×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
6. jūlijs, 2012
Drukāt

Konceptuāli atbalsta Lembergam neērto likumu

Foto - LETAFoto - LETA

Neskatoties uz aktīviem iebildumiem no opozīcijas partijām, Saeima vakar pirmajā lasījumā apstiprināja Kriminālprocesa likuma grozījumus, kuri ļaus aizstāvim un prokuroram tiesas izmeklēšanas laikā iesniegt papildu informāciju. 


 

Minētie grozījumi paredz aizstāvim un prokuroram tiesības rakstveidā pieprasīt no fiziskajām un juridiskajām personām kriminālprocesam nozīmīgus dokumentus un ziņas par faktiem. Tāpat likumā paredzēts precizēt, ka prokurors, cietušais, apsūdzētais un viņa aizstāvis var pieteikt tiesai lūgumus arī par papildu pierādījumu pievienošanu lietai.

Pret šiem grozījumiem aktīvi iebilda Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), kā arī “Saskaņas centra” (“SC”) deputāti.

Viens no likumprojekta autoriem Andrejs Judins (“Vienotība”) izteica neizpratni par tādu pretdarbību no opozīcijas pārstāvju puses. “Ideja ļoti vienkārša. Ko paredz grozījumi? Ir apsūdzētais, un ir fakti. Un mūsu doma ir kāda? Nu, ja ir fakti, tad ņemsim vērā, analizēsim. Bet cienījamie kolēģi saka: “Nē! Nevajag analizēt faktus! Lai fakti paliek šeit, bet mūsu apsūdzētais – šeit!” Dīvaini, kāpēc tā?” retoriski vaicāja krimināltiesību eksperts Judins.

Pats Ventspils domes priekšsēdētājs publiski paudis viedokli, ka Kriminālprocesa likuma grozījumi ir tiešā veidā saistīti ar viņa lietu. Pēc Lemberga domām, tā ir politiska vēršanās pret viņu pirms gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+