Mobilā versija
-2.2°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
2. decembris, 2014
Drukāt

Kompensācijām par ĀCM dēļ izkautajām cūkām novirza 364 000 eiro

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Lai cūkkopju saimniecībām izmaksātu kompensācijas par Āfrikas cūku mēra (ĀCM) dēļ likvidētajiem dzīvniekiem, Zemkopības ministrijai no valsts budžeta tiks piešķirti papildu 364 000 eiro, šodien lēma valdība.

Kā norādīts Zemkopības ministrijas skaidrojumā, līdz 26.novembrim Lauku atbalsta dienests izmaksājis kompensācijas dzīvnieku īpašniekiem par kopējo summu 1 305 540 eiro, tikmēr dienestā vēl ir saņemti iesniegumi kompensācijas izmaksai par 561 055 eiro. Lai izmaksātu visas patlaban pieprasītās kompensācijas, papildus nepieciešami 364 145 eiro.

Pasākumi saistībā ar ĀCM apkarošanu tiks veikti vēl četrus gadus.

Saskaņā ar valdībā iepriekš lemto kompensācija par pieaugušu vaislas dzīvnieku – sivēnmāti, kuili – ir 170 eiro, par nobarojamo cūku vai jauncūku – 120 eiro, bet par piena sivēnu – 35 eiro.

Valdība šogad saistībā ar ĀCM kompensācijās cūkkopjiem piešķīrusi kopumā 1,503 miljonus eiro.

Kā ziņots, valdība 23.septembrī lēma paplašināt ĀCM ārkārtas teritorijas zonu, kā arī līdz 2015.gada 1.janvārim pagarināt ārkārtējo situāciju.

Līdz šim ĀCM konstatēts 155 mežacūkām 11 novadu 26 pagastos, kā arī 72 mājas cūkām, savukārt slimības dēļ kopumā līdz šim iznīcinātas 564 mājas cūkas.

Mājas cūkām ĀCM pēdējo reizi konstatēts 19.septembrī.

ĀCM Latvijā tika konstatēts 26.jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (3)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+