×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Koncerti – kā himna mīlestībai

Endija_un_Dainis_6

Mostoties dabai un pavasara dzīvespriekam, no 16. līdz 30. aprīlim Latvijas kultūras namos skanēs koncertprogramma “Pieskāriens brīnumam”, kur mūzikā satiksies divi brīnišķīgi un vitāli dziedātāji – romantiskais tenors Dainis Skutelis un liriskās eņģeļa balss īpašniece Endija Aleksandra. Koncerti skanēs kā himna mīlestībai.

Koncertprogramma, kas savu skanējumu sāka ziemas mēnešos, tagad pārveidota un papildināta turpina ceļojumu pa Latvijas pilsētām. “Koncerta programmas galvenā koncepcija ir saglabāta tā pati, kas bija Ziemassvētku koncertos: Māte. Meitene. Sieviete. Mīlestība. Gluži tāpat kā Ziemassvētku koncerti, arī aprīļa koncerti tiks veltīti Mātei – radītājai, un koncerts skanēs kā himna mīlestībai,” smaidot teic Endija un izceļ to, ka “aprīļa koncerti skanēs laikā, kad mostas daba un tuvojas Mātes diena, tāpēc šis koncerts var būt kā lieliska dāvana visām mātēm un pavasarīgs sveiciens visām sievietēm. Pēc klausītāju kupli apmeklētajiem koncertiem Latvijas dievnamos, mēs vēlamies ar šo koncerta programmu pavasarī viesoties tajās pilsētās, kurās nebija iespēja sniegt koncertu Ziemassvētkos. Dziesmas ar Ziemassvētku tematiku tiks aizstātas ar jaunām, skaistām, romantiskām un mīlestībai veltītām dziesmām.” Pavasara koncerta programma ir krietni papildināta ar vairākām solo dziesmām, un, ņemot vērā klausītāju vēlmes, Endija ar Daini dziedās vairāk duetus, nekā tas bija iepriekšējā programmā.

Endija un Dainis aicina pieskarties brīnumam, bet šajā straujajā un racionālajā laikā ir tik grūti noķert brīnuma sajūtu. “Es joprojām kā bērns ticu brīnumiem un, tiem ticot, dzīves laikā vairākus esmu piedzīvojusi: studijas Amerikā, dzīvi Dienvidāfrikā, mācības Izraēlā, studijas doktorantūrā Latvijas Universitātē. Bet mūzika man ir vislielākais brīnums! Mana koncertmeistare katru dienu man saka ar sajūsmu, ka mēs, dziedātāji, esam laimīgi cilvēki, ka varam dziedāt tik skaistus skaņdarbus,” atklāj Endija un aicina ticēt brīnumam. “Protams, mēs kļūstam pieauguši un traucamies pretī jauniem izaicinājumiem ikdienas dzīvē, un mums nav laika vairs pasapņot, un mūsu uzkrātā dzīves pieredze arvien mazāk dod mums iespēju noticēt brīnumiem, kā mēs to darījām bērnībā. Domāju, ka šādi koncerti liriskā noskaņā rada mums visiem iespēju pasapņot un noticēt brīnumam, izmantojot mūzikas spēku. Klausoties mūziku, mēs garīgi sevi bagātinām, mēs dziedējam savas dvēseles, kavējamies atmiņās, uzburam ap sevi sapņu pasauli, aizmirstam ikdienas rūpes. Visas šīs sajūtas un emocijas pārņem arī mani kad klausos mūziku vai arī kad pati dziedu.”

Endija neslēpj, ka mūzika ir viņas sirdslieta. “Jo vairāk es dziedu un dažādoju savu repertuāru, jo vairāk atklāju jaunas nianses katrā skaņdarbā, ko es dziedu neatkarīgi no mūzikas žanra. Nošķirt, kādu mūziku man vislabāk patīk dziedāt, no tā visa, ko es jau dziedu, ir ļoti grūti. Es mīlu mūziku, un, ja tajā ieliek savu sirdi un to dzied ar pilnu atdevi, tad jebkuru dziesmu var padarīt par mazu brīnumu, kas iekaro gan manu sirdi, gan klausītāju sirdis.”

Koncertprogrammu caurvīs īpaši veidoti sižeti videoekrānos un projekcijās, dzirdēsim populāro aktieru Ievas Puķes un Normunda Laizāna balsis, bet Endijas un Daiņa izpildījumā skanēs iemīļotas latviešu komponistu melodijas un dziesmas no pasaulslaveno dziedātāju Lučāno Pavaroti, Andrea Bočelli, Sāras Braitmenas, Hosē Karerasa, Siseles Hjirhjebē, Džoša Grobana repertuāra. “Koncerta programma veidota tā, lai to varētu apmeklēt un baudīt visa ģimene un ikkatram klausītājam būs iespēja dzirdēt kādu sev iemīļotu dziesmu.

Katrā koncertprogrammā cenšamies iekļaut arī Latvijā mazāk dziedātas dziesmas. Protams, tāpēc šī koncerta programma man ir ar jauniem izaicinājumiem. Beidzot radās iespēja īstenot vēl vienu savu sapni – sākt franču valodas studijas. Dziesma ar nosaukumu “Dans La Nuit” ir no S. Braitmanes repertuāra, kas tika izveidota kā dziesma, izmantojot brīnišķīgo F. Šopēna sonātes melodiju.

Dainis dziedās R. Džacoto (iepriekš tika uzskatīts, ka skaņdarbs pieder komponistam T. Albinoni) “Adagio”, kas pēdējos gados ieguvusi plašu popularitāti dažādu žanru dziedātāju vidū.

No populārās klasikas pasaules skaistākajiem duetiem, kas vēl Latvijā nav dziedāti, es ar Daini dziedāšu “La Passion”, ko oriģinālā dzied S. Braitmane un F. Lima.

Duetu buķeti papildināsim ar skaistiem mīlas duetiem “All I Ask of You” no E. L. Vebera mūzikla “Operas spoks” un N. Rotas “A Time For Us” no F. Zefirelli kinofilmas “Romeo un Džuljeta”.

No latviešu duetiem klausītāji varēs dzirdēt Kerijas un Herstvuda duetu, “Baltie jasmīni”, “Mīlas balāde” un “Kā debesis”. Īpaši mātēm veltītas dziesmas būs “Māte Marija”, “Senā dziesma” un “Māte mani auklējusi”,” atklājot koncerta repertuāru, pastāsta Endija.

Endijas un Daiņa koncerti un Latvijas pavasaris ļaus noticēt un pieskarties brīnumam!

Varbūt noder!!!

16. IV 19.00 Tukuma kultūras nams

19. IV 18.00 Ogres kultūras centrs

23. IV 19.00 Jēkabpils tautas nams

24. IV 19.00 Madonas kultūras nams

25. IV 19.00 Cēsis, CATA kultūras nams

26. IV 14.00 Talsu kultūras nams

30. IV 19.00 Preiļu kultūras centrs

Biļetes “Biļešu paradīzē”, www.bilesuparadize.lv un koncertu norises vietās.

Cena: EUR 6 – 10

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+