×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. decembris, 2014
Drukāt

“Kompasa” sarunās – trīs jaunas mākslinieces

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 18. decembrī, plkst. 17.30 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” notiekošajās projekta “Kompass” sarunās par laikmetīgās kultūras aktualitātēm piedalīsies komponiste Evija Skuķe, māksliniece Zane Raudiņa un laikmetīgās dejas horeogrāfe Anete Tambaka. Sarunu virzīs mākslinieks, mākslas centra “Totaldobže” vadītājs Kaspars Lielgalvis.

“Kompasa” sarunu dalībnieces ir trīs atšķirīgu jomu talantīgas jaunas mākslinieces, kuru aktīvā iesaistīšanās Latvijas laikmetīgās kultūras procesos ļauj domāt, ka jau pavisam tuvā nākotnē viņas būs vienas no spilgtākajām mākslas transformāciju virzienu noteicējām.

Pēc tradīcijas, vakara pirmajā daļā katra no māksliniecēm pastāstīs plašāk par savu radošo darbību un skatījumu uz šodienas mākslas norisēm gan Latvijā, gan ārpus tās robežām, kā arī atbildēs uz auditorijas jautājumiem. Pasākuma otrajā daļā norisināsies moderēta diskusija par konstatētajām paralēlēm un atšķirībām, aicinot izteikties un iesaistīties apspriedē ikvienu sarunu apmeklētāju.

Evija Skuķe ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) kompozīcijas nodaļas 4. kursa studente, kuras nesenākais ievērojamākais sasniegums ir uzvara 2014. gada Starptautiskajā kompozīciju konkursā Udīnē, Itālijā ar skaņdarbu “Trans(S)”, kas sarakstīts stīgu kvartetam. Evija ieguvusi arī gada studenta titulu un saņēmusi JVLMA Swedbank balvu.

Zane Raudiņa studē Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļas maģistrantūrā. Sadarbojoties ar dažādiem mūzikas projektiem, Zane regulāri koncertē pasākumos un piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs. 18. decembra vakarā Zane pastāstīs par instalāciju un audiovizuālo performanci “3×9 kalni”, kura bija apskatāma no šī gada 2. līdz 20. jūnijam Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Palmu mājā. Paslēptas formas, redzes ilūzijas un iespējami neiespējamais. Izstādi papildināja audiovizuāla perfromance un elektroniskās mūzikas koncerts.

Anete Tambaka studē Latvijas Kultūras akadēmijā Laikmetīgās dejas horeogrāfu nodaļas 4. kursā, piedalās dažādos dejas un starpdisciplināros projektos gan kā dejotāja, gan kā horeogrāfe. 2014. gadā ES Izglītības apmaiņas programmas “Erasmus” ietvaros Anete vairākus mēnešus studēja laikmetīgo deju Islandes Mākslas akadēmijā. Tieši ar Islandē gūtajiem iespaidiem vakara gaitā dalīsies šī jaunā talantīgā skatuves māksliniece, atklājot daudz interesanta par laikmetīgās dejas attīstības tendencēm Latvijā un citviet Eiropā.

Kopš 2009. gada mākslas centrs “Totaldobže” piedāvā projektu “Kompass”, kura ietvaros tiek rīkotas sarunas, diskusijas un prezentācijas. Pasākumu mērķis ir informēt sabiedrību par aktualitātēm mūsdienu mākslas un kultūras jomā, iekļaujot tādas disciplīnas kā vizuālā māksla, mūzika, literatūra, deja un teātris, skaidrot un popularizēt tās, kā arī iesaistīt auditoriju jaunu laikmetīgās mākslas darbu radīšanas procesā.

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+