×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. marts, 2014
Drukāt

Kompānija: samazinās kvalitatīvu dzīvokļu piedāvājums Vecrīgā

vecriga_tumsa

Vecrīgā arvien straujāk samazinās labu un kvalitatīvu dzīvokļu piedāvājums, kas varētu būt interesants ārvalstu nekustamo īpašumu pircējiem. Šī tendence ierobežo nekustamā īpašuma tirgus attīstību ne tikai pašā Vecrīgā, bet arī galvaspilsētas centrālajā daļā kopumā, norāda nekustamo īpašumu kompānijas “Realia” jauno projektu pārdošanas nodaļas vadītāja Jūlija Geveilere.

Viņa uzsver, ka ārvalstu pircēju prasības attiecībā uz nekustamā īpašuma iegādi ir ļoti augstas. Izvēloties īpašumu, ārzemju pircēji nereti salīdzina visus piedāvājumus ar tā īpašuma līmeni, kādā potenciālais pircējs dzīvo patlaban. Īpaši tas raksturīgs klientiem no Krievijas, kas vēlas iegādāties dzīvokli Rīgā un saņemt tieši tādas pašas priekšrocības, kādas pieejamas Maskavā vai Sanktpēterburgā. Tas attiecas uz īpašuma atrašanās vietu, autostāvvietas pieejamību, skatu pa logu un citu.

“Vecrīgā esošie dzīvokļi, kas atbilda šādiem priekšnoteikumiem, jau sen ir pārdoti vai izīrēti un neatrodas aktīvā tirgus apritē. Savukārt no tiem, kas ir palikuši, daļa tiek piedāvāta par nesamērīgi augstām cenām, bet daļa neatbilst pircēju prasībām,” komentē Geveilere.

Pēc viņas teiktā, vidēji labu apartamentu cena Vecrīgā ir no 3000 – 6000 eiro par kvadrātmetru. Šādi dzīvokļi parasti atrodas rekonstruētās mājās (arī dzīvokļos veikts kapitālais remonts) un jaunos projektos.

Kā atzīmē speciāliste, fakts, ka nekustamais īpašums atrodas Vecrīgā, vēl nenozīmē, ka tas būs pietiekami ekskluzīvs, lai to pārdotu par maksimāli augstu cenu. Daudzi dzīvokļi, kas atrodas Vecrīgā esošajos namos, ir sliktā tehniskā stāvoklī, daudzas ēkas nav atjaunotas. Tāpat daudzi dzīvokļi atrodas sētas pusē un logi ir uz iekšējo pagalmu, nav iespēju mājas tuvumā ērti novietot auto.

“Pārsteidzoši, ka cenas šādiem objektiem saglabājas ļoti augstā līmenī, pamatojot to, ka dzīvoklis atrodas Vecrīgā,” piebilst speciāliste. Viņasprāt, nekustamo īpašumu speciālistiem piedāvāt augstvērtīgus un tiešām labus īpašumu Vecrīgā ir liels izaicinājums, kas teju salīdzināms ar neiespējamo misiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+