Kultūra
Mūzika

Koncertā godinās operetes vecmeistaru Jāni Kaijaku 16


Jānis Kaijaks: “Operetei jābūt tādai, lai tā patiktu visiem vīriešiem un viņi vēlētos būt labi ieredzēti galvenās varones acīs.”
Jānis Kaijaks: “Operetei jābūt tādai, lai tā patiktu visiem vīriešiem un viņi vēlētos būt labi ieredzēti galvenās varones acīs.”
Foto – Karīna Miezāja

Pirmdien, 26. decembrī plkst.17 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notiks izcilā pedagoga, diriģenta un komponista Jāņa Kaijaka (20.12.1931.) 85 gadu jubilejai veltīts koncerts ar paša maestro piedalīšanos, LA.lv pastāstīja sabiedrisko attiecību speciāliste Una Griškeviča.

Atgādināsim, ka Jānis Kaijaks ir „Lielās Mūzikas balvas” laureāts un ievērojama personība Rīgas un Latvijas kultūras dzīvē. Viņš ilgus gadus – no 1974. līdz 1992. gadam – bija Rīgas Operetes teātra mākslinieciskais vadītājs, tajā īpaši izkopjot Vīnes operetes stilu, ar savu darbību ierindodams Rīgas operetes teātri starp labākajiem – pirmajā trijniekā toreizējā Padomju savienībā.

Simbolizējot Latvijas operetes jauneklīgumu, koncertā piedalīsies jaunie solisti, kas šobrīd spodrina operetes vārdu: soprāns Laura Purena (konkursa “Ineses Galantes talanti” laureāte), soprāns Anastasija Vorobjova (Latvijas Mūzikas akadēmijas studente), mecosoprāns Helēna Sorokina, kura dzīvo un profesionālo izglītību apgūst operetes šūpulī Austrijā, publikas iemīļotais baritons, Latvijas operetes fonda solists Nauris Indzeris.

Jubilejas koncertā piedalīsies arī īpašie viesi: LNO soliste Inga Šļubovska-Kancēviča (soprāns), kas pirmo skatuves pieredzi guvusi tieši maestro Jāņa Kaijaka iestudētajās un diriģētajās operetēs, un tenors Kārlis Rūtentāls, kuru skatītāji atceras kā spilgtu Tonija lomas atveidotāju partnerībā ar Ingu Šļubovsku-Kancēviču Imres Kalmana operetē “Cirka princese”. Programmā iekļauti populāri J. Štrausa, F. Šūberta operešu fragmenti, fragmenti no maestro iestudētās I. Kalmana operetes “Cirka princese”, gan arī R. Štolca, P. Abrahama operešu ārijas, dueti un trio.

Koncertā piedalīsies arī operetes dejotāji un orķestris maestro skolnieka un diriģēšanas skolas turpinātāja Guntara Bernāta vadībā, atsevišķos koncerta numuros koncerta vadības “grožus” nododot vecmeistaram Jānim Kaijakam. Koncertu vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva.

LA.lv