×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
31. marts, 2014
Drukāt

Koncertēs Ziemeļu un Baltijas valstu mūzikas akadēmiju studentu stīgu kamerorķestris

Foto: LETAFoto: LETA

Jaunajiem mūziķiem sagatavot mākslinieciski augstvērtīgus koncertus palīdzēs vijolniece, JVLMA profesore Eva Bindere.

No 31. marta līdz 5. aprīlim J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) norisināsies Skandināvijas valstu mūzikas akadēmiju sadarbības tīkla NORDPLUS Intensīvais projekts “Viatore” – Ziemeļu un Baltijas valstu mūzikas akadēmiju stīgu kamerorķestris, vēsta JVLMA pārstāve Jana Lāce.

Tā ietvaros piektdien, 4. aprīlī, JVLMA Lielajā zālē un sestdien, 5. aprīli, pulksten 18.00 Siguldas koncertzāle “Baltais flīģelis” skanēs Ziemeļu un Baltijas valstu mūzikas akadēmiju studentu stīgu kamerorķestra “Viatore” koncerts.

Koncertā kopā muzicēs Dānijas Karaliskās Mūzikas akadēmijas, Norvēģijas Mūzikas akadēmijas, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas un Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti, atskaņojot E. Grīga, K. Nīlsena un P. Vaska darbus.

2012. gadā NORDPLUS tīkla ietvaros radās ideja par Ziemeļu un Baltijas valstu Mūzikas akadēmiju studentu kamerorķestri, kas kā kultūras vēstnesis, katru gadu ceļojot uz citu valsti, popularizētu šā reģiona bagātīgo mūzikas kultūras mantojumu un mūsdienu mūziku. Tādēļ likumsakarīgi, ka orķestra nosaukums ir “Viatore” (tulkojumā – ceļinieks), un pirmā projekta programmā iekļauts arī Pētera Vaska darbs stīgu orķestrim “Viatore”.

Projekts ietver ne tikai mēģinājumus un koncertus, bet arī seminārus un lekcijas par tēmām, kas pagaidām vēl nav iekļautas augstskolu studiju programmās, bet ir aktuālas jauniem atskaņotājmāksliniekiem – improvizācija un komunikācija, dažādu atskaņotājmākslas formu mijiedarbība, psiholoģiskā sagatavošanās konkursiem, atlasēm un koncertiem, dialogs – sadarbība ar klausītāju, partneriem un sponsoriem.

Šogad kamerorķestri veido Kopenhāgenas, Oslo, Viļņas un Rīgas mūzikas akadēmiju studenti, pār kuriem šefību uzņēmušies pieredzējuši mūziķi – šo augstskolu pasniedzēji: Tims Frederiksens (Dānijas Karaliskā Mūzikas akadēmija), Haralds Ādlands (Norvēģijas Mūzikas akadēmija), Eva Bindere un Ēriks Kiršfelds (JVLMA), kā arī Dina Steba (Gildholas Mūzikas un Drāmas skola) un Paivi Arjass (Sibeliusa akadēmija).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+