×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. februāris, 2015
Drukāt

Koncentrējies!

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vils Smits un Margo Robija romantiskajā kriminālkomēdijā “Fokuss” spēlē veiklus krāpniekus, kuri spēj gan bez problēmām no kabatām izvilkt makus, gan rūpīgi izplānotā epizodē tikt pie vairākiem miljoniem dolāru – un dara to samērā eleganti.

Vilam Smitam “Fokusā” uzticēta Nikija loma. Nikijs ir pieredzējis krāpnieks, kura pakļautībā darbojas paliela cilvēku grupa, kuri tiek pie citu cilvēku naudas dažādā formā un apjomā – atšifrējot banku karšu PIN kodus, novelkot no rokas dārgu pulskteni vai kā citādi. Nikijs savā grupā pieņēmis un amata prasmē ievada blondo skaistuli Džesu (Margo Robija), pret kuru pats drīz vien nespēj palikt vienaldzīgs. Būtiskākais amata noslēpums ir izmantot faktu, ka cilvēks nespēj vienlaikus koncentrēties uz vairākām lietām – novēršot uzmanību, var bez problēmām tikt klāt pie somas, kabatas vai kā cita. Kad Nikija un Džesas attiecības sāk kļūt nopietnas, Nikijs tās pārtrauc, jo saprot, ka pats pamazām zaudē nepieciešamo koncentrēšanās spēju. Pēc trim gadiem abi nejauši satiekas Buenosairesā, kur Nikijs ieplānojiis lielu afēru, un Džesas parādīšanās apdraud plānotā pasākuma izdošanos, jo jūtas, protams, nav izzudušas. Te sākas kaķa un peles spēlītes – kurš ir kura pusē, kuram var uzticēties un kāds tam būs iznākums.

Režisoru dueta Glena Fikara un Džona Rakvas jaunākais kopdarbs “Fokuss” turpina abu iepriekš uzņemto filmu viegli izklaidējošo raksturu – tāda bija gan “Es mīlu tevi, Filip Moriss” (2009), gan “Trakā, dullā mīlestība” (2011), no abām “Fokusā” sakoncentrējot arī iepriekšējo filmu tēmas – noziegumu un mīlestību. Režisoriem patīk ap sevi pulcināt jau pārbaudītu komandu – gan tas fakts, ka abi ilgstoši strādā tandēmā, gan meksikāņu operators Ksavjērs Grobets uzņēmis “Es mīlu tevi, Filip Moriss”, “Fokusu” un filmēs abu nākamo filmu “Fun House”, kurā galveno lomu spēlēs Margo Robija. Austrāliešu aktrise Holivudā ir salīdzinoši nesen, bet jau paguvusi tikt pie vienas no galvenajām lomām TV seriālā “Pan Am”, spēlējusi kopā ar Leonardo di Kaprio Martina Skorsēzes “Volstrītas vilkā” (2013) un citur.

Lai arī “Fokusa” stāsts ir gana vienkāršs, varoņu attiecību virzība viegli atpazīstama no daudzkārt redzētiem un zināmiem citu filmu sižetiem, tomēr “Fokusam” piemīt arī kas tāds, kas to padara pietiekami atraktīvu. Smita un Robijas izvēle galvenajām lomām ir viens no šādiem apsvērumiem, arī atsevišķi otrā plāna lomu tēlotāji – tostarp Adrians Martiness apaļīgā un asprātīgā Farhada lomā – padara to izteiksmīgāku. Filmas darbība risinās pietiekami spraigi (ja arī ne visās epizodēs vienlīdz konsekventi), kas panākts ar raitu montāžas stilu.

UZZIŅA:

“Fokuss” / Focus

ASV, 2015

Režisrori Glens Fikara, Džons Rakva

Lomās: Vils Smits, Margo Robija, Džeralds Makreinijs, Rodrigo Santoro

Kinoteātros “Citadele”, “Multikino”, “Cinamon” no 27.02.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+