×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
22. janvāris, 2012
Drukāt

Konference par pilsonības jautājumiem notiks marta sākumā

LETALETA

Lai veidotu pēc iespējas plašāku diskusiju par pilsonības jautājumiem un veicinātu sabiedrības līdzdalību to risināšanā, Saeima sadarbībā ar Latvijas Universitāti marta sākumā rīkos pilsonības jautājumiem veltītu konferenci, aģentūru LETA informēja Saeimas preses dienestā.

Iepriekš bija plānots, ka konference varētu notikt 20.janvārī vai 24.februārī, bet organizatorisku iemeslu dēļ tās norise pārcelta uz 2.martu.

Latvijā jau vairākus gadus notiek diskusijas par nepieciešamību pilnveidot 1994.gadā pieņemto Pilsonības likumu, kura regulējums patlaban neatspoguļo sabiedrības aktualitātes un vērtības, kā arī ignorē straujās pārmaiņas, kuras raisījusi dalība Eiropas Savienībā un migrācijas procesi.

Saeimas Juridiskās komisijas izveidotā Pilsonības likuma grozījumu apakškomisija, uzklausot ekspertus pilsonības jautājumos, jau iezīmējusi vairākus jautājumu blokus, kurus iecerēts plašāk apspriest konferencē.

“Pilsonības likums pieņemts 1994.gadā un pēdējās izmaiņas piedzīvojis 1998.gadā. Pa šo laiku Latvija un pasaule ir mainījusies, un likums vairs neatspoguļo sabiedrības aktualitātes un vērtības, ignorējot pārmaiņas, ko raisījusi dalība Eiropas Savienībā un migrācijas procesi. Rīkojam konferenci, lai noskaidrotu gan ekspertu, gan sabiedrības viedokļus par to, kādai jābūt Latvijas pilsonībai 21.gadsimtā, un rezultātā iegūtu likumu, kurā vismaz tuvākajā gadu desmitā nebūs vajadzīgas izmaiņas,” uzsver apakškomisijas priekšsēdētājs Ingmārs Čaklais (V).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+