Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
27. marts, 2014
Drukāt

Konferencē pieminēs brāļu Brastiņu mantojumu

Ernests Arvids Brastins

Piektdien, 4. aprīlī Latvijas Universitātes Lielajā aulā norisināsies konference “Globalizācijas laikmeta izaicinājumi latviešu garīgās satversmes vērtībām. Ernesta un Arvīda Brastiņu mantojuma perspektīva”, vēsta radošās apvienības “Dzīvotprieks” pārstāve Inese Krūze.

Konferences mērķis ir izcelt latviešu kultūru kā identitātes pamatvērtību, iezīmējot latviešu tautas kā nācijas ilgtspējīgumu. Konferences ietvaros ar priekšlasījumiem uzstāsies akadēmiķe Ina Druviete, EP deputāte Sandra Kalniete, vēstures doktori Muntis Auns un Juris Urtāns, zinātņu doktori un speciālisti savās jomās Elizabete Taivāne, Tatjana Volkova, Valdis Celms, Sigma Ankrava, Ieva Pīgozne, Dāvis Stalts, rakstnieks Otto Ozols, Deju svētku virsvadītājs Jānis Purviņš un citi.

Konference ir veltīta Ernestam Brastiņam (19.031892-28.01.1942), kurš bija sava laika pazīstams latviešu vēstures pētnieks, dainu izzinātājs, publicists un Dievturības pamatlicējs un viņa brālim un darba turpinātājam Arvīdam Brastiņam (13.02.1893-15.11.1984).

Ernests Brastiņš savulaik teicis: “Būt latvietim! – Tautība nepastāv tikai deguna platumā un matu krāsā. Piederību kādai tautai noteicu es pats. Mana tautība atkarīga no mana paša gribas. Kamdēļ es gribu būt latvietis? Es varu būt latvietis triju lietu dēļ: sevis dēļ, cilvēces dēļ, Dieva dēļ!”.

Konferencē diskusijas gaitā jāveido kopīgs uzskats: labākais izdzīvošanas veids ir senā domāšanas veida radoša savienošana ar informācijas sabiedrības jaunākajām iespējām, atklājot seno domāšanas veida pamatu un rašanās vēstures.\

Godinot brāļu Brastiņu ieguldījumu latviešu tautas attīstībā un veidošanā, pēc konferences noslēguma dalībnieki dosies uz kopīgu atceres brīdi pie E.Brastiņa pieminekļa Rīgā, Kronvalda parkā līdzās Kongresu namam pie pilsētas kanāla.

Konferences klausītāji un referenti ir aicināti ierasties latviešu tradicionālajā apģērbā, stiprinot latviešu tautas pašapziņu un vienotību savā garīgajā izaugsmē.

Pievienot komentāru

Vējonis ar Lavrovu tikai sasveicināsLatvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis nupat notikušajā Minhenes drošības konferencē sēdējis plecu pie pleca ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu. Vai tā ir tikai nejaušība, un ko abas amatpersonas runājušas?
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+