×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. aprīlis, 2012
Drukāt

Komunālo parādu situācija ir katastrofāla

andrejeva_valentina

Latvijas iedzīvotāju siltuma parādu situācija ir katastrofa, jo pēdējie rēķini lielai iedzīvotāju daļai ir nesamaksājami, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” pastāstīja AS “Olainfarm” padomes priekšsēdētāja un bijusī ilggadējā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas vadītāja Valentīna Andrējeva.

Viņa arī uzsver, ka šiem maksājumiem vēl klāt nāk gāzes un elektrības maksājumi. Turklāt esot diezgan skaidrs, ka šie parādi netiks dzēsti, un to norakstīšana arī nebūtu jautājuma risinājums.

“Domāju, drīz pienāks brīdis, kad valdībai būs ļoti aktīvi jāiesaistās šīs problēmas risināšanā. Jau strādājot regulatorā, šādu risinājumu neredzēju. Neredzu to arī patlaban. Nebūšu tik bezatbildīga, lai piedāvātu valdībai tos norakstīt. Ja ceļam akcīzi, tad nevajag brīnīties par izmaksām, kas kāpj kā piramīda,” akcentē Andrējeva.

Eksperte arī norāda, ka dabasgāzes tarifi tikai augs – gan cena, gan akcīze.

“Patiesībā brīnos, ka visi to tik mierīgi uzņem. Cilvēki ir laikam pieraduši un vairs necīnās. Taču jāsaprot, ka cenas nevienā brīdī uz leju neies – tikai augs un augs. “Gazprom” jau tagad ieņem nozīmīgu vietu Eiropas enerģijas tirgū, un, manuprāt, tā pieaugs,” piebilst Andrējeva.

Kā ziņots, Latvijas Pašvaldību savienība lēš, ka Latvijā kopumā sezonas beigās parādu summa varētu sasniegt 40 miljonus latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+