×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
25. jūnijs, 2015
Drukāt

Koncerts ar īpašu auru – Mazie Ungurmuižas opermūzikas svētki (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau vienpadsmito reizi 27. jūnijā Ungurmuiža opermūzikas cienītājus priecēs “Mazie Ungurmuižas opermūzikas svētki”. Šogad tie būs īpaši, jo šis ir Aspazijas, Raiņa un Arvīda Žilinska jubilejas gads.

“Mazie opermūzikas svētki” notiks slavenajā Ungurmuižas parkā ar simtgadīgiem ozoliem. 18. gadsimta koka ēku ansamblis ir vienīgais Latvijā saglabājies baroka koka pils arhitektūras paraugs, kur iekštelpas bagātīgi greznotas ar sienu gleznojumiem. Tā ir skaista vieta, kā radīta mūzikai, jo tur mūzas lido. Uz parka pusi ir muižas veranda, tajā pietiek vietas gan solistiem, gan nelielam orķestrim. Organizatori ir parūpējušie par klausītāju sēdvietām parkā, taču apmeklētāji var ņemt arī savus saliekamos krēslus vai sēdēt uz deķīšiem, vietas parkā ir daudz.

Operas solistei Evitai Zālītei šī nav pirmā dalība Ungurmuižas mazajos operas svētkos. “Jau nosaukumā “Mazie Ungurmuižas opermūzikas svētki” slēpjas šā notikuma šarms. Koncerts parasti notiek muižas kompleksa parkā, kuram jau ir sava neticami pasakaina aura, bet kopā ar mūziku cilvēki var piedzīvot neaizmirstamus mirkļus. Šis ir koncerts, uz kuru var droši ņemt līdz mazus bērnus, jo, pat ja viņu uzmanība netiek veltīta koncertam, tas nevienam netraucē. Koncerta laikā darbojas restorāns un var klausīties, arī iemalkojot vīnu,” savos iespaidos dalās E. Zālīte.

Koncerta pirmajā daļā, godinot šā gada jubilārus Aspaziju un Raini, kā arī komponistu Arvīdu Žilinski, klausītājus priecēs ārijas no Jāņa Mediņa operas “Uguns un nakts”, Jāzepa Mediņa operas “Vaidelote” un A. Žilinska operas “Zelta zirgs”. “Raimonds Bramanis, mūsu baltā nama uzlecošā zvaigzne, dziedās Antiņa āriju no A. Žilinska operas “Zelta zirgs”, bet es Vaidelotes āriju no Jāzepa Mediņa operas “Vaidelote”,” atklāj E. Zālīte.

Savukārt koncerta otrajā daļā skanēs fragmenti no visiem tik pazīstamā R. Rodžersa mūzikla “Mūzikas skaņas” un L. Bernstaina mūzikla “Vestsaidas stāsts”. E. Zālīte koncerta otrajā daļā īpaši izceļ to, ka “fragmentos no mūzikliem “Mūzikas skaņas” un “Vestsaidas stāsts” piedalīsies arī bērnu vokālais ansamblis “Kolibri” kopā ar brīnišķīgiem solistiem – Krišjāni Norveli, Sonoru Vaici, Ilonu Bageli un Mihailu Čulpajevu.”

“Koncerti ir akustiski, dzīvi, un rada autentisku atmosfēru. Šeit koncerta apmeklētājiem ir iespēja baudīt neatkārtojamu ceļojumu laikā,” teic organizatoru pārstāve Ieva Malceniece un piebilst, ka šogad koncertā piedalīsies operas solisti Sonora Vaice, Ilona Bagele, Evita Zālīte, Krišjānis Norvelis, Mihails Čulpajevs, kā arī operas klavieru trio Ilze Ozoliņa, Svetlana Okuņa, Inga Sunepa, bet īpašie viesi šajos svētkos būs bērnu vokālais ansamblis “Kolibri”.

Klasiskā mūzika lieliski saspēlējas ar ēku un neatkārtojamo, tikai Ungurmuižas parkam raksturīgo vidi. Parka senie ozoli un liepas stāsta par dabas un cilvēka attiecībām gadsimtu garumā un nodod svētību nākamajām paaudzēm.

Varbūt noder!!

27.VI. 19.00 Ungurmuižā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nav vairs šiem svētkiem vilkmes, te domāju to auru, ar kuru viss sākās . Komerciāls koncerts uz fantastiskas muižas fona. Pēc dizaina viesu nama koncepta viss sāk izskatīties.

Draugiem Facebook Twitter Google+