×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. jūnijs, 2015
Drukāt

Konferencē iepazīstinās ar pētījumiem par genocīdu piemiņas praksi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 3. jūlijā, Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienas pasākumu ietvaros, līdzās ikgadējam piemiņas brīdim pie Holokausta upuru memoriāla Gogoļa ielā tiks arī atklāta izstāde “Holokausta piemiņa Latvijā laika gaitā. 1945.-2015.gads” un rīkota konnference, LA.lv uzzināja muzejā.

Izstādes rīkotāji ir Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome un muzejs “Ebreji Latvijā”. Par godu šīs unikālās izstādes atklāšanai šajā dienā notiks arī starptautiskais simpozijs “Holokausta piemiņa Latvijas un pasaules kontekstā”, stāsta muzeja “Ebreji Latvijā” pārstāve Marina Gehta.

Izstāde “Holokausta piemiņa Latvijā laika gaitā. 1945.-2015.gads” stāsta par piemiņas vietu meklēšanu, apzināšanu un izveidi gan apstākļos, kad Holokausts bija aizliegtais temats, gan mūsdienās, par aktīvistu cīņu par bojāgājušo piemiņu un skarbās vēstures godīgu reprezentāciju sabiedrībā. Izstāde rāda ne tikai dažādus piemiņas pasākumu veidus Latvijā gandrīz 70 gadu garumā, bet arī atspoguļo piemiņas pasākumu “mehānismus” – kā aktīvisti pieņēma lēmums, kā notika viņu komunikācija ar varas pārstāvjiem, kāda bija varas pārstāvju reakcija, kas to ietekmēja un kā tā ietekmēja piemiņas pasākumu gaitu.

Izstādē izmantoti materiāli no muzeja “Ebreji Latvijā”, Latvija Nacionālā arhīva, “Jad-Vašem” institūta, Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma un privātkolekcijām.

Gehta stāsta, ka simpozijā, kas notiks šajā pašā dienā no plkst. 9.30 līdz 11 un no 15.30 līdz 17.30, tiks prezentēti jaunākie pētījumi par Holokausta, Padomju terora, Romu genocīda un citu pasaules genocīdu notikumu piemiņas pasākumiem un praksēm. Ar priekšlasījumiem uzstāsies kā vietējie zinātnieki – muzeja “Ebreji Latvijā” un Latvijas Universitātes pārstāvji, tā arī ārzemju viesi: institūta un memoriāla “Jad Vašem” (Izraēla), institūta “Memorial de la Shoah” (Francija), centra “Documenta” (Horvātija) pētnieki.

Izstāde būs apskatāma līdz 15.oktobrim, ieeja brīva (par ziedojumiem). Pēc 15.oktobra izstāde ceļos pa Latvijas pilsētām un viesosies ārzemēs, piebilst Gehta.

Izstādi un simpoziju finansiāli atbalsta: Claims Conference, ASV, Starptautiskā Holokausta piemiņas alianse (IHRA), Valsts Kultūrkapitāla fonds, Vācijas vēstniecība Latvijā, Ungārijas vēstniecība Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+