×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
20. augusts, 2014
Drukāt

Koncertzāli Zinātņu akadēmijā atklās 20. septembrī (1)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Tieši pēc mēneša – 20. septembrī – Latvijas Zinātņu akadēmijas ēkā ar krāšņu koncertu savas durvis skatītājiem un klausītājiem vērs koncertzāle “Rīga”, sola producents Juris Millers.

Millers atgādināja, ka 1955. gadā celtajā ēkā savulaik ritēja bagāta kultūras dzīve: “Ilgus gadus šeit saimniekoja Filharmonija, kuras mākslinieki vai ik vakarus priecēja simtiem rīdzinieku – šajā zālē, kas ir vienīgais amfiteātris Latvijā, ir izcila akustika, kas panākta pateicoties izmantototajiem apdares materiāliem un zāles formai.”

Kultūras dzīve šajā zālē aprāvās 1972.gadā, kad koncertzāles skatuvi izpostīja ugunsgrēks, un līdz pat 2014. gadam skatuve bija aizmūrēta.

“Dažu mēnešu laikā, bez jebkāda pašvaldības un valsts finansiāla atbalsta, esam paveikuši gandrīz neiespējamo – pilnībā atjaunota skatuve, orķestra bedre, atjaunots zāles sienu un griestu krāsojums, gridas un nomainīti savu laiku nokalpojušie krēsli un izdarīti daudzi citi darbi, kopumā investējot šajā projektā vairāk nekā 300 000 eiro,” par šobrīd paveikto stāsta Millers. “Vēl ir atlikuši vairāku palīgtelpu iekārtošanas darbi un koncertzāles ģenerāltīrīšana pirms viesu uzņemšanas”.

Pirmie viesi koncertzāli “Rīga” varēs aplūkot jau 6. septembrī, kad festivāla “Baltās naktis” ietvaros bezmaksas koncertu šeit paredzējis sniegt kamerorķestris “Sinfonietta Riga”, bet koncertzāles “Rīga” oficiālā atklāšana notiks 20. septembrī.

“Koncertzāli atklāsim ar krāšņu koncertu, kurā piedalīsies dažādu muzikālo stilu pārstāvji – Intars Busulis, Normunds Rutulis, Ojārs Grinbergs, Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Ingus Pētersons, Sonora Vaice, Ginta Krievkalna, Aivars Hermanis, Samanta Tīna, Paula Dukure, Ieva Sutugova, Liene Šomase, Ēriks Loks, grupas “Credo”, “Framest” un daudzi citi mūziķi,” teic producents, piebilstot, ka vakara gaitā ir paredzēti daži pārsteigumi, kas patīkami priecēs izsmalcinātākos mūzikas gardēžus.

Millers zināja sacīt, ka uz atklāšanas koncertu patlaban vēl palikušas simts biļetes, kas nopērkamas visas “Biļešu paradīzes” kasēs.

Atklāšanas koncerts aizsāks virkni pasākumu, sacīja Millers. Piemēram, jau nākamajā dienā šeit tiks gaidīti teātra mīļotāji uz komēdiju “Mīlestība līdz prāta zudumama jeb pilnīgs sviests”, bet nedēļu pēc atklāšanas savu 40 gadu jubileju šeit atzīmēs grupa “Credo”, oktobrī te notiks mūzikla “Cukurs. Herberts Cukurs” izrādes, novembrī – mūzikls “Eslingena” un rokopera “Lāčplēsis”, bet decembrī – koncerts “Rīgas Ziemassvētki” ar izciliem solistem un simfonisko orķestri diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Bet kur pazuda iepriekš sludinātā izrāde ARTMANE??? Pat biļetes tirgoja Biļešu paradīzē…

Draugiem Facebook Twitter Google+