×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

Kompānija: “Hello Kitty” nav kaķis (1)

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Japāņu kompānijas “Sanrio” izgudrotā varone “Hello Kitty” ir cilvēks, nevis kaķis, kā daudzi līdz šim uzskatījuši.

“Hello Kitty” attēls atrodams uz visdažādākajām precēm, sākot ar skolas penāļiem un beidzot ar pidžamām. Taču līdz šim iemīļoto varoni bija pierasts uztver kā kaķi, nevis cilvēku.

“”Hello Kitty” ir jauka un laimīga meitene ar zelta sirdi,” teikts “Sanrio” mājaslapā.

Tas nāca gaismā, kad Havaju Universitātes pētniece Kristīna Jano sarīkoja izstādi par godu “Hello Kitty” 40. jubilejai un lūdza “Sanrio” pārbaudīt tajā minētos faktus. Kompānija “ļoti stingri uzsvēra”, ka “Hello Kitty” nav kaķis, viņa pavēstīja laikrakstam “Los Angeles Times”.

“”Hello Kitty” nav kaķis. Viņa ir multfilmu varone. Viņa ir maza meitene. Viņa ir draugs. Taču viņa nav kaķis. Viņa nekad nav tikusi attēlota, staigājot uz visām četrām. Viņa staigā un sēž kā divkājaina būtne,” skaidro Jano.

“Tas ir pilnībā personificēts varonis,” aģentūrai AFP teica “Sanrio” pārstāvis. “Dizainā izmantots kaķu motīvs, taču “Hello Kitty” uzbūvē nav kaķa elementa.”

“Hello Kitty” īstais vārds esot Kitija Vaita, norāda Sanrio. Viņa dzimusi Anglijas dienvidos 1974. gada 1. novembrī. Viņai ir dvīņumāsa Minnija Vaita, kura dzīvo Londonas piepilsētā ar meiteņu vecākiem Džordžu un Mēriju.

Par spīti tam, ka visai “Hello Kitty” ģimenei ir spicas ausis un ūsas, tās locekļiem ir mājdzīvnieks kaķis.

Atklājums izbrīnījis daudzus “Hello Kitty” fanus visā pasaulē.

“Hello Kitty” tēls pirmoreiz tika izmantots Japānā 1974. gadā uz meiteņu maciņa. Kopš tā laika “Hello Kitty” uzradušies fani visā pasaulē, un tā redzama uz desmitiem tūkstošu dažādu produktu, sākot ar rokassomiņām un beidzot ar lidmašīnām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+