Latvijā
Izglītība

Konceptuāli atbalsta jaunu modeli studiju un studējošo kreditēšanai ar valsts galvojumu0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Ieva Čīka

Saeima šodien konceptuāli atbalstīja arī grozījumus Augstskolu likumā, kas paredz ieviest jaunu modeli studiju un studējošo kreditēšanai no kredītiestāžu līdzekļiem ar valsts vārdā sniegto galvojumu.

Atbalstītie grozījumi ir daļa no 2020.gada valsts budžeta likumprojektu pakotnes.

Likuma grozījumu mērķis ir ieviest jaunu studiju un studējošo kreditēšanas modeli no kredītiestāžu līdzekļiem ar valsts vārdā sniegto galvojumu. Tas paredz jaunu studiju un studējošā kredīta veidu – no kredītiestāžu līdzekļiem, kas tiktu garantēts no valsts budžeta, vai Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, vai starptautisko finanšu institūciju līdzekļiem.

Izglītības un zinātnes ministrija iepriekš norādījusi, ka līdz ar šiem grozījumiem tiks ieviestas vienkāršākas procedūras studiju kredīta saņemšanai, tiks būtiski saīsināts kredītu pieteikumu izskatīšanas laiks, kā arī ieviesta iespēja saņemt kredītu bez otrā galvotāja.

Plānots, ka galvojumu sniegs finanšu institūcija “Altum” portfeļa garantijas instrumenta veidā, un aizdevumus izsniegs vairākas kredītiestādes, savstarpēji konkurējot par pakalpojumu.

Kā ziņots, Saeima šodien ārkārtas sēdē pirmajā lasījumā atbalstīja valsts budžeta projektu 2020.gadam.

Nākamā gada budžeta projektā konsolidētie budžeta ieņēmumi prognozēti 9,89 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi – desmit miljardu eiro apmērā. Salīdzinājumā ar 2019.gada budžetu, nākamgad ieņēmumi augs par 717,1 miljonu eiro, bet izdevumi – par 610,1 miljonu eiro.

Saistītie raksti

Valsts pamatbudžeta ieņēmumi 2020.gadā prognozēti 6,88 miljardi eiro un izdevumi plānoti 7,22 miljardi eiro. Valsts pamatbudžeta izdevumu palielinājums, salīdzinot ar 2019.gada plānu, ir 400 miljoni eiro jeb 5,9%. Izdevumu palielinājums ir 325,2 miljoni eiro, kas paredzēts izdevumiem valsts pamatfunkciju finansēšanai.

Valsts speciālā sociālās apdrošināšanas budžeta ieņēmumi un izdevumi prognozēti attiecīgi 3,2 miljardi eiro un 2,97 miljardi eiro. Valsts speciālā budžeta izdevumu palielinājums pret 2019.gada plānu ir 211,2 miljoni eiro jeb 7,6%.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Kā valstij nākotnē organizēt sociālās palīdzības sniegšanu?
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Saeima pieņem vidēja termiņa budžeta plānu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Katra vēlētāja balss Saeimas vēlēšanās valstij turpmāk izmaksās sešas reizes dārgāk
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Saeima pieņem 2020.gada budžetu, tērēs 10 miljardus eiro
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: “Spartak” hokejists pēc rupjas spēles ņirgājas par “Dinamo” spēlētājiem
22 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
ASV apšaude vidusskolā Losandželosas apkaimē
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
Lielveikala darbinieks Emīls izglābj kolēģei dzīvību
1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Gaidāms silts un lielākoties sauss laiks: sinoptiķi prognozē laiku 7 dienām
6 stundas