Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
18. septembris, 2014
Drukāt

Konceptuāli atbalsta alimentu nemaksātāju publiskošanu

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Saeima ceturtdien konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kas paredz izveidot publiski pieejamu datu bāzi ar uzturlīdzekļu nemaksātājiem, informē Saeimas Preses dienestā.

Priekšlikuma mērķis ir veicināt bērnu tiesību aizsardzību un vecāku pienākumu pildīšanu, maksājot uzturlīdzekļus.

Likuma grozījumi paredz, ka Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija savā mājaslapā drīkstēs publiskot ziņas par parādnieku, ja tam piekritīs otrs no vecākiem, kā arī, ja parādnieks nebūs I vai II grupas invalīds.

Ieceri publiskot ziņas par ļaunprātīgiem bērnu uzturlīdzekļu nemaksātājiem savulaik konceptuāli atbalstīja Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisija, aģentūrai LETA iepriekš skaidroja apakškomisijas priekšsēdētājs Imants Parādnieks.

Likumprojektā paredzēts publiskot personas koda otro daļu, taču par to apspriešanas gaitā apakškomisijā izteiktas skeptiskas piezīmes, un šajā jautājumā diskusijas varētu turpināties.

Paredzēts, ka Ministru kabinets noteiks kārtību, kādā Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijai jāpublisko un jādzēš ziņas par parādnieku.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (61)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+