×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. aprīlis, 2016
Drukāt

Koncertā Dzintaros sastapsies Baiba un Lauma Skrides

Baltijas mūzikas dienās piedalīsies arī māsas mūziķes Baiba un Lauma Skrides.Foto: Marco Borggreve

Sestdien, 23. aprīlī plkst.19 atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē notiks cikla “Dzimuši Latvijā” koncerts, kurā uzstāsies izcilās un starptautisko atzinību guvušās latviešu mūziķes – Baiba un Lauma Skrides, LA.lv pastāstīja koncertzāles sabiedrisko attiecību pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Koncerta ziemeļnieciskajā ainavā ar romantisku jūsmu un tautisku noskaņu iekļaujas zviedru klasiķa Vilhelma Stenhammara Vijoļsonāte, skandināvisku skaudrumu un melanholiju pauž Karla Nilsena Otrā sonāte. Savu Otro vijoļsonāti medusmēnesī uzrakstījis iemīlējies Edvards Grīgs. Līdzās ziemeļzemēm – Latvijas dabas skati Pētera Vaska “Mazajā vasaras mūzikā”: gleznainā Abava 1985. gada saulainajā vasarā, plaša panorāma, un Vasks pirmoreiz raksta vijolei un klavierēm…

Latviešu vijolnieces Baibas Skrides dabisko muzicēšanu un aizrautību pamanījuši un novērtējuši klausītāji, ievērojami orķestri un pazīstami diriģenti visā pasaulē. Svaigs skatījums, muzicētprieks un nesamākslota brīvība raksturo talantīgās vijolnieces spēli, kas itin bieži izskan kopā ar orķestriem Berlīnē, Bostonā, Parīzē, Bavārijā, arī Londonā, Zviedrijā, Sidnejā, Nīderlandē un citviet. Baiba Skride sadarbojusies ar pasaules izcilākajiem diriģentiem, kuru vidū jāmin Andris Nelsons, Kristofs Ešenbahs, Pāvo un Nēme Jervi, Vasilijs Petrenko, Sakari Oramo, Juka Peka Saraste, Jons Stūrgordss un vēl citi zižļmeistari.

Pianiste Lauma Skride plašu atzinību guvusi, atskaņojot vācu romantisma laika mūziku, kā arī klasiķu darbus. Viņas sniegumu bargie vācu kritiķi raksturojuši kā īpaši izteiksmīgu un jūtīgu, apbrīnojot toņa kvalitāti, spēcīgo enerģijas lādiņu un allaž nevainojamo virtuozitāti. Kā kamermūziķe un soliste Lauma Skride koncertējusi daudzviet pasaulē, par savu sniegumu Bēthovena festivālā Bonnā saņēmusi Bēthovena biedrības ikgadējo balvu — piemiņas gredzenu, kādu ik gadu pasniedz jaunam mūziķim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+