×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2016
Drukāt

Koncerti saved kopā Igauņu ģimeni (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No kreisās: meita Marta, mamma Rasma, meitas Liene, Laima, tētis Gunārs.

Šis gads veiksmīgi sācies Igauņu ģimenei no Gaigalavas, kuru izpildītā dziesma “Draugs, pie manis nāc” rudens aptaujas posmā ierindojās 3. vietā. “Tas nozīmē tikai vienu, ka mēs arī šajā vasarā visi kopā posīsimies uz Ventspili,” teic Gunārs Igaunis. Vēl šā gada sākums ir īpašs ar to, ka Igauņu ģimene ierakstījusi savu pirmo albumu “Vysi zīdi pļaveņā”.

Dziedošo Igauņu ģimeni plašāk Latvijā iepazina pēc LNT šova “Dziedošās ģimenes”. Igauņu ģimenes kapelā darbojas pieci divu paaudžu muzikanti: Rasma un Gunārs Igauņi, kā arī viņu meitas Laima, Marta un Liene. Viņi kopā muzicē jau ļoti ilgu laiku un kopā devuši ļoti lielu ieguldījumu latgaliešu tautas mūzikas popularizēšanā un tradīciju uzturēšanā, kā arī ziņģu ierakstīšanā un izpildīšanā. Praktiski visi ģimenes locekļi aktīvi darbojas mūzikas jomā un turpina pilnveidot savu muzikālo izglītību.

Šī nav pirmā ģimenes dalība aptaujā. Pirms četriem gadiem viņu izpildītā dziesma “Kādā lietainā dienā” finālbalsojumā ieņēma 4. vietu. Jāsaka, ka arī pēc gada dziesma “Vītoliņš” ieņēma 4. vietu. Trešā Igauņu ģimenes dziesma, ar ko viņi piedalījās aptaujā, bija “Muna sīva”.

Ja pavēro aptaujas rezultātus, atklājas, ka pirmajā trijniekā bieži ir izpildītāji no Latgales. Kad vaicāju Gunāram, kur ir tas uzvaras noslēpums, viņš smaidot teic, ka tādas viennozīmīgas atbildes nav: “Mēs esam enerģiski un nav vairs nozīmes novadam, jo patīk mūsu uzstāšanās visos Latvijas novados. Bija laiks, kad laurus plūca Māra Slokas grupa “Klaidonis”. Arī tad nevarēja pateikt, kāpēc viņš tik bieži uzvarēja. Arī tagad viņš piedalās aptaujā, bet uzvar mūsu puses grupas. Ja runājam tieši par mūsu ģimeni, tad, iespējams, mūs atceras no dalības šovā “Dziedošās ģimenes”. Tā mums bija lieliska pieredze. Lai arī neuzvarējām, vienalga jutāmies kā uzvarētāji. Varbūt meitas ar jaunību spēj aizraut klausītājus.”

Kā tad aizsākās Igauņu ģimenes muzicēšana? Gunārs ar sievu Rasmu kāzās un jubilejās spēlē no 1992. gada. “Viss aizsākās ar latgaliešu tautasdziesmu “Zelta kūkle” izdošanu. Par to naudu nopirkām pirmās “Yamaha” ērģelītes, man bija akordeons un tā mēs ar sievu sākām muzicēšanu. Tā bija liela uzdrīkstēšanās. Tagad ar mūzikas instrumentiem esam bruņojušies līdz ausīm. Esam īsti kāzu un ballīšu muzikanti,” nosaka Gunārs.

Viņš neslēpj, ka tagad tieši Igauņu ģimenes koncerti ir tie, kas saved ģimeni kopā, jo meitas ir prom no tēva mājām. “Kā Igauņu ģimenes kapela uzstājamies varbūt reizi mēnesī, kas arī tiek laikus plānots. Vidējais bērns Rīgā strādā. Vecākā meita strādā par pasniedzēju Latvijas Mūzikas akadēmijā, bet jaunākā meita Mūzikas akadēmija studē. Kopīgās uzstāšanas mums ir lieliska iespēja būt kopā kā ģimenei. Tā droši vien tiktos tikai lielos svētkos,” smaidot nosaka Gunārs.

Īpaši lepns Gunārs ir par pirmo ģimenes kapelas albumu “Vysi zīdi pļaveņā”, kura prezentācijas pasākums būs 27. martā Latgales vēstniecībā “Gors”. “Albumā ir 15 dziesmas un vēl divām dziesmām muzikālais pavadījums. Esam ierakstījuši latgaliešu tautasdziesmas un latviešu ziņģes. Tas būs mūsu ģimenes koncerts, kurā izpildīsim diskā ierakstītās dziesmas. Nav noslēpums, ka meitas darbojas arī katra savā grupā, tāpēc plānojam pieaicināt arī viņu grupas, lai klausītāji var redzēt un novērtēt to, ko viņas dara Rīgā,” lepni nosaka Gunārs. Jaunais disks ir nopērkams mūzikas veikalā “Upe”. Kompaktdiskam pievienots arī buklets ar dziesmu tekstiem latgaliešu un latviešu valodā, kā arī ar aprakstiem par ģimeni un izpildītajām dziesmām. Par diska iegādes iespējām var interesēties, arī zvanot Rasmai (tālr. 26593441) vai sūtot e-pastu rasmaigaune@inbox.lv”rasmaigaune@inbox.lv. Detalizētāks info pieejams arī mājas lapā – www.baltharmonia.lv.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kā gribètos kādu koncertu noklausīties

Draugiem Facebook Twitter Google+