×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
22. maijs, 2013
Drukāt

Kompromisa lēmums: “100g kultūras rādīs 20:00, bet LTV7

LETALETA

Respektējot kultūras organizāciju viedokli, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “100g kultūras” tiks rādīts plkst.20, bet LTV7 kanālā.

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja LTV pašreklāmas redaktore Laura Brokāne, televīzijas valde saņēmusi kultūras organizāciju vēstules, kurās aicināts saglabāt raidījumu “100 g kultūras” skatītākajā ētera joslā jeb “prime-time”. Ņemot vērā šos skatītāju lūgumus, pieņemts lēmums saglabāt raidījumu skatītākajā ētera joslā un nodrošināt tam raidlaiku LTV7 kanālā darbadienās plkst.20. Tāpat šim raidījumam tiks nodrošināts atkārtojums plkst.23.15 LTV1 kanālā. Izmaiņas stāsies spēkā no 3.jūnija.

Vienlaikus LTV valde vērš uzmanību, ka ir lūgusi raidījuma “100 g kultūras” komandu izstrādāt idejas jaunam kultūras radījumam, kas piesaistītu plašāku skatītāju loku un būtu ilgtermiņā atbilstošs “prime-time” jeb skatītākā ētera laika joslai. LTV valde norāda, ka ir gatava palielināt investīcijas kultūras raidījumu saturā, lai tie sasniegtu lielāku auditoriju un spētu aizraut un ieinteresēt skatītāju, atstājot spilgtu iespaidu uz kultūras procesiem Latvijā.
 
Rudens sezonā LTV piedāvās vismaz divus jau apstiprinātus jaunus kultūras raidījumus – pēc BBC parauga veidotu literatūrai veltītu diskusiju raidījumu, kā arī Rīgai kā 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētai veltītu raidījumu.

LTV valde turpinās dialogu ar kultūras organizācijām par kultūras raidījumu attīstību sabiedriskajā televīzijā. Tieši nacionālā kultūra līdzās informatīvi analītiskām pārraidēm ir viena no sabiedriskās televīzijas satura prioritātēm. LTV stratēģiskais uzdevums ir gan Dziesmu un deju svētku iemūžināšana, gan teātra izrādes latviešu valodā, gan mūzikas notikumu tiešraides, gan raidījumi un diskusijas par literatūru, kino, vizuālo un tautas mākslu, gan populāro kultūru, kas attīsta latvisko identitāti, norāda Brokāne.

Kā ziņots, Kultūras alianse, 21.maijā tiekoties ar Latvijas Televīzijas (LTV) vadību, divu stundu diskusijā apmainījās viedokļiem par televīzijas raidījuma “100 grami kultūras” tālāko likteni.

Tikšanās laikā LTV valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem iesniegti savāktie 1500 paraksti par raidījuma “100g kultūras” ētera laika saglabāšanu, kā arī iesniegta Kultūras alianses atklātā vēstule pret kultūras diskrimināciju, aģentūrai LETA stāstīja Latvijas Radošo savienību padomes (LRSP) priekšsēdētāja Dace Bluķe.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+