×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
5. augusts, 2015
Drukāt

Koncertzālē “Palladium” smagā stāvoklī sienas, bīstami iekaramie griesti (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) konstatējis, ka Rīgā ir vēl divas ēkas, kuru ekspluatācija apdraud cilvēku drošību – koncertzāle “Palladium” un tirdzniecības vieta Lomonosova ielā.

Kā šodien informēja BVKB vadītājs Pēteris Druķis, šajās vietās nav droša konstrukciju nestspēja, kā arī konstatēta patvaļīga būvniecība.

Būvinspektors Inesis Grūbe, kurš pārbaudīja “Palladium” ēku, Latvijas Radio pastāstīja, ka problēmas ēkā atklātas salīdzinoši nesen. Tajā veikts kosmētiskais remonts, bet nav labotas konstrukcijas.

“Sienas ir ļoti smagā stāvoklī, ir sienu defekti un būvkonstrukciju defekti. Arī atsevišķās jumta konstrukcijas ir ļoti bēdīgā stāvoklī – ir lūzušas, plīsušas, trupējušas. Atsevišķās vietās konstrukcijas nobalstītas ar nepiemērotiem dēlīšiem, lai vienkārši neiegāztos konstrukcija iekšā,” Latvijas Radio atklāja Grūbe.

“Iekštelpu dizainu veidojot, izmantoti melni, auduma iekārtie griesti, kas izveidoti maisveidīgi. Virs tiem ir strādājuši būvnieki, un būvgruži sakrituši šajos maisos. “Bet audums griestiem ir vienkārši pieskavots. Līdz ar to virs mūsu galvām ir nezināma svara būvmateriālu atkritumi, kas var uzkrist uz galvas,” stāsta būvinspektors.

Abu ēku saimniekiem augusta laikā jāiesniedz konkrēti pierādījumi par pasākumiem drošības uzlabošanai.

Kā norādīja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), ja tas netiks darīts, šīs vietas nāksies slēgt.

Rīgas cirka ēkas saimniekiem, kur līdzīgi pārkāpumi tika konstatēti iepriekš, pierādījumi par pasākumiem drošības uzlabošanai jāiesniedz līdz 7. septembrim.

Kā ziņots, šā gada aprīlī, veicot sabiedrisko ēku apsekošanu, birojs konstatēja, ka Rīgas cirka ēka, kas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, ir ļoti sliktā stāvoklī un tai nekavējoties nepieciešams kapitālais remonts un ēkas nesošo konstrukciju stiprināšanas darbi. BVKB informēja, ka slēdzienā par Rīgas cirka ēkas stāvokli ēkas īpašniekiem tika darīts zināms, ka ēku nedrīkstētu izmantot, norādot, ka ēkas īpašnieks uzņemas pilnu atbildību par iespējamām sekām, kas varētu iestāties.

Jūlijā izsludināts iepirkuma konkurss par Rīgas cirka ēkas Merķeļa ielā 4 tehnisko izpēti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … un neviena saprotama vārda valsts valodā!

Draugiem Facebook Twitter Google+