Foto: Shutterstock

Kompensēs migrantu radītos zaudējumus 0

Zemes īpašnieki atkal varēs saņemt kompensācijas par īpaši aizsargājamo nemedījamo un migrējošo sugu dzīvnieku izdarītajiem postījumiem.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 65
Lasīt citas ziņas

Savukārt beigtu īpaši aizsargājamo kustoņu atradējiem tie vairs nebūs obligāti jānodod Latvijas Dabas muzejam.

Tā septembra nogalē lēmusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, sagatavojot Sugu un biotopu aizsardzības likuma grozījumus otrajam lasījumam Saeimā, informēja Saeimas Preses dienests.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iespēja lauksaimniekiem saņemt kompensācijas tika liegta no 2009. līdz 2014. gadam, taču pērn martā Satversmes tiesa normu atzina par neatbilstošu, norādot, ka tā noteic pa­mattiesību nesamērīgu ierobežojumu.

Grozījumi arī paredz, ka zemes īpašnieki vai lietotāji kompensāciju varēs saņemt, ja pirms tam būs veikuši nepieciešamos aizsardzības pasākumus. To prasības minimālā līmenī noteiks valdība. Pie šādām prasībām pieskaitīs tādus pasākumus kā, piemēram, potenciāli apdraudošās teritorijas norobežošanu ar žogiem, ganāmpulku apsargāšanu vai putnu atbaidīšanu.

Līdz ar izmaiņām paredzēts mainīt likuma normu par izbāžņu izgatavošanu, to attiecinot tikai uz īpaši aizsargājamu sugu dzīvniekiem. Grozījumos norādīts, ka šādu dzīvnieku izbāžņus drīkstēs izgatavot tikai no likumīgā ceļā iegūtiem medījamiem vai nemedījamiem dzīvniekiem vai likumīgā ceļā iegūtām zivīm. Patlaban likums noteic, ka jebkurš beigts īpaši aizsargājamas sugas zīdītājs vai putns ir valsts īpašums un tas jānodod Dabas muzejam.

Plānots, ka grozījumi stāsies spēkā nākamā gada janvārī.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.