Mobilā versija
Brīdinājums -1.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
18. septembris, 2014
Drukāt

Konceptuāli atbalsta alimentu nemaksātāju publiskošanu

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Saeima ceturtdien konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kas paredz izveidot publiski pieejamu datu bāzi ar uzturlīdzekļu nemaksātājiem, informē Saeimas Preses dienestā.

Priekšlikuma mērķis ir veicināt bērnu tiesību aizsardzību un vecāku pienākumu pildīšanu, maksājot uzturlīdzekļus.

Likuma grozījumi paredz, ka Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija savā mājaslapā drīkstēs publiskot ziņas par parādnieku, ja tam piekritīs otrs no vecākiem, kā arī, ja parādnieks nebūs I vai II grupas invalīds.

Ieceri publiskot ziņas par ļaunprātīgiem bērnu uzturlīdzekļu nemaksātājiem savulaik konceptuāli atbalstīja Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisija, aģentūrai LETA iepriekš skaidroja apakškomisijas priekšsēdētājs Imants Parādnieks.

Likumprojektā paredzēts publiskot personas koda otro daļu, taču par to apspriešanas gaitā apakškomisijā izteiktas skeptiskas piezīmes, un šajā jautājumā diskusijas varētu turpināties.

Paredzēts, ka Ministru kabinets noteiks kārtību, kādā Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijai jāpublisko un jādzēš ziņas par parādnieku.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (19)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no Latvijas (2)Kravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+