Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
16. jūnijs, 2015
Drukāt

Koncerts dižgara piemiņai (1)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Koncerts “Esi sveicināta, saule!”, kas īpaši veltīts Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku idejas radītājam un aizsācējam, leģendārajam diriģentam Imantam Kokaram, skanēs vēl pirms svētku atklāšanas ceremonijas – 25. jūnijā plkst. 19.30 Latvijas Universitātes Lielajā aulā.

Koncerta mākslinieciskās koncepcijas veidošanā līdzdarbojās diriģents Mārtiņš Klišāns un Imanta Kokara dvīņubrālis un kolēģis Gido Kokars. Koncerts iecerēts divdaļīgs, pirmajā daļā dodot vārdu brāļu Kokaru izauklētajam korim “Ave Sol” diriģenta Andra Veismaņa vadībā, bet otrajā – Imanta Kokara skolēniem un kolēģiem plašākajā diriģentu korī Latvijas Dziesmu svētku vēsturē. Romāns Vanags lēš, ka korī dziedās aptuveni 80 izcili diriģenti, kas, viens otru nomainot, stāsies arī pie diriģenta pults. Precīzs kora sastāvs šobrīd vēl neesot pro­gnozējams, bet skaidrs, ka tajā dziedās Imanta Kokara audzēkņi un Dziesmu svētku virsdiriģenti, viņu vidū Jānis Baltiņš, Aira Birziņa, Uldis Kokars, Roberts Liepiņš, Edgars Račevskis, Ints Teterovskis, Andris Veismanis, Jānis Zirnis, Sigvards Kļava, Romāns Vanags, Juris Kļaviņš un citi. Programmā iekļauta Imanta Kokara veidoto koncertprogrammu brīnišķīgāko paraugu izlase, diriģenta mīļākās dziesmas, kuru autori ir Pēteris Barisons, Antons Brukners, Pauls Dambis, Lūcija Garūta un citi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mīļais Dievs… Imanta Kokara “skolēni”…. … cilmes izskaņa -ēns tradicionāli norāda uz nepieaugušām personām – skolēns, atvasinājumiem ar šo izskaņu var būt arī deminutīva raksturs – meitēns, dēlēns.

Labu kino neskatās, jo "Ugunsgrēks" debilizē? (1)Palielinās auditorija dokumentālajām filmām ar ļoti sociāli politiski aktīvu vēstījumu, un arī pašiem filmu veidotājiem aizvien svarīgāks kļūst tieši šis skaudrais konteksts
Draugiem Facebook Twitter Google+