Laukos
Bizness

Komplektē kursus lauksaimnieku apmācībām meliorācijas darbos0


Meliorācijss grāvis Tīreļu mežniecībā.
Meliorācijss grāvis Tīreļu mežniecībā.
Foto LETA

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs komplektē mācību grupu interesentiem ar nepietiekošām zināšanām meliorācijas darbu organizēšanā un cilvēkiem, kuriem paredzēts darbs meliorācijas projektu īstenošanā zemnieku saimniecībās vai pagastu teritorijās.

Kā norāda pasākuma rīkotāji, tēma ir aktuāla un sniegs papildu zināšanas meliorācijas sistēmu rekonstrukcijai un labošanai ar Eiropas Savienības fondu atbalstu vai ar saimniecības finansējumu.

Trīs dienu mācības sāksies 14.martā.

Plānots, ka mācībās eksperti stāstīs par valsts un ES atbalstu lauku infrastruktūrai un meliorācijas objektu būvniecībā, meliorācijas sistēmu izbūves pamatiem un darbības pamati (teorētiskās un praktiskās nodarbības). Tāpat referātu temati būs meliorācijas sistēmu bojājumi, to novēršana un sistēmu ekspluatācija (teorētiskās un praktiskās nodarbības), caurteku būvniecība un jaunāko ģeosintētisko materiālu pielietojums,
meliorācijas sistēmu ierīkošanas un uzturēšanas tehnika un meliorācijas darbu veikšana objektos saimniecībā, meliorācijas sistēmu izbūve, ņemot vērā vides aizsardzības prasības.

Mācību laikā paredzētas 50% praktiskās nodarbības. Projekta ietvaros tiek piedāvāta bezmaksas viesnīca.

Mācības notiek Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākuma “Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi” ietvaros ar klausītāju 50% līdzfinansējumu. Līdzfinansējums atkarīgs no klausītāju skaita grupā, un ir 80-90 eiro robežās.

Plašāka informācija un pieteikšanās LLKC, Ozolniekos, Rīgas ielā 34, tālr. 29175921, 63050235.

LA.lv