Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
18. septembris, 2014
Drukāt

Konceptuāli atbalsta alimentu nemaksātāju publiskošanu

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Saeima ceturtdien konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kas paredz izveidot publiski pieejamu datu bāzi ar uzturlīdzekļu nemaksātājiem, informē Saeimas Preses dienestā.

Priekšlikuma mērķis ir veicināt bērnu tiesību aizsardzību un vecāku pienākumu pildīšanu, maksājot uzturlīdzekļus.

Likuma grozījumi paredz, ka Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija savā mājaslapā drīkstēs publiskot ziņas par parādnieku, ja tam piekritīs otrs no vecākiem, kā arī, ja parādnieks nebūs I vai II grupas invalīds.

Ieceri publiskot ziņas par ļaunprātīgiem bērnu uzturlīdzekļu nemaksātājiem savulaik konceptuāli atbalstīja Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisija, aģentūrai LETA iepriekš skaidroja apakškomisijas priekšsēdētājs Imants Parādnieks.

Likumprojektā paredzēts publiskot personas koda otro daļu, taču par to apspriešanas gaitā apakškomisijā izteiktas skeptiskas piezīmes, un šajā jautājumā diskusijas varētu turpināties.

Paredzēts, ka Ministru kabinets noteiks kārtību, kādā Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijai jāpublisko un jādzēš ziņas par parādnieku.

Pievienot komentāru

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+