Kultūra
Mūzika

Koncerts, pēc kura zināsim Dziesmu svētku “Zvaigžņu ceļā” likteni 0

LNKC foto

Piektdien, 21. jūlijā, plkst. 21 Bastejkalnā rīdzinieki un pilsētas viesi varēs iepazīties ar Simtgades Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” repertuāru Rīgas pilsētas kolektīvu izpildījumā, vēsta svētku rīkotāji.

Koncertā piedalīsies 1500 Rīgas pilsētas jaukto koru dalībnieku, Rīgas Doma meiteņu koris “Tiara”, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris, vīru koris “Gaudemus”, sieviešu koris “Ausma” un solisti Daumants Kalniņš, Ance Krauze, pavadošā grupa Raimonda Macata vadībā un Dziesmu svētku Noslēguma koncerta virsdiriģenti.

“Ieskaņas koncerti reizē ir darba process un muzikāls baudījums gan skatītājiem, gan dalībniekiem. Tieši šajos koncertos vērtējam, kā katra konkrēta dziesma izskan lielajā kopkorī, kā veidojas koncerta programma. Mums – Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta mākslinieciskajai komandai – šis ir aprobācijas un analīzes laiks, bet ik koncertā – Talsos, Jēkabpilī, Dikļos vai, ceram, arī Rīgā piedzīvojam patiesi emocionālus un neatkārtojamus brīžus, kas liecina – Noslēguma koncerta repertuārs jau “iedzīvojies” gan kordziedātāju, gan skatītāju sirdīs,” stāsta Noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Klišāns.

Ieskaņas koncertā Rīgā izskanēs koru klasika Alfrēda Kalniņa “Dziedot dzimu, dziedot augu” Jāzepa Vītola “Gaismas pils”, Mārtiņa Brauna “Saule, Pērkons, Daugava”, Raimonda Paula “Manai dzimtenei” un citi skaņdarbi.

Saistītie raksti

Dziesmu un deju svētku Ieskaņas koncerts Rīgā notiek Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādes ietvaros. Koncerts ilgs stundu un 30 minūtes, ieeja tajā ir bezmaksas. Koncerta apmeklētājiem jāņem vērā, ka tajā nebūs sēdvietu.

Pēc Rīgas koncerta augusta vidū Dziesmu svētku padome spriedīs, vai nepieciešams ko mainīt Noslēguma koncerta koncepcijā.

LA.lv