Mobilā versija
Brīdinājums -1.0°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
13. novembris, 2015
Drukāt

Kompasa adata jātur uz augšu. Rīt kardinālam Jānim Pujatam 85 gadu jubileja (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Rīt Rīgas Sāpju Dievmātes baznīcā notiks kardināla Jāņa Pujata 85 gadu jubilejai veltītā Svētā mise. Jubilejas priekšvakarā viņš saņēmis ziņu no Kembridžas, ka biogrāfisko vārdnīcu izdevēji kardinālu šogad iekļāvuši pasaules 100 izcilāko profesionāļu vidū.

Sāpju Dievmātes baznīca, kurā Jānis Pujats tagad kalpo kā vikārs, atrodas blakus Valsts prezidenta pilij. Turpat pie dievnama ir arī trīsstāvu mājiņa, kur atrodas baznīcai piederošie dzīvokļi. Savulaik Jānis Pujats sev izraudzījās dzīvokli trešajā stāvā, uz to ik dienu jākāpj pa ļoti stāvām trepēm. Pa dzīvokļa vienu logu paveras skats uz Daugavu, pa otru – uz Vecrīgu. Ilgu mūžu un labu veselību kardinālam dzimšanas dienā vēlot, nodomāju, ka varam no viņa mācīties, kā arvien saglabāt dzīvessparu un prieku. Priekšnoteikumi, lai to spētu – dievbijība, kalpošana Dievam un cilvēkiem, pazemība, mērenība, pārliecība, ka ikkatrs cilvēks savu laimi nes savā dvēselē, un aktīva līdzdzīvošana sabiedrības norisēm. Bet, kad kardināls man stāsta par mūžā padarīto, viņš piemin arī azartisku “pagrīdnieku” veikto. Trīs brāļi Pujati padomju laikos izgatavojuši pārvietojamu nelegālu iespiedmašīnu, ar kuru nodrukājuši piecus tūkstošus kabatas formāta lūgšanu grāmatiņu.

Kardināls “Latvijas Avīzei” ir uzticējis savas pārdomas un sabiedrības norišu vērtējumu gan kā “Latvijas Avīzes” redakcijas viesis, gan “LA” uzticams lasītājs un vēstuļu autors. Jubilejas reizē – dažas atmiņu epizodes.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. ................... Atbildēt

  kompass taču horizontāls

 2. peldētājs Mēmelē Atbildēt

  Velns, svētais Miķelis iedūrās kājā….

 3. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Kādēļ turēt adatiņu uz augšu un, kādēļ tā jubilāram vispār vajadzīga, ja katoļu svētajiem tēviem ir jādzīvo celibātā?
  Nevar noliegt kardināla nopelnus godprātīgai garīgai kalpošanai 3. zvaigznes pavalstniekiem ilgus gadus. Sveicu jubilāru 85. dzimšanas dienā!

Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+