×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. februāris, 2016
Drukāt

Kompensācija kā otrā alga (21)

Foto - LETAFoto - LETA

12.Saeimas deputāts Juris Šulcs

Saskaroties ar asiem iebildumiem un sabiedrības neizpratni, deputāts Juris Šulcs (“Vienotība”) sola šodien atsaukt savus grozījumus Saeimas Kārtības rullī, saskaņā ar kuriem ārpus Rīgas dzīvojošajiem deputātiem tiktu kompensēta ne tikai iztērētā degviela, bet arī auto uzturēšana un remontēšana.

J. Šulca priekšlikums paredz paplašināt pakalpojumu loku, par kuriem deputāts var saņemt kompensāciju, iekļaujot tajā arī auto uzturēšanas izdevumus.

“Priekšlikums nekādā veidā nepalielinātu Saeimas budžeta izmaksas. Kompensāciju griesti paliktu līdzšinējā apmērā, bet deputāti šos līdzekļus varētu izmantot arī citiem mērķiem, ne tikai degvielas pirkšanai. Piemēram, es, ikdienā braukājot no Tukuma uz Saeimu, gadā nobraucu aptuveni 
30 000 kilometru. Tās ir vismaz divas auto tehniskās apkopes, dažādu detaļu nomaiņa un citi ar uzturēšanu saistīti izdevumi, kas kopā var būt diezgan būtiski. Tādā gadījumā varētu auto atstāt remontā un mēnesi pabraukāt ar vilcienu, lai iekļautos kompensācijas apmērā – kopējais izmaksu apjoms no tā nemainītos,” savu ieceri skaidroja J. Šulcs. Tomēr viņš jau saskāries ar neizpratni un kritiku gan no medijiem, gan sabiedrības pārstāvjiem, tādēļ šodien gatavojas savus priekšlikumus atsaukt. “Diemžēl sabiedrība īsti neizprot šo jautājumu. Par deputātu kompensācijām būtu nepieciešama padziļināta diskusija un nopietna izskaidrošana sabiedrībai. Iespējams, jāveic būtiskākas izmaiņas kompensāciju maksāšanas kārtībā kopumā,” sprieda deputāts. Sociālo tīklu lietotāji tikmēr internetā uzjautrinās, izdomājot arvien jaunas deputātu ciešanas, par ko tautas kalpi varētu pieprasīt kompensācijas, – piemēram, sēžu laikā nodeldēts bikšu dibens vai notrulinājusies sirdsapziņa.

Pašreizējā Saeimas Kārtības ruļļa redakcija paredz, ka ārpus Rīgas dzīvojošie parlamentārieši papildus apmēram 2500 eiro lielajai deputāta amatalgai drīkst saņemt arī kompensāciju par izdevumiem dzīvesvietas īrēšanai galvaspilsētā un transportam. Kompensācijas apjoms piesaistīts vidējai algai valsts pārvaldē, un tās faktiskais apjoms pagājšgad svārstījās amplitūdā no 107 līdz 716 eiro mēnesī (atkarībā no tā, cik tālu no Rīgas atrodas tautas kalpa deklarētā dzīvesvieta). Šogad tas nedaudz pieaudzis un ir robežās no 115 līdz 765 eiro.

Aizvadītā gada decembrī vislielāko kompensāciju saņēmis Juris Viļums (LRA) – kopumā 711,84 eiro (410 eiro deputāts tērējis dzīvesvietas īrēšanai Rīgā, bet 301,84 eiro – transportam). Viļums arī ir vistālāk no Rīgas dzīvojošais deputāts pašreizējā sasaukumā – Dagdas novada Ezerniekos. Vairāki citi deputāti iztērē mazāk, toties nelaida garām nevienu centu. Piemēram, daugavpilietis Rihards Eigims decembrī saņēma maksimālo iespējamo kompensāciju – 673 eiro, bet Inese Laizāne (NA), kura arī dzīvo Daugavpilī, iztika ar 476 eiro. Savu kompensāciju pilnā apmērā izmantoja arī Aldis Adamovičs (“Vienotība”) no Preiļiem – 644 eiro, Augusts Brigmanis (ZZS) no Pūres – 544 eiro un citi tautas kalpi. Pierīgā dzīvojošiem deputātiem pienākas tikai 107 eiro, ko decembrī pilnā apmērā saņēma Jānis Dombrava (NA), Andris Bērziņš (ZZS), Inga Bite (LRA), Atis Lejiņš (“Vienotība”), saskaņieši Ivans Klementjevs un Andrejs Klementjevs. Vairāki manis uzrunātie deputāti taisnojās, ka transporta izdevumus radot ne vien braucieni uz mājām, bet regulāra došanās tikties ar vēlētājiem dažādās Latvijas vietās.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Nesaprotu gan,ar ko atšķiras deputāts no piemēram veikala kasieres.Abi dzīvo ārpus Rīgas,abi brauc uz darbu.Viens saņem 2000-3000 eiro lielu algu,otrs 300-500 .Viens strādā kad grib,otrs strādā melnu muti.Pirmajam apmaksā ceļa izdevumus ,bet otrajam jāmaksā pašam.KĀPĒC TĀDA DISKRIMINĀCIJA??????????????

 2. Šulciņ!Bijāt cienījams un godāts cilvēks Tukumā,bet ar šo alkatīgo izlecienu esiet politiķa karjeru norakstījis,jo par Jums vairs tukumnieki nekad nebalsos.Vai tas bija tā vērts?

 3. Pamatīgs cūku tēviņš – Šulcs!

 4. Būtu labāk ierosinājis, ka Saeima katram deputātam pēc zvēresta nodošanas pasniedz jaunas automašīnas atslēgas! Lai dzīvo sveiks uz valsts rēķina!

 5. Nesaprotu kapēc visas negācijas nāk no Tukuma ?

  • Nesaprotu kāpēc jūrmalniekiem, kas brauc uz Rīgu strādāt nemaksā par ceļa izdevumiem kompensāciju? Varbūt viņi brauc pa zaķi? Deputats Šulcs mums laikam tāds pārāk godīgs- grib braukt uz nodokļu maksātaju rēķina. Kaunieties!

 6. Sētniekam, pensionāram, sanitārim U.C. jāmaksā par visu, bet tautas kalpiem neliela aldziņa, kopgalds, gandrīz paradīze, bet apetīte aug ēdot. Lai nevajadzētu noņemties ar mašīnām, ļausim deputātiem trmvajos braukt bez maksas.

 7. Ar savu badīgumu Šulcs nogremdēja Vienotību.

 8. Un tādus ALKATĪGUS m…..us mēs esam savēlējuši ???? Šitais deputātelis ir galīgi aptracis —- bez sāta rijot no siles ir galīgi zaudējis kaunu un godu !!! Izej tautiņās un apskaties kā dzīvojam, it sevišķi daudzbērnu ģimenes un pensionāri ! Tiešām — trūkst latviešu lamuvārdu !!!

 9. vai Šulcs maz zina. ka uz darbu var doties arī ar vilcienu vai autobusu …

 10. Aizvāciet to šulcaģīmi, riebjas skatīties!

 11. Man ir ierosinājums , lai celtu deputātu darba ražīgumu , kompensēt tiem seksuālos pakalpojumus , lai noņemtu spriedzi pēc “smagās “darbadienas !

 12. Kāds var paskaidrot, kāpēc nepieciešami tieši 100 liekē.., atvainojos, deputāti? Lai sēžu zālē visas sēd (guļam) vietas būtu aizņemtas?

 13. Kauns, ka dzīvoju vienā pilsētā ar Šulcu, šai nekaunībai nav robežu, kad noķer tantīti, kas pārdod uz stūri ābolus no sava dārziņa soda, bet kad deputāti APLAUPA valsti,tad ceļ augstākos amatos. Kā nav kauna, slimi bērni, vienkāršā tauta netiek pie ārsta, jo nav valstij nav naudas, bet kad jāpaceļ deputātiem algas, piemaksas pietiek.Ja izvēlējās kļūt par deputātu tad dzīvo no algas kā pārējiem, jo nevienam ne skolniekam, ne darbiniekam neapmaksā ne ceļa, ne citus izdevumus.Vispār jālikvidē vismaz puse šo deputātu, jo nekādas izmaiņas ne valsts ne tautas labā nav.

 14. Vienotības deputāti Ražuks, Šulcs un citi piesūkušies pie “valsts pupa” cenšās izsūkt pēdējo. Labklājības ministrs Rers aicina daudzbērnu ģimenes, kurām nelielais IIN nealiekamā minimuma palielinājums noņem nabadzības statusu, tā vietā lai proporconāli palielinātu šo nabadzības ”slieksni”, katram personīgi pieteikties pie viņa!

 15. čumaki uz saeimu dodas kā uz biznesu …

 16. Sabiedrība, pretēji šī vienotības deputāteļa domām, zina pietiekami labi par deputātu kompensācijām. Taču Vienotības deputāti ir tik stulbi un/vai nekaunīgi, ka izliekas nezinām, ka viņu kliķes pārvaldītajā valstī nospiedošais vairākums cilvēku uz darbu (kuriem tāds ir, neskatoties uz Dombrovska centieniem visu iznīcināt) brauc vai nu ar sabiedrisko transportu, vai nu ar privāto, taču dara to par savu naudu, viņiem neviens neko neatmaksā. Tādēļ šī sistēma, kad deputātiem apmaksā gan transporta izdevumus, gan īrēto dzīvokļu īres maksu, gan kancelejas izdevumus, gan reprezentācijas naudu, ir jāatceļ nekavējoties.

  • Ir vērts ieskatīties šajā bildē – tipisks vienotības deputāts – tāda “apgarota”, intelekta neapgrūtināta seja.

 17. Šis ir pirmais priekšlikums par ko mums ir iespēja dzirdēt un jau tas ir personiskās interesēs. Veiksmīgi ievēlēts deputāts. Un vai tiešām tādi ir arī pārējie?

 18. Īsts patriots!
  Vai kāds nevarētu ierosināt pacelt piemaksas, bet samazināt deputātu skaitu?
  Pat Krievijā ir mazāk deputātu kā pie mums!!!

 19. Kas te notiek? Kad mēs beidzot tiksim vaļā no tiem zaglīgiem padomiešiem kas strādā savā, nevis valsts, labā?

Draugiem Facebook Twitter Google+