×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. decembris, 2014
Drukāt

Koncerna “Olainfarm” peļņa šī gada deviņos mēnešos augusi par 37%

LETALETA

Koncerna “Olainfarm” peļņa šī gada deviņos mēnešos augusi par 37%, sasniedzot 12,1 miljonu eiro, – vairāk nekā pērn šajā pašā laika posmā, liecina AS “Olainfarm” neauditētais peļņas un zaudējumu aprēķins par 2014.gada deviņiem mēnešiem.

Savukārt apgrozījums audzis par 30%, sasniedzot 69,9 miljonus eiro.

“Olainfarm” lielākie noieta tirgi šajā laikā bija Krievija, Latvija, Ukraina, Baltkrievija un Nīderlande.

“Olainfarm” ir aizvadījusi arī apgrozījuma ziņā veiksmīgāko trešo ceturksni, sasniedzot 21,3 miljonu eiro realizāciju, kas ir par 12% vairāk nekā šajā periodā pērn.

Uzņēmuma peļņa ir sasniegusi 3,2 miljonus eiro, kas ir par 12,5% mazāk nekā 2013.gada trešajā ceturksnī, tomēr jāņem vērā, ka šajā ceturksnī ekonomisko sarežģījumu dēļ divos uzņēmumam būtiskos tirgos tika veidoti papildu uzkrājumi 0,7 miljonu eiro apmērā Krievijas un Ukrainas debitoriem.

“Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins norāda, ka kompānija ir aizvadījusi apgrozījuma ziņā labāko trešo ceturksni un deviņu mēnešu griezumā finansiāli veiksmīgāko periodu “Olainfarm” vēsturē.

“Gan šo, gan nākamo gadu redzam kā laiku, kad būtiski uzlabojam uzņēmuma infrastruktūru, vienlaikus turpinot paplašināt eksporta tirgus un mūsu produktu klātbūtni tajos. Tāpēc pieaug medikamentu reģistrāciju skaits, tos reģistrējam arī tādos uzņēmumam netipiskos tirgos kā Peru, Butāna, Mongolija, Rumānija un Kosova. Pirmās piegādes uz Mongoliju plānojam veikt jau šogad,” informē Maligins.

Šī gada gada deviņos mēnešos uzņēmuma realizācijas apjomi pieauga visos tā galvenajos noieta tirgos, izņemot Kazahstānu, kurā tie samazinājās par 11%, salīdzinot ar šo periodu pērn. Šādu realizācijas samazinājumu lielā mērā izraisīja šī gada sākumā Kazahstānā notikusī nacionālās valūtas devalvācija, tomēr trešā ceturkšņa laikā realizācijas samazinājuma tempi kritās.

Visstraujākais realizācijas pieaugums šī gada deviņos mēnešos tika sasniegts Polijā, kur tā pieauga par 714%, Nīderlandē – par 184%, Ukrainā – par 119%, un Lietuvā – par 94%. Kopumā šī gada deviņos mēnešos “Olainfarm” produkcija realizēta 32 valstīs piecos kontinentos.

Šajā laikā ir veiktas 35 jaunas reģistrācijas vairākās valstīs, tostarp tādās līdz šim uzņēmuma noietam netipiskās kā Peru, Butāna, Mongolija, Rumānija un Kosova. Turpinās reģistrācijas procesi Turcijā, sākti reģistrācijas procesi Bosnijā un Hercegovinā, kā arī citos jaunos tirgos.

Tāpat tiek veikti pirmsklīniskie pētījumi, vairākiem esošiem produktiem tiek izstrādātas uzņēmumam jaunas zāļu formas un produktu līnijas paplašinājumi. Uzņēmums strādā arī pie jauna nootropā preparāta, nitrofurānu grupas produkta un jauna uztura bagātinātāja izstrādes. Tiek būtiski modernizēta gatavo zāļu izstrādes laboratorija.

AS “Olainfarm” akcionāru pilnsapulce 2014.gada 29.aprīlī apstiprināja koncerna darbības plānu. Saskaņā ar to koncerna apgrozījums 2014.gadā tiek plānots 93 miljonu eiro apmērā, bet tīrā peļņa – 15 miljonu eiro apmērā. Saskaņā ar neauditēto 2014.gada deviņu mēnešu pārskatu gada realizācijas plāns ir izpildīts par 75,2%, bet gada peļņas plāns – par 80,7%.

Pērn koncerna “Olainfarm” peļņa pēc nodokļu nomaksas bija 12,6 miljoni eiro, kas ir par 8% mazāk nekā 2012.gadā, kad “Olainfarm” peļņa sasniedza 13,9
miljonus eiro. Apgrozījums pērn bijis 78 miljoni eiro, kas ir par 4% lielāks nekā 2012.gadā, kad “Olainfarm” apgrozījums bija 75,3 miljoni eiro. Lielākais uzņēmuma īpašnieks ir valdes priekšsēdētājs Maligins.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+