×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
3. septembris, 2015
Drukāt

Koncerts dzimtajai Liepājai (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēc pavasarī aizvadītā grandiozā jubilejas koncerta mūziķis un ražīgākais latviešu dziesmu tekstu autors Guntars Račs aicina turpināt svētkus un ielūdz uz koncertu „Dzimis Liepājā” viņa dzimtajā pilsētā. Koncertā 5. septembrī Liepājas Olimpiskajā centrā Latvijā pazīstami mūziķi izpildīs dziesmas ar Rača vārdiem, tiks daudzināta „Līvu” leģenda un ir pat gaidāma grupas „Jauns Mēness” atkalapvienošanās sākotnējā sastāvā.

Pats notikumu vaininieks Guntars Račs uzsver, ka vēlējies, lai koncerts Liepājā atšķirtos no tā, ko redzēja skatītāji Rīgā, tāpēc izmainījis dziesmu sarakstu, nedaudz palielinot savulaik ar „Līviem” kopā rakstīto dziesmu īpatsvaru, kā arī uzaicinājis vairākus jaunos dziedātājus, kuri dziedās pirmatskaņojumus.

Koncerta pirmajā daļā būs akcentēta G. Rača sadarbība ar leģendāro rokgrupu „Līvi”, Uldi Marhileviču, Ivo Fominu un Tomasu Kleinu, bet otrajā daļā gaidāma grupas „bet bet” albuma „Vasara nebeigsies nekad” prezentācija, piedaloties Maestro Raimondam Paulam. Neizpaliks arī abu autoru populārāko dziesmu izlase. Lielkoncertā piedalīsies arī komponists Jānis Strazds, Ainars Virga, Vilnis Krieviņš, Zigfrīds Muktupāvels, Olga Rajecka, Liene Šomase, Ivo Fomins, Normunds Rutulis, Antra Stafecka, Jānis Moisejs, Andris Ērglis, Mārtiņš Ruskis, Jānis Buķelis.

„Liepājas Olimpiskais centrs atrodas vietā, kur es pirmo reizi tā pa īstam apsēdos pie bungām. Tieši tur agrāk atradās „Metalurgu kultūras pils” jeb tautas valodā „Meči”, kurā bāzējās grupa „Līvi” un savas gaitas grupā „Vabolītes” sāka arī mani draugi – liepājnieki Ainars Virga un Andris Alviķis. Viņi un vēl daudzi citi liepājnieki un Liepājas skartie būs mana koncerta viesi. Liepāja man ir visa sākums. Viss, ko esmu dzīvē paveicis, ir pateicoties šīs pilsētas rūdījumam, kas iegūts sadarbojoties ar „Līviem”, „Credo”, spēlējot „Neptūnā” un iedzerot alu ar saviem draugiem kāpās aiz „Pūt, vējiņiem”. Tieši Liepājā ir meklējams pirmsākums grupai „bet bet”, jo jau mūzikas skolas laikā ar Zigfrīdu kopā muzicējām grupā „Saldās sejas”. Tā kā pats esmu beidzis Liepājas Valsts 1. ģimnāziju, esmu priecīgs, ka koncerta viesi būs šīs skolas jauktais koris,” tā Račs.

Izpildītāju sastāvam pievienosies arī Ainars Mielavs un Gints Sola, tādējādi radot iespēju vienkopus uzstāties grupas „Jauns Mēness” pirmajam sastāvam ar abiem iepriekš pieminētajiem, kā arī ģitāristu Uģi Tirzīti un Raču pie bungām. „Esmu ļoti priecīgs arī par to, ka man uz skatuves šoreiz pievienosies mani vecie cīņu biedri no „Jauns mēness” pirmā sastāva laikiem Ainars Mielavs un Gints Sola. Man tas patiešām daudz nozīmē. Žēl tikai, ka Aivis Kalvāns netiek, lai gan ļoti vēlējās. Pēdējo reizi šādā sastāvā Liepājā uzstājāmies festivālā „Liepājas dzintars”, ja neko nejaucu, tad 1989. gadā. Par mums pat grāmata ir izdota, un par to paldies Jānim Žildem, pateicoties kuram, man radās šī drosmīgā ideja vēlreiz sapulcināt veco sastāvu un kopā uzstāties manā dzimtajā pilsētā, kura man tik daudz ir devusi un kurai es jūtos pateicību parādā.”

Arī dziedātāja Aija Andrejeva, kurai pēc dalības izrādē „Pūt, vējiņi” ir īpašas attiecības ar Liepāju, piedalīsies koncertā. G. Račs priecājas, ka Aija būs koncertā, sakot – „Viņas abas kopā ar Olgu ir kā mazi, ar pozitīvu enerģiju lādēti dinamīti, kas neatstās vienaldzīgu nevienu.”

VARBŪT NODER!!

Koncerts „Dzimis Liepājā” 5. IX 19.00 Liepājas Olimpiskajā centrā

Biļetes „Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 40

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kakju koris….,vienīgi klausāmi bij Ruskis,Stafecka,pat Berezina tā neko…Parsteidz Fomina neizteiksmīgais duets ar Kleinu,visp.-profesionāļi it kā,bet nu galīgs balagāns,Rajecku visp.klausīties nevar-griež ausīs,un pavisam skumji,ka Aisha sākusi spiest un ķērkt kā Rajecka….Tik daudz mēģinājumi un uzstāšanās kopā jau bijis,ka nepiedodami slikta kopskaņa par milzu naudu…

Draugiem Facebook Twitter Google+