Kultūra
Mūzika

Koncertzālē “Cēsis” sacentīsies četru valstu pūtēju orķestri 0

Māra Buholca foto

Nākamās nedēļas nogalē, 28. un 29. martā Vidzemes koncertzālē “Cēsis” notiks III Starptautiskais pūtēju orķestru konkurss BALTIC OPEN un VII Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā dzirdēsim 40 Latvijas un ārvalstu pūtēju orķestru sniegumu, vēsta rīkotāji.

Jau trešo reizi I visaugstākās grūtības pakāpes grupā un II augstākās grūtības pakāpes grupā notiks starptautiskais konkurss BALTIC OPEN, kurā bez Latvijas orķestriem piedalīsies arī Jauniešu pūtēju orķestris Jistebnik (Čehija), Tallinas Tehnoloģiju universitātes (Igaunija) un Šauļu Dainu mūzikas skolas (Lietuva) orķestri.

“Savā ziņā konkurss pēc formas ir svīta, kas sastāv no vairākām patstāvīgām daļām, ko apvieno kopīga tematika. Pirmā daļa ir “Orķestri”– ne tikai žūrijai, kolēģiem, bet ikvienam klausītājam, kurš martā pēdējās nedēļas nogalē iegriezīsies Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, būs iespēja dzirdēt, redzēt, vērtēt, salīdzināt un iepazīt orķestrus no visiem Latvijas novadiem un ārzemēm. Otrās daļas “Komponisti” obligāto repertuāru jau no konkursa pirmsākumiem veido latviešu komponistu skaņdarbi. Šogad tie būs Alvila Altmaņa “Atmiņu valsis”, Georga Pelēča “Svīta pūtēju orķestrim” un Andra Vecumnieka Uvertīra ”Veltījums pūtēju orķestrim”. Savukārt trešā daļa jeb “Žūrija” būs starptautiska – konkursantus vērtēs Liepājas simfoniskā orķestra galvenais diriģents Atvars Lakstīgala, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestra diriģents Guntis Kumačevs, Klaipēdas Muzikālā teātra galvenais diriģents Dainius Pavilionis (Lietuva) un Igaunijas Policijas un robežsardzes orķestra galvenais diriģents Hando Poldmae (Igaunija). Noslēguma jeb ceturtā daļa, protams, ir kausi, apsveikumi, aplausi un ziedi,” par konkursa norisi stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra pūtēju orķestru nozares eksperte Astrīda Ķēniņa.

Ieeja konkursa sarīkojumos – bez maksas.

LA.lv