×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. jūlijs, 2016
Drukāt

Konferencē “Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai” tiksies tautieši no 20 valstīm

Foto - LETAFoto - LETA

Skats uz Vecrīgu no Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas "Gaismas pils".

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 29.jūlijā un 30.jūlijā norisināsies konference “Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai. 2016”, kurā piedalīsies vairāk nekā 150 dalībnieku, kuri pārstāvēs 20 valstis, aģentūra BNS uzzināja Kultūras ministrijā.

Konferences mērķis ir veidot dialogu par latviskās identitātes saglabāšanu un sadarbības veicināšanu starp ārvalstīs dzīvojošajiem latviešiem un Latvijas sabiedrību.

Šogad konferenci caurvīs Latvijas valsts simtgades tuvošanās motīvs. Pēc ministrijas paustā, tas būs kā slieksnis un atskaites punkts, kas liek apzināt paveikto un sasniegto, lai uzstādītu jaunus mērķus.

Konferencē savu redzējumu par diasporas lomu un nozīmi ar Latvijas valstiskumu saistītos jautājumos – tās pastāvēšanu, izveidošanos un nākotnes perspektīvām – sniegs vairāki lektori.

Latvijas valsts simtgades Radošās padomes loceklis Ivars Ījabs pievērsīsies Satversmes ievadā noteiktajam Latvijas valsts pastāvēšanas mērķim un izaicinājumiem, kas šī uzdevuma realizācijā nepieļauj koncentrēšanos tikai uz Latvijā dzīvojošo cilvēku šodienas problēmām, bet pieprasa ņemt vērā mūsdienu pasaules realitāti, tajā skaitā iespējas, kuras sniedz latviešu diaspora.

Zviedrijas Karaliskās bibliotēkas pētnieks Jānis Krēsliņš savā priekšlasījumā atklās, kā Pirmā pasaules kara gaitā izveidotās latviešu bēgļu palīdzības komitejas attīstījās un kļuva par vienu no noteicošiem faktoriem neatkarīgas Latvijas dibināšanā.

Savukārt Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētniecības centra direktore un pētniece Inta Mieriņa iepazīstinās ar pētījumu datiem un secinājumiem, kas raksturo ārpus Latvijas dzīvojošo bērnu valodu zināšanas un saikni ar Latviju, liekot domāt par to, kā tas ietekmēs turpmāko paaudžu identificēšanos ar Latviju un atgriešanās potenciālu.

Piecās darba grupās notiks viedokļu apmaiņa, gan par nemainīgi nozīmīgajiem jautājumiem, kas palīdz saglabāt identitāti un valodu – izglītību, kultūru un mākslu, gan arī tādiem diasporai nozīmīgiem jautājumiem kā diasporas potenciāla apvienošana un tā izmantošana mītņu zemju latviešu sabiedrības saliedēšanā un Latvijas izaugsmē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+