×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. augusts, 2014
Drukāt

Koncertzāles “Rīga” lustras atjauno ar metodi, ko lietoja “Londonas acs” tīrīšanai (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Zinātņu akadēmijas jaunās koncertzāles “Rīga” labiekārtošanā viens no būtiskākajiem pēdējo dienu darbiem ir 1972. gada ugunsgrēkā cietušo griestu lustru atjaunošana. Lai to paveiktu iespējami saudzīgi un efektīvi, procesā iesaistījies uzņēmums “KÄRCHER”, kas lustru atjaunošanu veic ar Baltijas valstīs ļoti reti izmantotu metodi – tīrīšanu ar sauso ledu, pavēstīja topošās koncertzāles pārstāvji.

Ierīce, ar kuru tiek veikta tīrīšana, ir unikāla. Tīrīšanas pamatā ir sausais ledus, kas skaņas ātrumam tuvā ātrumā tiek padots uz tīrāmo virsmu. Šīs metodes priekšrocība ir tā, ka iespējams notīrīt ļoti grūti tīrāmas virsmas, nebojājot oriģinālo vai pamatvirsmu, kā arī tas, ka, šādi tīrot objektus, nerodas blakus atkritumi, kā tas notiek, izmantojot ūdeni, smiltis un citas līdzīgas metodes. Ņemot vērā, ka lustras pie griestiem nostāvējušas teju 60 gadu, papildus tiek izmantota arī tīrīšana ar tvaiku.

Edvins Gužausks, “KÄRCHER” vadītājs Baltijas valstīs informēja, ka uzņēmums piedalījies visā pasaulē zināmu objektu atjaunošanā. To vidū ir Sv. Pētera laukums Vatikānā, slavenais panorāmas rats “Londonas acs”, Riodeženeiro Kristus statuja un citas iespaidīgas būves un kultūrvēsturiski pieminekļi. “Esam pagodināti piedalīties koncertzāles “Rīga” atjaunošanā, jo esam pārliecināti, ka tā sniegs daudz prieka gan Latvijas iedzīvotājiem, gan viesiem, kā arī bagātinās Rīgas un Latvijas kultūras dzīvi,” viņš piebilda.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāpēc ne kz Maskačka, tā Nav un Nebūs kz Rīga – staļineklī!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+