu spēkiem to darot, jārēķinās ar divām trim dienām.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.