Kultūra

Koncertā Baltijas jūras vidū svinēs dziedātājas Lolitas Vambutes jubileju 16

Publicitātes foto

Vokālais pedagogs Edgars Kramiņš 28. augustā aicina interesentus uz Vācijā dzīvojošās latviešu popmūzikas dziedātājas un komponistes Lolitas Vambutes 80 gadu jubilejai veltīto koncertuzvedumu “Vēlreiz pasaka sākas”, LA.lv uzzināja Vokālajā akadēmijā.

Vokālās akadēmijas vadītājs, televīzijas šovu “O`Kartes akadēmija” un “Jaunā talantu fabrika” mentors, vokālais pedagogs Edgars Kramiņš, kopā ar dziedošiem pusaudžiem un jauniešiem no Alūksnes, Cēsīm, Džūkstes, Gulbenes, Ikšķiles, Jaunolaines, Jēkabpils, Jūrmalas, Madonas, Mārupes, Mazsalacas, Ogres, Rīgas, Saldus, Valmieras u.c. Latvijas pilsētām, atvadoties no vasaras, aicina interesentus uz kuģa “Izabella” klaja, lai maršrutā “Rīga – Stokholma – Rīga” kopīgi izdziedātu vasaru koncertuzvedumā “Vēlreiz pasaka sākas”.

Lolita Vambute dzimusi 1936. gada 27. augustā un viņas daiļrade uzplaukumu piedzīvoja 20. gadsimta 70. gados. Taču kopš brīža, kad viņa kopā ar vīru viņa pārceļas uz Vāciju un apmetas Zolingenē, viņas vārds tiek noklusēts, viņas dziesmas neatskaņo ne Latvijas radio, ne televīzijā. Nu jau vairāk kā 30 gadus Lolitas Vambutes dzīves vieta ir Zolingenas pilsēta Vācijā, taču viss, kas notiek ar Latviju un latviešiem, viņai joprojām ir svarīgs. Par to arī stāsta Vokālo mākslas vasaras laboratorijas “Izdziedi vasaru!” ietvaros tapušais koncerts, kurš pirmo reizi izskanēja Jaunpils pilī 13. augustā.

Koncertprogrammā iekļautas 25 jubilāres dziesmas, kuru vidū tādi plaši pazīstami hīti kā “Pīlādžu vīns”, “Un tu ar mēness dzilnu zvaniem”, “Tie sienāži”, “Nakts ekspresija”, “Un nebūs vairs nekas, kā bija” un “Es neesmu burve”.

Savukārt atceļā no Zviedrijas 29. augusta vakarā izskanēs Chanson mūzikas koncerts “Pardon Madame”, kurā skanēs franču šansoni, vācu songi, itāļu kancones, latviešu balādes un krievu pašpuiku dziesmas Klasiskās un mūsdienu vokālās mākslas studijas “Harmonija” audzēkņu un pedagogu sniegumā.

LA.lv