×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. oktobris, 2015
Drukāt

Kompensēs migrantu radītos zaudējumus

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Zemes īpašnieki atkal varēs saņemt kompensācijas par īpaši aizsargājamo nemedījamo un migrējošo sugu dzīvnieku izdarītajiem postījumiem.

Savukārt beigtu īpaši aizsargājamo kustoņu atradējiem tie vairs nebūs obligāti jānodod Latvijas Dabas muzejam.

Tā septembra nogalē lēmusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, sagatavojot Sugu un biotopu aizsardzības likuma grozījumus otrajam lasījumam Saeimā, informēja Saeimas Preses dienests.

Iespēja lauksaimniekiem saņemt kompensācijas tika liegta no 2009. līdz 2014. gadam, taču pērn martā Satversmes tiesa normu atzina par neatbilstošu, norādot, ka tā noteic pa­mattiesību nesamērīgu ierobežojumu.

Grozījumi arī paredz, ka zemes īpašnieki vai lietotāji kompensāciju varēs saņemt, ja pirms tam būs veikuši nepieciešamos aizsardzības pasākumus. To prasības minimālā līmenī noteiks valdība. Pie šādām prasībām pieskaitīs tādus pasākumus kā, piemēram, potenciāli apdraudošās teritorijas norobežošanu ar žogiem, ganāmpulku apsargāšanu vai putnu atbaidīšanu.

Līdz ar izmaiņām paredzēts mainīt likuma normu par izbāžņu izgatavošanu, to attiecinot tikai uz īpaši aizsargājamu sugu dzīvniekiem. Grozījumos norādīts, ka šādu dzīvnieku izbāžņus drīkstēs izgatavot tikai no likumīgā ceļā iegūtiem medījamiem vai nemedījamiem dzīvniekiem vai likumīgā ceļā iegūtām zivīm. Patlaban likums noteic, ka jebkurš beigts īpaši aizsargājamas sugas zīdītājs vai putns ir valsts īpašums un tas jānodod Dabas muzejam.

Plānots, ka grozījumi stāsies spēkā nākamā gada janvārī.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +23.4
Alūksne +24.9
Daugavpils +26.6
Saldus +20
Liepāja +19.0
Jelgava +24
Ventspils +18.7
Limbaži +22
Madona +25
Rēzekne +24
Draugiem Facebook Twitter Google+