×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. septembris, 2016
Drukāt

Komponists Mārtiņš Brauns aicina uz 65 gadu jubilejas koncerttūri “Darbi un nedarbi…”

Foto - LetaFoto - Leta

12. novembrī sāksies šā gada jubilāra – izcilā komponista Mārtiņa Brauna – 65 gadu jubilejas koncerttūre “Darbi un nedarbi…”.

“Komponista Mārtiņa Brauna jubilejas reizē, līdztekus dzirdētiem un populāriem skaņdarbiem un dziesmām pavisam svaigā Mārča Auziņa aranžējumā skanēs jaunas vai maz dzirdētas Mārtiņa Brauna dziesmas ar Broņislavas Martuževas un Plūdoņa vārdiem dziedātāju Aijas Vītoliņas, Ievas Sutugovas, Daumanta Kalniņa, Ata Ieviņa, Laimas Miltiņas un Elīnas Čamperes, Latvijas reģionu labāko jaukto koru, kā arī jauno un talantīgo mūziķu Kristapa Vanadziņa, Toma Poiša, Rūdolfa Dankfelda, Mārča Auziņa un, protams, paša komponista un jubilāra Mārtiņa Brauna sniegumā,” gaidāmos koncertus raksturo producents Jānis Kļaviņš, piebilstot: koncertos varam sagaidīt pa skaņdarbam no Mārtiņa Brauna daiļrades visām desmitgadēm vienotā, mūsdienīgā stilistikā, ar vizuālajiem tēliem, kas atgādinās par komponista daudzveidīgo mūziku. “Huligāniski, bet ar eleganci!” viņš uzsver.

Šajā gandrīz pusgadsimtā, kura laikā Mārtiņš Brauns ir radījis visdažādāko stilu un žanru mūziku, viņa “darbos” nekad nav trūcis ne dramatisma, ne romantikas, un “nedarbos” ne humora un ironijas, tāpēc jubilejas koncertu tūrei ir izvēlēts nosaukums “Darbi un nedarbi…”. “Jo neviens nevar palikt vienaldzīgs, klausoties vai dziedot “Saule, Pērkons, Daugava”, un nevar nepasmaidīt, dzirdot “Mammu es gribu”…” pauž režisors Valdis Pavlovskis, atgādinot, ka Mārtiņa Brauna mūzika skanējusi gan “Mikrofona” aptaujas noslēguma koncertos, gan Edgara Liepiņa koncertprogrammā “Tas, ko Zenta neatļāva”; grupas “Sīpoli” neaizmirstamajos koncertos, teātra izrādēs “Alberts” un “Mauglis”. “Un kur nu vēl episkā “Saule, Pērkons, Daugava”, kas Dziesmu svētkos allaž saviļņo koristu un klausītāju tūkstošus Mežaparka Lielajā estrādē! Tādēļ šodienas klausītājam un skatītājam, kuram, iespējams, nav šādu emociju, ir jāpiedāvā iespēja šo mūziku dzirdēt no jauna – mūsdienīgā un vēl nebijušā emocionālā interpretācijā,” ir pārliecināts Valdis Pavlovskis.

Savukārt pats jubilārs – komponists Mārtiņš Brauns – ir pārliecināts: “Profesionālis no amatnieka atšķiras tieši ar to, ka viņam interesē viss jaunais mūzikā, nevis tikai tas, ar ko viņš zaudējis nevainību. Nereti mani vienaudži klausās tikai rokenrolu vai roku, jo, viņu vārdiem runājot, mūzikā attīstība nenotiek. Bet attīstība notiek visu laiku!” uzsver komponists.

Mārtiņa Brauna jubilejas tūres “Darbi un nedarbi…” koncertu norises vietas:

12.novembris plkst.18.00 Saldus novada Nīgrandes pagasta Kalnu kultūras nams

20.novembris plkst.16.00 Madonas kultūras nams

26.novembris plkst.19.00 Vidzemes koncertzāle “Cēsis”

29.novembris plkst.19.00 Mūzikas nams “Daile” (Rīga)

2.decembris plkst.19.00 Latgales vēstniecība “Gors” (Rēzekne)

4.decembris plkst.18.00 Alūksnes kultūras centrs

9.decembris plkst.18.00 Ādažu kultūras centrs
Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+