Ekonomika
Bizness

Konditoreju “Vecrīga” skars būtiskas pārmaiņas. Vai pārtrauks darbību?0

Kafejnīcas “Vecrīga” publicitātes foto

Labi zināmā konditoreja “Vecrīga,” iespējams, varētu pārtraukt darbību.

Kā liecina “LA” rīcībā esošā informācija, konditorejas – kafejnīcas darbinieki saņēmuši informāciju, ka jau drīzumā konditoreja darbu varētu pārtraukt.

Darbiniece, kas nevēlējās savu vārdu atklāt, pastāstīja, ka jau pirmdien darbu pārtrauks “Vecrīga” Čaka ielā. Arī abu pārējo kafejnīcu – Aspazijas bulvārī un Valdemāra ielā – ir informēti par gaidāmajām izmaiņām. Kad tieši abas konditorejas darbu varētu pārtraukt, pavisam precīzas informācijas nav.

Jau vairākas dienas konditorejās nav pieejamas tradicionālās kūkas “Vecrīga”, arī tradicionālo ābolmaizi vairs necepot paši, bet to piegādā cits piegādātājs.

Visu laiku mūs brīdina, ka jātaupa un vēlreiz jātaupa, bet vairs jau nav ko sataupīt, sūkstās darbiniece. Viņa zina teikt, ka daļa kolēģu jau raugās pēc citas darbavietas.

“LA” sazinājās ar konditorejas pārstāvi Inesi Āboltiņu, kura mierināja, ka pagaidām viss ir kārtībā. Ar darbiniekiem šie jautājumi ir pārrunāti, visi ir informēti un asaras neviens nelejot.

Tiesa, Āboltiņa nenoliedza, ka konditorejas darbu varētu skart būtiskas izmaiņas.

“Saprotiet, ka mēs nevaram uzturēt vietas, kas nav rentablas. Tagad visu skatāmies, domājam, rēķinām. Izmaiņas būs,” viņa atzina. Konditoreju skaits samazināsies, bet par cik, vēl neesot zināms. Lielāka skaidrība, visticamāk, būšot nākamnedēļ.

“Vecrīgas” apsaimnieko SIA “Rīga Travel”, kas reģistrēta Langstiņos. Uzņēmums pašreiz pilnībā pieder 1995. gadā dzimušajam Paulam Pīlāgam, bet līdz 2018. gada oktobrim tas piederēja Ivandei Pīlāgai.

Uz 7. jūniju uzņēmumam izveidojies 3049 eiro parāds Valsts Ieņēmumu dienestam. Firmas.lv liecina, ka uzņēmums pērn strādāja ar 65,33 tūkstošu eiro apgrozījumu un 71,8 tūkstoti eiro zaudējumiem.

Gaidāmās izmaiņas jau pamanījuši arī rīdzinieki. Politiķis un sabiedriskais darbinieks Roberts Putnis savā ierakstā mikroblogošanas vietnē twitter vēsta: “Zūd daļa no Rīgas identitātes – darbu pārtrauc tik daudzu rīdzinieku “viesistaba” kafejnīca “Vecrīga”. Nebūs vairs ne mīļo vecrīgu, ne abolmaizīšu, ne pavasaru ar rabarberu plātsmaizi. Tradīcijas turpinājumu var meklēt Ozoliņa konditorejā. Darbiniecēm asaras acīs.”

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
OECD Latvijai prognozē lēnāko ekonomikas izaugsmi starp Baltijas valstīm
4 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO. Paziņots konkursa „Lietuvas gada auto 2020” finālistu septiņnieks
5 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Huawei” vadītājs Baltijā: 5G – IKP pieaugums, jaunas darbavietas un iespējas ikvienā nozarē
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Ekonomika
Minimālās pensijas nepieaugs tik strauji, kā cerēts
55 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Opozīcija savākusi parakstus, lai rosinātu Rīgas mēra Burova atstādināšanu
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Sals līdz -7 grādiem: laika prognoze piektdienai
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Šokējošs skats Rīgas ielās: policija izplata lūgumu sabiedrībai
19 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Vīrietis sācis vilkt bērnu sev līdzi… Igaunijā par bērnu izsekošanu aiztur Latvijas pilsoni
1 stunda