×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
13. janvāris, 2012
Drukāt

Komunistiskās Polijas iekšlietu ministram piespriež nosacītu cietumsodu

Foto - AFPFoto - AFP

Varšavas tiesa kādreizējam komunistiskās Polijas iekšlietu ministram Česlavam Kiščakam piespriedusi divu gadu nosacītu cietumsodu par dalību karastāvokļa ieviešanā Polijā 1981. gadā.

 

Bijušais Polijas komunistiskās Apvienotās strādnieku partijas pirmais sekretārs Staņislavs Kaņa līdzīgās apsūdzībās attaisnots. Savukārt bijušais Polijas komunistu līderis ģenerālis Vojcehs Jaruzeļskis sliktā veselības stāvokļa dēļ bija atbrīvots no dalības šajā tiesas procesā. Viņam draudēja pat desmit gadu cietumsods.

Sprieduma nolasīšanu par gandrīz divām stundām aizkavēja vairāki desmiti protestētāju, skandējot “slepkavas” un “kauns”. Par necienīgu izturēšanos pret tiesu uz divām nedēļām aizturēts protestu līderis bijušais parlamenta deputāts un Polijas Neatkarības konfederācijas pārstāvis Ādams Slomka (attēlā).

13. decembrī Polija pieminēja 30. gadskārtu, kopš komunistiskais režīms ieviesa valstī karastāvokli, cenšoties apspiest antikomunistisko kustību, kuras vadību bija uzņēmusies neatkarīgā arodapvienība “Solidaritāte”. Pēc karastāvokļa izsludināšanas komunistiskā režīma varasiestādes internēja tūkstošiem “Solidaritātes” aktīvistu, bet 100 cilvēki tika noslepkavoti. Karastāvoklis ilga līdz 1983. gada jūlijam, un tā laikā regulāri tika aizturētas personas, kas pārkāpa komandantstundu vai pulcēšanās aizliegumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+